PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674760}
8,0 3 289
ocen
8,0 10 1 3289
Dark Souls II
powrót do forum gry Dark Souls II

http://images65.fotosik.pl/1079/3393d27b62895ca9.jpg

Odpalam grę na pececie, na którym używam myszki i klawiatury, i moim oczom ukazują się jakieś literki w kolorowych kółeczkach (link wyżej). Nigdzie na klawiaturze nie widzę takich klawiszy...




NIE będę podłączał pada do komputera!!



Przez ten niuans nie mogę grać w grę.

Wydawanie gry na pececie w takiej postaci to jak rzucenie ochłapów...

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Granie w Dark Souls na klawie to męczarnia, ale faktycznie także byłem zaskoczony gdy pierwszy raz to zobaczyłem. Istnieją mody, które pozwalają na zamianę tekstur w grze dla ikon, spotkałem się z takim pod ikonki od Pada z PS3 bo takim gram na PC. Jedyna droga to poszukać paczki z takimi ikonkami (pewnie istnieje, bo widziałem też pod klawiatury logitecha itp.) i zamiana programem GeDoSaTo. Chyba to jedyny fail jaki przyszło widzieć w tym jakże dobrym porcie z konsol, ale też przekonanie, że pad nie gryzie, a przyjemności daje więcej.

Byuuju

trzeba umiec grac a nie narzekac ze granie na klawie w DS2 to meczarnia - mi ani razu nie sprawiało to problemu

ocenił(a) grę na 9
The_Fallen

Męczarnią jest siedzenie w niewygodnym krześle, czekając na nieuniknioną smierć :)

Byuuju

Nie zgodzę się że męczarnia !
Gra się tak samo przyjemnie jak w inne gry sterowane myszą i klawą
Choć zgadzam się ! trzeba przed graniem przebindować klawisze i ustawić je pod siebie bo inaczej kupa :/

użytkownik usunięty
Psyhe

Na myszce jest męczarnia, niestety po kliknięciu przycisku odpowiadającego za atak jest opóźnienie. Także lepiej grać na samej klawiaturze, bądź na padzie, bo mnie to opóźnienie strasznie denerwowało i trochę pogarsza jakość portu.

użytkownik usunięty
Psyhe

Double post, przepraszam.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

"NIE będę podłączał pada do komputera!!"
Heh To tak jakbyś stwierdził- nie będę używał pilota do telewizora, będę wstawał i przełączał ręcznie!
Komu chcesz zrobić na złość? :)

TA GRA JEST STWORZONA POD PADA I GRANIE NA MYSZCE W TEN TYTUŁ TO PORAŻKA

czlowiek_z26

To tylko swiadczy o nie udolnosci from software

ocenił(a) grę na 8
Psyhe

Nie obraziłbym się gdyby wszystkie studia produkujące gry były tak "nieudolne" jak from software...
ps. Kupcie sobie pada z wireless reciverem do pc i przestańcie się mazać..

czlowiek_z26

>Kupcie sobie pada z wireless reciverem do pc i przestańcie się mazać..
Nie. Nie kupie sobie pada do pc bo nie uznaje pada. Gram na myszce i klawiaturze. Skreślam DSII z tego względu, że nie da się grać na klawie i myszce.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Szczerze to większej głupoty dawno nie czytałem, to tak jakbyś stwierdził nie będę grać w Tomb Raider, bo Lara ma za duże cycki ;)...zrozum, że pad jest zaletą, bo jest o niebo wygodniejszy
tak czy siak przepuszczasz koło nosa znakomity tytuł, dla mnie to najlepszy rpg, lepszy nawet od wiedźmina.

czlowiek_z26

>Szczerze to większej głupoty dawno nie czytałem...
Nie widzę nic głupiego w mojej wypowiedzi. Co jest głupiego w tym, że ktoś nie uznaje pada?!

>tak czy siak przepuszczasz koło nosa znakomity tytuł, dla mnie to najlepszy rpg, lepszy nawet od wiedźmina.
RPGów też nie lubię. hehe

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

No cóż są gusta i guściki...Dużych cycków u kobiet też nie lubisz? ;)

czlowiek_z26

Pieprzysz jak potłuczony.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

jest w tym sens. po prostu mało jarzysz
pada nie lubie, rpgów nie lubie, cycków nie lubie.... ale temat pod rpgiem założe, jaki to on nie fajny , bo nie obsługuje pada.chociaż i tak bym nie grał, bo nie lubie rpgów...
heh prawdziwy polak z Ciebie ;)

czlowiek_z26

>jest w tym sens. po prostu mało jarzysz
Co mało jarze?!

>pada nie lubie, rpgów nie lubie,
RPGów nie trawie wręcz. Padem gardze.

>cycków nie lubie....
Kto powiedział, że cycków nie lubię?

>ale temat pod rpgiem założe, jaki to on nie fajny
Niefajny pisze się łącznie btw Założyłem temat bo jak widzę w grze wydanej na peceta literki z pada to mnie krew zalewa.

Nie wiem czy kojarzysz "Bionic Commando"? Jest to niekompletna według mnie konwersja z xklocuszka gdzie zostawili klawiszologie z pada mimo iż dało się grać na klawie i myszce. Do szału mnie doprowadzają takie rzeczy. Konsole ty syf i bieda.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Abstrahując od faktu,że pad w tej grze jest najlepszy, to przecież jak ktoś koniecznie chce być masochistą to może grać na myszce i klawie.Oznaczenia konsolowe to odpowiedniki wsad, trzeba być debilem, żeby tego nie skumać i jeszcze wielką drame z tego robić."krew zalewa", "do szału mnie doprowadzają takie rzeczy".hiehie .. chłopaku polecam wizytę u psychiatry, bo jak takie głupoty doprowadzają cie do takiego stanu to nie ciekawie z twoją głową ;)...

czlowiek_z26

Ty nie rozumiesz jednej rzeczy, że to jest policzek dla pecetowego gracza nie przerobienie bindingów na pecetową nomenklaturę. Ja nie będę się zastanawiał co czemu odpowiada rozumiesz? Ma być zrobione według klawiatury a nie .ebanego pada. To nie tylko WSAD ale również triggery, grzybki, spacja etc.. Kupuje grę na PC i ma być ona zrobiona w 100% pod PC. Nie wypierd.lać.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Czepiasz się pierdół. Bez kitu.To co naprawdę jest ważne to fakt, że pctowa wersja jest idealna, życzyłbym sobie żeby wszystkie konwersje z konsol były na tym poziomie.Zero bugów, elegancka optymalizacja, loadingi praktycznie nie istnieją, wszystko hula płynnie i zgrabnie.From software odwaliło kawał solidnej roboty jeżeli chodzi o tą wersje, a to, że Ty masz jakieś zboczenie i awersje na punkcie pada i czepiasz się pierdół koniecznie usiłując grać na myszce i klawie w gre tworzoną z myślą o padzie to już Twój problem.
Btw co Ci tak nie pasuje w padzie? przecież to wygoda rozwalić się na wyrze przed telewizorem, a nie kulić się przed monitorem z myszką.. mysz jest dobra do fpsów sieciowych, ale nie do tego typu gier...

czlowiek_z26

>Czepiasz się pierdół. Bez kitu.
To nie pierdoły skoro nie mogę zagrać w grę w sposób jaki powinienem na platformie PC. :)

>Btw co Ci tak nie pasuje w padzie?
Po prostu nie lubię sposób w jaki się trzyma pada obiema rękami. Nie lubię jego geografii przycisków. Poza tym przyzwyczaiłem się do mychy i klawy.

>przecież to wygoda rozwalić się na wyrze z padem, a nie kulić się przed monitorem z myszką..
Kto co woli. Ja preferuje siedzenie przed kompem. Wyro mam od spania i ewentualnie od oglądania filmów.

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

hahahah nie mogę

ad_r

To puść. :)

STAMiNA

Potwierdzam. Pady są bez sensu. Niby ma ułatwić granie ale ja ich nie lubię. Gram na PC i jak kupuję grę na PC to ma mieć sterowanie pod PC i kropka. Jakbym chciał grać na padzie to miałbym konsolę.

STAMiNA

Wtf? Nie rozumiem jak można grać Ds na klawie :D Wgl jak można rpgi grać na klawie? Takie gry są stworzone tylko do pada, tylko i wyłącznie na konsole. Wydanie portu na Pc, upośledza ten tytuł. Mysz i klawa służą tylko do pracy (exel, net o te sprawy..), ewentualnie do strategii.

Spinel

>Mysz i klawa służą tylko do pracy (exel, net o te sprawy..), ewentualnie do strategii.
Oraz FPSy.

STAMiNA

i tyle. Reszta ogarniać się powinno padem.

Spinel

No i przede wszystkim gry typu point-and-click, których nie da się odwzorować na konsoli.

użytkownik usunięty
Spinel

Śmieszny jesteś, ja naprawdę cierpię gdy muszę żonglować ekwipunkiem na padzie w dowolnej grze. Mysz służy niestety również do grania we wszystko, w rękach dewelopera jest, czy takie sterowanie będzie wygodne

We wszytko? Ewentualnie do fps-ów i jakieś strategii, reszta jest masochizmem. Nie wyobrażam sobie grac na klawie i myszce np. Assasins Creed, czy God of War, albo Fifę w takich grach liczy się szybkość i zreczność, a dwie gałki analogowe, które mogę obracać 360 stopni mi to umożliwiają.

Spinel

Tak... Posiłkuj się exclusivem PS'a w dyskusji o graniu na myszcze i klawiaturze. Masz rację. Czy "fifom", która głównie jest robiona z myślą o konsolach.

"Wgl jak można rpgi grać na klawie?"

Tyle, że rpgi są tworzone głównie na PCty. Stworzenie sterowania na konsole pod rpgi jest męczarnią. Korzystanie z ekwipunku największą.

" Takie gry są stworzone tylko do pada, tylko i wyłącznie na konsole."

Hahaha. Żartowniś :D

"Wydanie portu na Pc,"

Ja bym powiedział, że wydanie portu na konsole, gdzie trzeba grać na takich ustawieniach na jakie gra/konsola pozwala.

Po za tym, o ile się nie mylę (nie śledzę tej sceny dokładnie) to wielkie turnieje w fife są grane na PCtach. Przynajmniej jeszcze parę lat temu były.

P.S. Miałem (mam) styczność zarówno z PCtem jak i z konsolami.

Do tematu głównego dodam, że skoro gra wychodzi na PC, to powinna mieć, a raczej musi mieć korzystanie z klawiatury i myszki - są to podstawowe peryferia. Pad to tylko zbędny dodatek. Do slasherów. I gier sportowych.

be_OK

"Tak... Posiłkuj się exclusivem PS'a w dyskusji o graniu na myszcze i klawiaturze. Masz rację. Czy "fifom", która głównie jest robiona z myślą o konsolach."

Tak masz racje, ze Fifa jest robiona z myślą o konsolach, bo gdzie lepiej wykonać drybling jak nie na padzie? Zresztą nie tylko fifa jest głównie kierowana do posiadaczy konsol, to samo tyczy się z serią AC, Batman Arkham, GTA, Resident Evil, etc.

"Tyle, że rpgi są tworzone głównie na PCty. Stworzenie sterowania na konsole pod rpgi jest męczarnią. Korzystanie z ekwipunku największą."

Hih, no właśnie widać to na przykładzie Dark souls, gdzie gracze PCetowi (Nie konsolowi) narzekali na sterowanie. Aha zapomniałem jeszcze o Demons Souls, pierwszej części, która została wydana tylko na ps3.

"Hahaha. Żartowniś :D"

Musisz się już z tym pogodzić, to wy zawsze narzekacie na sterowanie, a nie my.

"Ja bym powiedział, że wydanie portu na konsole, gdzie trzeba grać na takich ustawieniach na jakie gra/konsola pozwala."

A na jakich ustawieniach trzeba grać? Kiedy grałem w Dark souls (poprzednią część) nic nie zmieniałem w ustawieniach, bo cała mechanika Ds'a została stworzoną z myślą o padzie, dlatego pierwsza część "Demons souls" wyszła tylko na konsole sony.

"Do tematu głównego dodam, że skoro gra wychodzi na PC, to powinna mieć, a raczej musi mieć korzystanie z klawiatury i myszki - są to podstawowe peryferia. Pad to tylko zbędny dodatek. Do slasherów. I gier sportowych"

Pad to zbędny dodatek? Pad jest do wszystkich gatunków gier, a myszka tylko do strategi. Bijatyki myszka i klawą? Weź mnie nie rozmieszaj...

be_OK

>Do tematu głównego dodam, że skoro gra wychodzi na PC, to powinna mieć, a raczej musi mieć korzystanie z klawiatury i myszki - są to podstawowe peryferia.

Święte słowa. :)

Spinel

>Nie wyobrażam sobie grac na klawie i myszce np. Assasins Creed
Akurat w AC dobrze mi się gra na klawie i myszce. Bez zastrzeżeń.

STAMiNA

Jestem starym PCtowcem i stwierdzam fakt, granie na padzie, a szczególnie na konsoli na duuuuuuuuuuuuuużym telewizorku jest 100 razy lepsze niż na PCtach. Na szczęście twórcy gier są podobnego zdania.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Dla mnie DS2 to był niczym powrót do czasów, gdy jeszcze nie poznałem wielu klawiszologicznych konwecji i każda gra była dla mnie nowa, a odkrywanie nowych obszarów i sprawdzanie co za kolejnym rogiem i pokonywanie kolejnych wymagających niebezpieczeństw było bardziej intrygujące i trzymające w napięciu niż we współczesnych grach scenariusze.
A przynajmniej takie nastawienie pomagało mi się przemóc przez większość czasu, bo fakt, zdarzało mi się zginąć przez klawiszologię razy kilka co najmniej, najczęściej gdy cofając się przed wrogiem, przekroczyłem dystans, na jakim postać utrzymuje fokus, i, odwracając się tym samym wbrew woli plecami, dostawałem krytyka.
Autolock od momentu "wynalezienia" wasd+mysz (albo dwóch niezależnych analogów na padzie) należeć powinien do lamusa.

dziki_wonrz

Zgodzę się z założycielem tematu: jeżeli producent robi wersję na PC to niech robi ją do końca. Jakoś w masie innych gier nie ma problemu żeby tego robić. Zresztą, już przy pierwszej części Bandai się zbłaźnił, bo wydał żenujący produkt na pc z beznadziejną optymalizacją graficzną twierdząc, że "się nie da" przy czym w dniu premiery prywatna osoba zrobiła moda, który to poprawiał.
Ot co, Bandai po prostu jest w tym lipny i gracze muszą go poprawiać zazwyczaj jeżeli chodzi o pecetowe wersje gier. Ja sam właśnie walczę z modem zmieniającym interfejs i zamiast konsolowych ikonek zostaną one zmienione na typowo pod PC, a potem od nowa ustawiać klawiszologię, bo domyślna woła o pomstę do nieba(do tego gra nie przypisuje dodatkowych przycisków myszy np bocznego przycisku). Nie trzeba dodawać, że mod zrobił fan. Da się? Da się. Link tutaj: http://www.nexusmods.com/darksouls2/mods/30/?

Co do tego, że ta gra jest dedykowana na pada i dlatego źle się gra na klawiaturze+mysz... jest to mocno nietrafiony argument. Najlepszy kontrargument to polecam zagrać w najnowsze DMC: gra typu beat'em up, a sterowało się bardzo wygodnie, choć każdy fanboy konsoli powie, że nie da się grać K+M w tego typu gry(a niektórzy tu twierdzą, że w ogóle nie da się grać w większość gier... taaa, ciekawe więc czemu na imprezach e-sportu gdzie są pecety gracze nie podłączają padów tylko K+M, włącznie z FPS, MOBA etc.). Dark Souls jest z gatunku action RPG, a nie zręcznościówka więc tym bardziej nie powinna sprawiać kłopotu.


Jaq87

>http://www.nexusmods.com/darksouls2/mods/30/?
Dzięki. Ustawię sobie pecetowe ikonki i może da się grać ale najpierw muszę to zrobić z pierwszą częścią bo na referencyjnej wersji nie potrafię w nią grać na myszce i klawie. Ty gry wyglądają jakby były niedokończone ale konsolowy beton łyknie wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones