Rozmawiamy z reżyserem "Wilkołaka"

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Powiązane materiały

komentarze 6

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
p_sas
co tak przestawiacie te meble? nie możecie się zdecydować?
AutorAutor
@Xiao_Mei "WHITE DOG! - aktorstwo tego psa do dziś poraża. Stworzył taką więź z KRISTY McNICHOL. Ona przez to też zjawiskowa. Taka... naturalna. I nie chodzi o to, że przez cały film, chodzi bez staników (choć o to też:-)
AutorAutor
Kino gatunkowe całe życie uprawiali: William Wyler, Billy Wilder, Fred Zinnemann, Elia Kazan, Stanley Kubrick, Roman Polański - i osiągali w nich mistrzostwo. Autor nic nie traci z autorstwa korzystając z gatunku, cudzego scenariusza, wręcz przeciwnie, to go może uskrzydlić.
3
Finalny_Odbiorca
Ciekawy człowiek. Przyjemnie się słucha.
1

zwiastuny