Zwiastun Nr 1 Powstanie Warszawskie(2014): zwiastun nr 1
Film fabularny w całości złożony z dokumentalnych materiałów archiwalnych nagranych przez dwóch młodych reporterów w sierpniu 1944 roku. 

Pozostałe dla Powstanie Warszawskie (2014)

komentarze 36

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
jankes704
Musiałem oglądać na Youtube bo oczywiście na filmweb tylko zwiastun się da nie rozumiem tego
maybe_i
Nie do końca bym się tak zapieniał gdyby wypowiedź Lisu_9 traktować metaforycznie to fakt na powstaniu warszawskim wygrali sowieci.
ewamayaR
Wspaniały dokument. Świetnie zrealizowany.
MarcinP1978
Pomysł z dodaniem postaci Karola i Witka był dla mnie znakomity. Świetnie poprowadzony, realistyczny i bardzo wzruszający wątek. Sam film- znakomity.
JayUn
W kinie pierwszy efekt był oszałamiający, ale o jakości zdjęć i dźwięku piszą wszyscy. Jednak ja uważam, że najważniejszym zabiegiem, który zbliżył ten film do atrakcyjnej fabuły było dodanie głosów pary fikcyjnych operatorów. To bracia Karol i znacznie młodszy nastolatek Witek. Cały czas towarzyszą nam ich emocje, które napędzają akcję. Nie tylko komentarze do zdjęć, ale spory, kłótnie, błagania, dialogi z filmowanymi osobami. Poza tym są listy do domu i z domu. Pomysłodawcą takiego rozwiązania był reżyser “Sali samobójców” i zapowiadanej fabuły o powstaniu Jan Komasa. Uważam, że był to świetny zabieg, a jednocześnie pewien kunszt w tworzeniu atrakcyjnego dialogu. Myślę, że ta warstwa przemawia zwłaszcza do dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Jestem pewien, że bez tego wytrzymanie półtorej godziny przed dokumentalnymi zdjęciami byłoby trudne. A tak staje się atrakcyjne nic nie ujmując powadze filmu.
queeen
Oglądanie koniecznie w kinie - na dużym ekranie i z dźwiękiem przestrzennym. Efekt świetny.
fclukasz
Lisu_9. Widać, że bardzo mało wiesz o powstaniu. Powstanie upadło, a sowieci weszli dopiero po zburzeniu przed Niemców Warszawy. Następnym razem zastanów się czy masz wystarczającą wiedzę, żeby się wypowiadać na takie tematy!!
1
marlett_1
@fclukasz . Akurat Lisu mówiący o skutkach przegranego powstania ma rację, bo była nimi komuna zafundowana Polsce przez Sowietów na wiele, wiele lat. I nadal ciężko się pozbyć tychże złogów.
lisu_9
I tak wiadomo, że powstanie wygrali sowieci.
RagnarLodbrok
N.I.E.W.I.A.R.Y.G.O.D.N.Y Koniecznie w kinie.
pawellenicki
starannie odrestaurowane, szaczun za dzwięk, realizm niesamowity. Buchające żywym ogniem kamienice są mocne.
Marek_Blacha_filmweb
Tak po cichu mam nadzieję że Polski kandydat do Oscara.
grazyna_wreczycka
Nie moge sie doczekac kiedy zobacze ten wspanialy film.
Pawlito
Popłakałem się na zwiastunie...
kamarza
udźwiękowienie wszystko psuje.....szkoda
glov00
Można się wczuć w klimat okupowanej Polski (czarno białe filmy nie pozwalają na to). Można się poczuć uczestnikiem tamtych wydarzeń. Tak jakby stało się tuż obok. Prawdziwe ujęcia, prawdziwi ludzie. To prawdopodobnie będzie arcydzieło polskiego kina. Powinniśmy promować ten film na świecie. To najlepsza lekcja historii.
mdzi_1515
Normalnie jakby to było tu i teraz. Czekam z niecierpliwością na premierę.
kosiniak
dobrze, że tylko oryginalne zdjęcia. Gdyby to było robione od podstaw zaraz by się okazało, że powstańcy to pijani, tchórzliwi antysemici.
millow_1996
Wreszcie zapowiada się dobra produkcja o Powstaniu. Prawdziwe zdjęcia! Koniecznie muszę to zobaczyć. Ciekawi mnie również drugi projekt Komasy - "Miasto 44", też zapowiada się ciekawie. A muzyka ze zwiastuna trochę jak w ME3 Clinta Mansella, kto grał ten kojarzy. Pozdrawiam.
Verona_
Przepiękne PRAWDZIWE zdjęcia , ukazujące twarze PRAWDZIWYCH bohaterów. Wzruszająca muzyka. Wyczuwam bardzo dobry film , bo w końcu jak coś co jest od początku do końca prawdziwe może być złe ?
pxe
Film biało-czarny, a w szczególności dokument odrealnia, nie pozwala spojrzeć na przedstawiany obraz jak na "coś żywego". Tu efekt jest naprawdę piorunujący! Nieprawdopodobnie to wygląda w kolorze i mnie osobiści dopiero teraz zmusza do myślenia o tym jak o rzeczy która faktycznie miała miejsce. Jeszcze raz powtórzę niesamowity efekt! Niech na to pędzą dzieciaki ze szkół bo taka lekcja historii (tak bardzo przyswajalna) zdarza się bardzo rzadko. PS. Muzyka perfekcyjnie dobrana! Szacunek dla twórców po trzykroć!!!
tekla_6
Niesamowicie wiernie i WYRAŹNIE można wszystko oglądać. Myślę, że będzie to dla mnie interesująca lekcja historii.
harris
pozytywnie. Trudny temat jednak efekt wydaje się fascynujący.
Alkhilion
Pełnometrażowe Found Footage złożone tylko i wyłącznie z oryginalnych, archiwalnych materiałów?
frytek05
Świetnie to wygląda. trzeba się wybrać do kina ;)
weronika161
Coś wspaniałego... aż trudno uwierzyć, że to autentyczne zdjęcia... To są twarze Polskich Bohaterów...

programy Filmwebu