"Powstanie Warszawskie" przedpremierowo w Kinie Atlantic

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Powstanie+Warszawskie%22+przedpremierowo+w+Kinie+Atlantic-104484
Kino Atlantic zaprasza na pierwszy w Polsce pokaz przedpremierowy filmu "Powstanie Warszawskie" oraz dyskusję. Termin: sobota 3 maja godz. 17:00.Po pokazie zapraszamy na dyskusję z twórcami i Bohaterami walczącymi w Powstaniu, w której udział wezmą:
Piotr Śliwowski  - producent
Bartosz Putkiewicz - dźwięk
Michał Żurawski - aktor
Kazimierz Mikos ps. Bażant – Powstaniec Warszawski rozpoznany w filmie

Dyskusję poprowadzą Artur Wolski (Kino Atlantic) oraz Tomasz Jastrun (Miesięcznik Zwierciadło). Podczas rozmowy, na dużym ekranie zaprezentowane zostaną nieznane fotografie Powstańców, którzy wystąpili w filmie.

Po spotkaniu zapraszamy na słodką niespodziankę przygotowaną przez  Cukiernię A. Blikle.
"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

Film opowiada historię Powstania Warszawskiego z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie "Palladium". Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie.  
Ceny biletów:

29zł – bilet normalny
23zł – bilet ulgowy (Karta Kinomana, Studenci, Seniorzy)

Zakup biletów wyłącznie w kasach Kina Atlantic!

Szczegóły:www.facebook.com/powstaniewarszawskiefilm
Udostępnij: