PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746131}
6,9 153
oceny
6,9 10 1 153
Baldur's Gate: Siege of Dragonspear
powrót do forum gry Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Niegrywalny bełkot.

ocenił(a) grę na 1

O ile z bugami prędzej czy później Beamdog się upora, to na chwilę obecną jest ich tyle, że nie da się grać. Wypady do pulpitu i padające skrypty - samo to wystarczy by omijać grę z daleka, ale jak do tego dołożyć błędne zapisy save'ów oraz ich całkowite SAMOCZYNNE kasowanie, to już jest grube przegięcie.

Wypuszczone grę, która ledwo kwalifikuje się do wersji beta, ale nie to jest najgorsze.
Wizualnie nowy baldur wygląda gorzej niż oryginał - dodano kilka opcji pokazania rozgrywki i wszystkie są paskudne. Na szczęście można to wyłączyć.
Czego niestety ruszyć się nie da to samej historii i postaci. Fabułą BGSoD ma bliżej do IWD niż do BG1. Jest płytka, naiwna infantylna i karygodnie liniowa.
Oberwało się również postaciom - głównie kobiecym. Otóż, scenarzystka beamdog (Amber Scott) uznała, że oryginał jest seksistowski i trzeba to zmienić. Pominęła przy tym całą 'lore' i fakty z BG1 i m.in. Safana i Jaheira dostały całkowicie nowe osobowości. Dlaczego? To akurat proste - wadą Safany było to że jest - cytat: 'obiektem czysto seksualnym', a Jaheira -cytat: 'ma komediowy charakter zrzędzącej żony'.
To nie są wszystkie zmiany, wiele postaci wypaczono. Dodano również elementy politycznej poprawności, seksualne mniejszości i całe to gówno by uwspółcześnić grę. Kij z tym, że to nie pasuje do świata - zresztą owa scenarzystka dokładnie to napisała, cytat: jeśli wam się to nie podoba, to trudno. To są jej słowa.
Myślicie, że to wszystko? Wcale nie! Gwoździem do trumny tego gówna jest fakt, że w momencie kiedy fani oburzyli się na wszystko powyższe i zaczęli pisać negatywne recenzje Beamdog zrobił coś totalnie żałosnego: zaczął banować wszędzie gdzie mógł tych, którzy opisywali prawdziwy stan rzeczy. A jednocześnie błagał innych, żeby pisali pozytywne recenzje dla gry wszędzie gdzie mogą.
Niech giną.
Polecam zapoznać się z wypowiedziami na GOGu, Steam i Metacritic dla lepszego zrozumienia sprawy.

Droo

Na Gry Online była pozytywna recenzja.Ale jak to co piszesz to prawda to , faktycznie katastrofa ,gry schodzą już totalnie na psy

ocenił(a) grę na 1
Danio31b

Nie uważam, żeby recenzje na GOLu były wiarygodne. Owszem, ta strona jest dobrym źródłem informacji - prawdopodobnie największy tego typu agregat w kraju - ale oceny wszelkich znanych tytułów mają koszmarne, czego najnowszym przykładem jest fallout 4 i spam totalny jaki odwalali na stronie jeszcze kilka tygodni po premierze. Podobnie było z thief4. Jak masz chwilę naprawdę polecam poczytać wypowiedzi użytkowników na powyższych portalach - o dziwo ostatnio coraz więcej jest pozytywnych, ale to te negatywne mają najwięcej głosów. Żeby było jasne - jestem fanem starych crpg i mój punkt widzenia jest daleki od obiektywizmu. :D
Nienawidzę, jak firmy biorą się za wskrzeszanie legend byle tylko zarobić, olewając wszystko albo prawie wszystko, co składa się na legendę gry.

Droo

Twoja wypowiedz mnie zaciekawiła i czytałem sporo opinii i chyba nie jest tak źle z tym lewactwem i poprawnością idiotyczną w nowym BG .Ten rzekomy transwestyta, podobno nie m znaczenia dla fabuły, a sama gra poza ogromną na razie liczbą bugów, jest całkiem niezła. Cóż zaryzykuję i spróbuje :)

ocenił(a) grę na 1
Danio31b

Nie ma znaczenia dla fabuły, co nie znaczy, że nie ma znaczenia dla kreacji świata. Jakby to była ich gra, to niech robią, co chcą, ale tak nie jest.
Ja żałuję, że kupiłem bg1 enhanced edition, ponieważ mimo, że sama nie były złe, to pozwoliła im zebrać środki na stworzenie BG: SoD. Jak tu odniosą sukces, to ciężko przewidzieć, za co się wezmą znowu.

Droo

A może zmiana płci nastąpiła po założeniu przez postać przeklętego pasa zmiany płci :P. Spodobało się i już tak zostało hahahahah. A tak na serio to przecież możliwe w BG1 takowy chyba był do zdobycia jeśli mnie pamięć nie myli.

Droo

Dzięki za tą opinię. Kupiłem BG1:EE, BG2:EE i IWD:EE - uważam, że dobrze wydałem pieniądze bo gry dały mi mnóstwo przyjemności, ale jednak za tą produkcję nie dostaną moich pieniędzy. Mam już naprawdę dosyć robienia geja z Bonda, mówienia "salam alejkum" w produkcjach SF itp. debilnych zabiegów w imię poprawności politycznej. Protestuję!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones