PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627164}
8,6 440
ocen
8,6 10 1 440
Chrono Cross
powrót do forum gry Chrono Cross

Małe arcydzieło

ocenił(a) grę na 10

Dowód na to, że gry mogą ocierać się o sztukę!
Najlepszy RPG na PSXa (przebija Finale), właściwie to chyba najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem obok Silent Hill i Tenchu 2.
Genialna muzyka (której zresztą słucham w tym momencie), rozbudowana, przewrotna i niesamowicie wciągająca fabuła, mnóstwo unikalnych postaci (w tym chyba ze 40 grywalnych), świetna jak na PSX grafika i efekty wizualne, system walki, czarów, klimat, lokacje, misje poboczne - wszystko dopracowane do perfekcji.
Gra ma niestety wady: jest za krótka i zbyt prosta.

ocenił(a) grę na 10
Cartmenez

Zgadzam się ! Gra jest świetna. Gram w nią od 2003 roku , i do dziś mnie nie znudziła. Od szaraka , po PSone na pc skończywszy. Genialna muzyka spod ręki Yasunoriego Mitsudy. Świetna fabuła oraz postaci... i lokację , to ostatnie jest moim ulubionym elementem tej gry. Heh , pamiętam jak pierwszy raz ujrzałem Dead Sea , i poznałem jego historię. Majstersztyk ! Całości doprawiają , jak na tamten sprzęt i czasy , genialne rozwiązania w walce ( system procentowy ataku , elementsy ) .

użytkownik usunięty
Cartmenez

ona poprostu jest zajeeeeeeeeee najlepsza na swiecie naj naj naj no wogole brak slow

ocenił(a) grę na 10
Cartmenez

Przeszedłem ją ze 2 razy na PSX i raz na emulatorze na PC. Polecam każdemu fanowi jRPG. 10/10

wayzee

A jak to się ma do Chrono Triggera? Lepsze? Gorsze? W tym samym uniwersum? Wątki pociągnięte?

Cartmenez

Niesamowity tytuł, jeden z najlepszych soundtracków w historii gier komputerowych, przygoda, której nie zapomnę do końca życia.

ocenił(a) grę na 10
Siembi

Utwór "The Girl Who Stole the Stars " po prostu "miazga" !!

ocenił(a) grę na 9
prm

Dodam jeszcze "Prisoners of Fate" i "Dragon God". Też wymiatają ...

ocenił(a) grę na 10
Cartmenez

Najlepsze jrpg na szaraka, nic więcej nie trzeba dodawać.

ocenił(a) grę na 10
Cartmenez

trzymam szaraka tylko dla niej !

Cartmenez

Powiem ci ,że zachęciłeś mnie do tej gry a właśnie szukam jakiegoś RPG żeby na PSP pograć.

ocenił(a) grę na 9
Cartmenez

Chrono Cross zapamiętam przede wszystkim za rewelacyjną ścieżkę dźwiękową, chociaż grafika też wyciskała ostatnie soki ze starzejącego się już psx'a. Świetny system walki. Kiedyś Square było WIELKIE. W ciągu 3 - 4 lat na tej jednej platformie stworzyli więcej wybitnych gier niż przez całą późniejszą dekadę do dnia dzisiejszego.

ocenił(a) grę na 9
Tupinio

Święte słowa Tupinio :)

ocenił(a) grę na 9
dawid_basiura

Bez wątpienia jedna z najlepszych gier na psx-a.
Do dzisiaj żałuję,że w tamtych czasach nie polonizowano gier,ponieważ z fabuły i dialogów rozumiałem wtedy jakieś 5%...
A wtedy angielskiego nie znałem tak dobrze jak dziś.
Mimo tego w chrono cross grało mi się super i korzystałem z różnych porad itp. z czasopisma psx extreme(nie było wtedy internetu).
Plusy:
-wspaniała oprawa audio wizualna
-walki
-postacie
-fabuła
-scenerie
-system rpg

Mam pytanie.
Czy znacie jakąś stronę gdzie ktoś postanowił streścić fabułę po polsku itp?

mackal83

Najlepsze opisy będą jak zwykle po angielsku. Skoro piszesz, że znasz ang. lepiej niż kiedyś to może dasz radę wszystko zrozumieć: http://www.chronocompendium.com/Term/Chrono_Cross_Condensed_Plot_Summary.html Powodzenia ;)

Cartmenez

Oj widzę, że średnia spadła, a więc fanatycy gorszego Final Fantasy VII i niedoceniający CC fani poprzedniej części (Chrono Trigger) maczali swe palce :P No cóż. Chrono Cross to jedna z najlepszych gier wszech czasów i nikt i nic tego nie zmieni, nawet Wasze żałosne zaniżanie :)

LukeInside

gierka mojego dzieciństwa, muzykę wciąż pamiętam :)

maximus_

Muzyka jest wyjątkowa. Można by o niej napisać cały artykuł :) Dla przypomnienia: http://www.youtube.com/watch?v=923fVDDwaHo :)

LukeInside

muze to mam zawsze cały pakiet bodaj trzy płyty, dodatkowo Mitsudy -Corridors of Time z chrono trigerra, polecam też Dragon Quest VIII - Strange World, oraz genialne Kazuhiko Toyama - Fulfilled Desire, coś cięższego to "Vagrant Story OST - --The Crimson Pain"

maximus_

Square w sumie zawsze radził sobie ze soundtrackiem. Jedna z najlepszych firm pod tym względem (i nie tylko tym).

LukeInside

szkoda że teraz padaka ... nowe części nie porywają

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones