PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746131}
6,9 153
oceny
6,9 10 1 153
Baldur's Gate: Siege of Dragonspear
powrót do forum gry Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Całkiem niezła

ocenił(a) grę na 7

Grę przeszedłem niedawno bo jakoś ciężko było mi się za nią zabrać, ale ogólnie nie jestem rozczarowany. Fabuła stanowi dość dobre uzupełnienie historii między 1, a 2 i bezpośrednio się z nimi łączy (od pokonania Sarevoka po porwanie przez Irenicusa) i co najważniejsze jest ciekawa i wciągająca, choć nie ośmielę się stwierdzić, że dorównuje dwójce. Jak na ten moment gra jest całkowicie grywalna, nie ma już bugów, grafika została poprawiona, dorównuje BG2, a wszystkie obszary są świetnie zapełnione (w jedynce większość map była "pusta", lasy wyglądały tak samo itp.) Jedyne do czego ktoś może się przyczepić to to, że autorzy na siłę wcisnęli postać transseksualną oraz pozmieniali charaktery Jaheiry i Safany. Samo umieszczenie transseksualnej osoby w świecie Ferunu (w dodatku zdradzającej swój "sekret" podczas pierwszej rozmowy) jest po prostu głupie. Nikt nie zdradzi ci czegoś tak intymnego podczas pierszej pogawędki, co więcej przemiana w świecie Zapomnianych Krain zdarza bardzo często (magia, transmutacja, polimorfia itp), więc zmiana płci nie jest czymś niezwykłym (jeden z naszych twarzyszy w BG2 potwierdza:). Chodzi tylko o sposób w jaki to przedstawiono - w mojej opinii nawet nieco krzywdzący dla osób transseksualnych, wypaczający opinie o danej grupie ludzi i stanowiący pożywkę dla raka internetu jakim są Social Justice Warriors. Tak czy siak mi to nie przeszkadzało w rozgrywce, dialog był jednorazowy, sama postać o której mowa jest klerykiem więc nie musimy z nią nawet rozmawiać, jest masa innych kleryków.
Jeśli chodzi o Safanę to autorom nie podobało się seksistowskie podejście do kobiet. Kolejne głupstwo ze strony Beamdog. Są różne kobiety, tak samo jak są różni mężczyźni więc bez sensu jest wciskanie na siłe zmian w osobowości bo tak każe polityczna poprawność. Dla mnie jednak nowa Safana nie stanowi problemu, co więcej nadal interesują ją mężczyźni i daje o tym do zrozumienia więcej niż raz, z tym że wie też doskonale czego chce od życia. Natomiast osobowść Jaheiry, wydaje mi się, że pozostała bez zmian w stosunku do BG1.
Dla fana D&D, serii BG bądź wielbiciela gier z rzutem izometrycznym pozycja obowiązkowa.

Mhroczyn

A może zmiana płci nastąpiła po założeniu przez postać przeklętego pasa zmiany płci :P. Spodobało się i już tak zostało hahahahah. A tak na serio to przecież możliwe w BG1 takowy chyba był do zdobycia jeśli mnie pamięć nie myli.

Jurek_Murek

Na trzeciej mapie od ogra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones