PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614756}
8,5 4 421
ocen
8,5 10 1 4421
Dark Souls
powrót do forum gry Dark Souls

Z góry uprzedzam nie grałam zbyt długo (raptem ok. 20 min) - nigdy, ale to nigdy nie miałam do czynienia z tak kosmicznym sterowaniem... W pierwszej chwili nie mogłam nawet ogarnąć jak stworzyć postać... Może to babskie, ale zwyczajnie straciłam cierpliwość kiedy oprócz tego, że jest milion przycisków do samego ataku to atakować i tak nie bardzo dało radę, bo ani myszką, ani nijak wcelować nie potrafiłam. Komicznie wyglądało gdy zombiak strzelał do mnie z łuku a ja w tym czasie atakowałam bardzo waleczną ścianę lub spadałam ze schodów. Nie ocenię gry, bo po prostu nie mam za co jej ocenić. Ale swoją ciekawość co do tak wysoko ocenianej gry zaspokoiłam. Może jeszcze kiedyś do niej wrócę, gdy nauczę się opanowywać nerwy.

użytkownik usunięty
viss

Gra w DS na klawiaturze i myszce (bez fanowskich patchów) to kompletny masochizm - polecam pada (przy tej grze nauczyłem się go używać :P)

Jak mówiłam, może jeszcze spróbuję, a pad to może być dobry pomysł. Kiedyś to ogarnę

ocenił(a) grę na 10

jakoś dałem rade przejść gre myszka i klawiaturą. kwestia przyzwyczajenia. nic innego

ocenił(a) grę na 10
viss

Potwierdzam. Przez kilkanaście minut próbowałem grać na klawiaturze+mysz ale zrezygnowałem. Jako, że grę kupiłem postanowiłem pójść za ciosem i sprawić sobie pada (ta gra w końcu przekonała mnie do niego ;). Nie żałuje tej decyzji ponieważ teraz gra się przyjemnie i precyzyjnie a sama gra pomimo, że na razie dużo jej nie przeszedłem jest wspaniała. Polecam! W końcu jakaś gra nie robiona pod niedzielnych graczy ;)
Wniosek jest taki, że tak jak gra na padzie w gry FPP wg mnie jest śmieszna tak gra w ten tytuł na klawiatura+myszka jest równie bez sensu.

ocenił(a) grę na 10
viss

na myszce i klawiaturze sie w ta gre nie gra ,gdy walczysz z przeciwnikiem mozesz włączyc automatyczne namierzanie ;)

sethneil

Niestety, ale też się pod to podpisuję, że sterowanie na PC jest tragiczne.

Nie dociera do mnie argument, że niby ta gra nie jest dedykowana do sterowania K+M. Jest masa action rpg gdzie nie ma problemu ze sterowaniem, poza tym z tego co zauważyłem w grze nie ma combosów, a to one stanowią esencję gry na padzie. Jeżeli firma ma się podejmować konwersji na PC to niech to robi porządnie, ze zmianą interfejsu, sterowaniem itd. a nie, że włączam grę i mam ikonki do pada.

Poza tym mam ten problem z grą, że nie można ustawić sensownie grafiki, jedynie rozdzielczość na 1650x1080, a i tak wygląda to na poziomie 3 części Elder scrolla. Nie ma ani jak ustawić antyliasing i reszty. Straszny szajs.

ocenił(a) grę na 10
Jaq87

Konwersja jest kiepska i nie będę jej bronił (chociaż do grafiki się nie przyczepie bo u mnie wygląda spoko na monitorze o proporcjach 16:9). Jednakże sama gra jest rewelacyjna i trzeba dać jej szanse ;) W zalewie takich debilnych tytułów jak nowe CoD'y albo innych gier co przechodzą się same jest perełką.

michael323

Wierzę, ma b. dobrą notę tutaj czy na innych portalach. Poza tym lubię fantasy. Miałem ten sam problem z DMC 4, fajny klimat podniesiony też obejrzeniem anime i co? PC wersja jest tragiczna, jak jeszcze da się grafikę ustawić tak sterowanie to masakra i nie da się tu nic zrobić. Jedynym usprawiedliwieniem jest właśnie to, że DMC jest grą z rozbudowanym systemem combosów, które są dedykowane na pady, w DS tego nie ma więc tym bardziej to irytujące.

Są jakieś mody fanowskie, które to wszystko poprawiają, ale szczerze to nie chce mi się już w tym babrać i jestem zwyczajnie zniechęcony na najbliższy czas(poza tym wychodzi na PC nowy Assassyn's Creed więc będzie w co grać :]).

ocenił(a) grę na 10
Jaq87

Wg. mnie pad też jest potrzebny do tej gry ponieważ pomaga bardzo w walce.
A co do Assassyna to grałem tylko w pierwszą część, znudziła mnie szybko i nie sięgałem po żadną z pozostałych odsłon. Wg. mnie ostatnimi czasy jest ciężko na rynku gier (same debilne cod'y i inne badziewia) a takie perełki jak Dark Souls, Max Payne 3 i Xcom w tym roku ratują trochę sytuację (wiem, wiem dark souls na konsole był w 2011).

michael323

Kwestia gustu, nie chcę tutaj licytować się tylko po prostu rzuciłem, że nie będę na razie zajmować się Dark Souls tylko właśnie AC, bo lubię(poza tym dla mnie to pierwsza gra gdzie naprawdę świat gry to świat gry, a nie jaranie się wielkim światem Elder Scrolla czytaj stolica Skyrim to 10-12 domów i zamek, lol) ; )

Niestety właśnie nie wypowiem się jak z Dark Souls i jego walorami, być może jakoś niedługo się przełamię i jednak zagram.

Jaq87

A mi się ta gra wcale tak nie spodobała. Tak grałem w nią na klawiaturze + myszka i jakoś dawałem radę, tak jak z Devil May Cry 3 i 4. Może było by lepiej gdyby twórcy poważnie podeszli do konwersji na PC zamiast tłumaczyć się głupim tekstem że nie potrafią robić gier na PC.Graficznie ogólnie całkiem fajnie po za modelami twarzy które wyglądają prawie jak w grach z przed 10 lat. Mnie po prostu ta gra nie wciągnęła tak jak choćby Skyrim. Jak na grę rpg zabrakło mi tu dialogów przez co bohater jest mniej wyrazisty. Mimo wszystko cieszy mnie fakt że są jeszcze ludzie którzy robią gry wymagające od gracza nieco więcej umiejętności niż wciskanie dwóch klawiszy w odpowiednim momencie.

Jaq87

Zanim wyrzucę tę grę z dysku i własnego umysłu, może zapytam kogoś, kto z nią w sposób udany obcował - jak to zrobić? Znaczy jak grać w tę grę, aby przynosiła satysfakcję. Walczyłem pół godziny z klawiaturą i myszką... poszedłem na papierosa... wróciłem, ściągnąłem dsfix i dsmfix, wspólnie walczyliśmy pół godziny, ale ani obsługa gry ani czerpanie z niej radości nie stały się łatwiejsze... poszedłem na papierosa... po powrocie odgrzebałem i odkurzyłem pada i cholera mnie wzięła, bo sterowanie wciąż jest nieczytelne, nieintuicyjne, wrogie graczowi. Podpowiedzi sugerują, że można wykonać kopnięcie, atak z wyskoku, atak spadając z wysokości... nic z tego nie jestem w stanie zrobić. Może i gra jest wspaniała, klimatyczna i uzależniająca. Tym bardziej żałuję, że niekompetencja jej twórców uniemożliwia faktyczną zabawę (przynajmniej na PC).

ocenił(a) grę na 10
brodah

To nie wiem co za pada wziąłeś. Pad na pewno musi posiadać dwa dobre analogi (a nie jakieś dwa kikuty je udające jak to jest w tych padach za 20 zł, wiem bo sam taki miałem i nie wiem co mnie skłoniło do zakupu takiego szajsu ;). Ja gram na PC na padzie od X klocka i na prawdę sterowanie jest precyzyjne a przyciski oryginalnie są dobrze przypisanie. Jak przegrywam to wiem, że to jest moja wina a nie sterowania albo oszustwa komputera (jak w innych grach). W jednym muszę Ci przyznać rację, kop i cios z wyskoku trudno zrobić (jeszcze nie mam takiej wprawy w padzie). Ważne jest w tej grze aby znaleźć broń która pasuje do Twojego stylu rozgrywki (właśnie w tej grze co jest wspaniałe, każda broń ma 2 różne ataki które różnią w zależności od oręża). Na początku korzystałem z wzmocnionej pałki która ma fajny cios z doskoku pod jednym przyciskiem. Daj jeszcze szanse tej grze ;) Ja na początku też miałem drobne problemy ale człowiek grając w tą grę ciągle się uczy, że niektóre potem mu rzeczy wydają się śmieszne a tym bardziej to, że miał na początku z tym problem :]

michael323

Mam pada MediaTech MT1502 (http://www.proline.pl/?n=play-03-2008-pathfinder-mt1502-media-tech-najlepszy)
Zdaję sobie sprawę, że najwyższa półka to to nie jest ale dotąd używałem go w grach sportowych i platformówkach i bez żadnych problemów spełniał swoją rolę. Tutaj podpowiedzi co do guzików nijak się mają do klawiszy na padzie, więc pozostaje zgadywanka.
Przeszedłem się po tych lochach na początku, trochę błąkania, doszedłem do miejsca, w którym po przejściu przez białe światło znajduję się na takim balkoniku nad głową jakiegoś wielkiego bydlaka. Coś mi mówi, że powinienem na nim wykonać atak z wyskoku ;] Jeśli próbuję zwykłego rąbania, potwór prędzej czy później (raczej prędzej) rozsmarowuje mnie swoją maczugą (szybki jest jak na takiego malucha). Wiem, że w większości dobrych gier początki są ciężkie, ale jeśli w tej grze jest tak od początku do końca to już się boję.

ocenił(a) grę na 10
brodah

No czytałem, że są problemy z oznaczeniem przycisków na padach które nie są kompatabilne z tym od X klocka. Niestety jest to wina konwersji (nawet jak się gra na klawiaturze to gra pokazuje przyciski od pada do X boxa ;). Twórcy nawet się tłumaczyli, że to ich pierwsza konwersja na Pc i za bardzo nie wiedzieli z czym to sie je (co ich wcale nie usprawiedliwia ;).
Co do tego bossa to pierwszy atak możesz wykonać skacząc z tego balkonu i podczas lotu wciskając przycisk odpowiedzialny za podstawowy atak (akurat tutaj nie trzeba kombinować ;) zabierze to mu troche więcej życia jak normalny atak. Potem go tłuczesz patrząc co on robi i unikając ciosów (walenie na pałe nic nie da w tej grze). Kombinuj z "lokowaniem" się kamery na przeciwniku (chociaż ja akurat z bossami wole walczyć bez lokowania ponieważ łatwiej się unika ciosów i biega, w sumie to też zależy od konkretnego przeciwnika).Teraz np. gram w pierwszego Darksiders i widze kolosalną różnice w walce. W Dark Souls nie przejdzie takie walenie na pałe i liczenie na to, że zaraz bossowi skonczy się energia więc nie zważam na swoje zdrowie. Ta gra uczy cierpliwości przy walkach (której nie mam ;) i nie szarżowania. Zawsze jakbyś miał problem to jest mnóstwo filmików instruujących jak walczyć z konkretnymi bossami. Powodzenia ;)

michael323

Dzięki za porady, spróbuję je dobrze wykorzystać. Co do twórców gry, to powinni pójść po rozum do głowy i zlecić konwersję innej firmie. Choćby CD Project zrobił konwersję (wprawdzie w drugą stronę, ale zawsze) Wiedźmina 2 na konsole i raczej nikt nie narzekał. Mam nadzieję, że fabuła gry wynagrodzi te kwasy ze sterowaniem. Powiedz mi, jeśli możesz, Dark Souls jest pod tym względem dobrze zrobione? (porównójąc do Wiedźminów 1 i 2 czy Deus Ex'ów)

użytkownik usunięty
brodah

"Dark Souls jest pod tym względem dobrze zrobione? (porównójąc do Wiedźminów 1 i 2 czy Deus Ex'ów)"

Co to za kretyńskie porównanie?

Nie wiem. Pisząc te słowa, ledwie przeszedłem pierwszego bossa i chciałem, aby ktoś mi powiedział, na jakim poziomie stoi konstrukcja fabularna tej gry. Teraz już wiem, że niestety na raczej słabym. Twoim zdaniem lepsze by było porównanie do Pacmana?

użytkownik usunięty
brodah

Dark Souls nie ma praktycznie nic wspólnego z ww tytułami.

ocenił(a) grę na 10
brodah

W tej grze fabuła jest szczątkowa, a na pewno nie jest podawana na tacy tylko trzeba wielu rzeczy się domyślić. Liczy się za to tutaj i jest wspaniały KLIMAT.

michael323

Gra dla prawdziwych graczy moim zadaniem Najtrudniejsza gra ostatnich lat ta gra praktycznie nie posiada fabuły w tej grze chodzi bardziej o walke ze światem gry gra która nie wybacza błędów gracza im bardziej chciał skonczyć daną lokacje to ta gra cie skarci niebywale nie ma żadnych podpowiedzi gracz sam musi sie tej gry uczyć i stare chwyty z klasycznych RPGów typu farmienie leveli żeby sobie podxpić postaćna jakimś fragmencie mapy gdzie wiemy że nie zginiemy są na począdku dziennym gram na Pececie nie posiadam konsoli x360 i PS3 i niech ludzie nie piszą ze konwersja PC jest słabo napisana że problemy z rozdzielczoscią i optymalizacją że sterowanie do dupy itp bo aż tak źle nie jest wystarczy pościągać sobie addony które poprawiają błędy techniczne i gra chodzi tak jak powinna co do sterowania to na klawiaturze i myszce spokojnie da sie grać sam przegrałem tak ok 20h gry i grało sie spoko później kupiłem przejsciówke do pada od Playstation 2 (ale zamierzam kupic pada od X360 do PC) i gra sie fenomenalnie!

ocenił(a) grę na 10
Crash_override

nie ma fabuły ???? to poogladaj filmiki EpicNameBro na youtube

użytkownik usunięty
mateus_cncc

nie napisałem że gra nie ma fabuły tylko że praktycznie jej niema nie napisałem że jej nie ma wogóle w tej gre fabuła jest tylko tłem a pozatym ta gra nie jest tak dobra i ma tak dobre oceny dlatego że tam jest fabuła tylko daltego że jest turdna ma niesamowity klimat i jest bardzo tajemnicza rozbudowa postaci kombinacji mnóstwo i wszystkiego trzeba sie domyslać samemu i nie wysyłaj mi nicka do jakiegos urzytkownika na YT ktory przechodzi gre ja te gre skonczyłem i ty mnie nie musisz pouczać.

ocenił(a) grę na 10
Crash_override

tu fabula jest tak stworzona ze jak Cie obchodzi to musisz sie wglebic, skupic sie na niej. A jak nie to porostu siekasz sobie stworki.
Cieszy mnie to ze dales jej szanse i ja cala przeszedles, bo są noobki ktorzy rzuca gre w kąt po 10 minutach bo im nie idzie.

PS jaka miales postac? ;P

mateus_cncc

Standardowo Wojownik ja nie lubie sie bawic w jakies czary mary tylko miecz i tarcza ew sam miecz ;D

PS ja tej grze nie dałem szansy ja na te gre bardzo czekalem bo czytałem bardzo dużo opini na jej temat że bardzo trudna i że oldschool a nie jak dzisiejsze gry aż taka trudna nie byłe dla mnie ponieważ taktycznie podszedłem do niej a nie w stylu god of war że wpadałem w przeciwników bo bym zginią odrazu a jeśli nawet zginołem to porażka nie dołowała mnie tylko motywowała żeby byc jeszcze lepszym nie będe tu sie rozpisywał za dużo bo do Dark souls można gadać godzinami. :)

ocenił(a) grę na 10
Crash_override

zacnie powiedziane :D "można gadac godzinami"
jak dla mnie sam sobie ustalasz poziom trudnosci
jak chcesz latwo to levelujesz postac a jak trudno to raczej nie

ocenił(a) grę na 10
brodah

Jak obcować z tą grą? Słyszałem, że konwersja PC jest dosłownie beznadziejna, jednakże wersja oryginalna (konsolowa) to zupełnie inna bajka. Owszem początki gry są trudne, trzeba być cierpliwym nastawić się na ginięcie setki razy przy najmniejszym błędzie własnym. Odpowiedni balans postaci, budowa czy refleks musi być wypracowane przez godziny spędzone nad grą. Pozycja ta daje naprawdę masę frajdy, tak jak kiedyś b. dawno temu starsze gry dawały frajdę gdy przechodziło się absurdalnie trudny/durny/głupi (niepotrzebne wykreślić) etap. Dark Souls nie jest pozycją dla każdego gracza, jest to do znudzenia powtarzane w każdej recenzji, ale ma w sobie to coś, co odróżnia ją od masowej papki jaką serwują nam twórcy znanych marek gier. Moja rada na czerpanie radości z gry ? NIGDY przechodząc grę samemu za 1 razem nie włączać żadnych pomocy w necie. Sam tak zrobiłem, mam ponad 65h gry za sobą i eksploracja świata, ciągła świadomość zagrożenia, oraz możliwość powrotu do ogniska przy najmniejszym błędzie daje wystarczającą satysfakcję by gra wywołała inne emocje aniżeli (rozwalę mu łeb i zobaczę jaki jest filmik na końcu - ignoranckie uproszczenie wielu pozycji ostatnich lat). Szczerze polecam :)

użytkownik usunięty
Makcziken

"Słyszałem, że konwersja PC jest dosłownie beznadziejna"

Bez przesady

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones