PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608747}
7,9 694
oceny
7,9 10 1 694
Black Mirror II
powrót do forum gry Black Mirror II

SPOILERY!

+ grafika o wiele lepsza
+ główny bohater budzi autentyczną sympatię, czasami jest ironiczny w zabawny sposób
+ fabuła lepsza niż w pierwszej części, początkowy wątek wydaje się nie mieć związku z prequelem, kilka momentów mocno zaskakuje zwrotami akcji
+ wszystkie zagadki się rozwiązują, w pierwszej części pozostało wiele nierozwiązanych spraw
+ smaczku dodaje zawiła historia rodzinna plus lekki wątek kazirodczy
+ dopracowane szczegóły takie jak mokre ubranie na deszczu czy stroje odpowiednie do epoki czasowej (w pierwszej części tak nie było...)
+ parę mniej i bardziej przydatnych informacji poszerzających wiedzę (np. jak wywołać zdjęcia lub jak zrobić prosty ładunek wybuchowy)
+ kilka momentów w których można się przestraszyć
+ lepsze niż w części pierwszej sterowanie
+ bardzo dobra gra wokalna aktorów
+ świetne uczucie chodzić po tych samych miejscach, a jednak zmienionych (zarówno na lepsze - np. Ashburry jak i na gorsze -np. posiadłość w Walii)

- znów sad-end

ocenił(a) grę na 7
Sighma

A ja sie nie zgadzam, ze lepsza. :P
- Pierwsza czesc powstala 6 lat wczesniej, a w swiecie gier komputerowych to cale wieki ze wzgledu na technologie, wiec trzeba brac poprawke ze wyglada (i brzmi) gorzej od dwojki i trojki.
- Jedynka zostala stworzona przez zupelnie inny zespol. Dwojka i trojka to gry stworzone po jakims czasie, na zlecenie.
- Historia w jedynce jest zamknieta opowiescia i zawsze mialem wrazenie ze dwie kolejne czesci zostaly niepotrzebnie do niej "doklejone" choc przyznac musze ze i tak niezle trzymaja poziom.
- Pierwsze Black Mirror to prawdziwie wiktorianska opowiesc, ktora mi sie kojarzyla z Phantasmagoria, z doklejonych czesci robi sie troche taka opowiesc o nastolatku, dla nastolatkow.

ocenił(a) grę na 9
squork

Teraz, po prawie roku od czasu gdy grałam, wspominam pierwszą część jako smutną (chociaż odbieram to jako zaletę). Najbardziej zapamiętałam szklarnię ogrodnika i uderzający w nią deszcz. Nie wiem dlaczego.
Nie potrafię w tej chwili ocenić która część była lepsza.

Ale wspominam dobrze, kiedyś na pewno wrócę do trylogii.

squork

Ja również się nie zgadzam :) Jedynka zabijała klimatem i wciągała jak odkurzacz, dwójka tylko niezła.

ocenił(a) grę na 7
Sighma

Zagrałem w tą grę,grając uprzednio w jedynkę no i muszę powiedzieć że ta część jest mimo wszystko gorsza od jedynki.Wszystkie lokacje są niby lepsze,a jednak takie jakby zubożałe.Tak jak ktoś wcześniej napisał,dziwna grafika,taka jakby kreskówkowa.Jak dla mnie to w pierwszej części gra aktorów była lepsza.Darren godzinę jedno zdanie potrafi wypowiadać.Czasem musiałem kliknąć żeby już skończył.1/3 gry spędzamy w Ameryce zamiast w Willow Creek,chociaż było ciekawie,trzeba przyznać.Większość zagadek nudna,rozwiązanie podane na tacy.Ciekawi mnie jakim trzeba być nierozgarniętym żeby grać na łatwym poziomie,nawet na zwyczajnym nie ma większych problemów.Jedynka była dużo bardziej wymagająca.
W ogóle w instrukcji nie jest napisane jak odblokować mini gry i zdjęcia.Całą grę przeszedłem i tylko jedno zdjęcie miałem odblokowane,nie wiem jakim cudem można je było odblokować

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones