PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612282}
7,3 2 552
oceny
7,3 10 1 2552
DiRT 3
powrót do forum gry DiRT 3

Grafika: 5/5
- dobra optymalizacja
- ostre tekstury
- spora ilość detali
- ciekawe efekty świetlne

Fizyka: 3/5
- zaawansowany model zniszczeń
- dobra interakcja z otoczeniem
- nienaturalny model jazdy
- zbyt słaba nadsterowność pojazdów
- zbyt duża czułość sterowania pojazdami

Lokacje: 3/5
- bogate, interesujące i różnorodne lokacje
- mała ilość lokacji

Sztuczna Inteligencja: 4/5
- na dość przyzwoitym poziomie
- czasami bywa przewidywalna

Fabuła: 3/5
- obszerny i różnorodny tryb kariery
- przesadnie promowany Ken Block
- bardzo słabo rozbudowane wyścigi WRC

Udźwiękowienie: 4/5
- dość naturalne odgłosy otoczenia i pojazdów
- dynamiczna i ciekawa muzyka

Elastyczność: 5/5
- intuicyjne menu
- duża ilość różnorodnych opcji

ocenił(a) grę na 9

"- nienaturalny model jazdy
- zbyt słaba nadsterowność pojazdów
- zbyt duża czułość sterowania pojazdami"

Zgadzam się w pełni. Gram w to może zbyt krótko aby to w pełni ocenić, ale naprawdę na klawie to jest ciężki orzech do zgryzienia, żeby utrzymać samochód na prostej. Nie wiem, może można to jakoś ustawić, ale czułość jest o wiele za duża.

"Fabuła: 3/5
- przesadnie promowany Ken Block"

Z tym też się zgadzam. Rozumiem, że gościu jest popularny, ale czy muszą go wciskać na siłę? Rozumiem, że to zasada promocji gry - znana twarz - więcej sprzedanych kopii, ale ... litości. W Dirt 2 też co chwila był Ken Block.

Zamiast rozwijać tak grywalną gierkę jak GRID to Codemasters właśnie odcięła ludziom dostęp do serwerów tłumacząc się tym, że to zbyt dużo kosztuje i gierka jest za stara ???? No świetna naprawdę polityka firmy!!!

Ja do minusów dodałbym zbyt hmmm "plastikową" oprawę graficzną menu. Nie wiem czemu, ale nie przemawiają do mnie te milony ostrosłupów latających na wszystkie strony i mające imitować kurz... Takie lekko tandetne to jak dla mnie.

Sama grafika jednak w wyścigu jest świetna, a muzę i tak zawsze wyłączam, bo mnie rozprasza. Wolę słuchać odgłosów silnika zamiast tego ;)

ocenił(a) grę na 9
pendrago

Co do "kiepskiego modelu jazdy" waszym zdaniem cóż, sugeruje zgrać na padzie od XBoxa 360 albo jakimkolwiek innym granie na klawiaturze w takie gry to co by nie mówić profanacja. A z powyłączanymi wszystkimi ułatwieniami gra dostarcza sporo frajdy, czego nie można powiedzieć o wyścigach z włączoną asystą, ABS-em czy kontrolą trakcji. Osobiście powyłączałem wszystko w cholerę i o samym modelu jazdy złego słowa nie powiem może nie jest to coś na miarę FORZ-y ale trzyma poziom. Sama gra może zbyt długa nie jest ale chcąc "wymaxować" wszystkie konkurencje trochę czasu trzeba spędzić jak by nie było. Fabuła w takich grach raczej nie ma co o takowej mówić, a co do nadmiernego promowania Kennego B. Jedni go uwielbiają inni może trochę mniej ale jak by nie patrzeć gra ma się sprzedawać a twórcy i goście od marketingu zrobią wszystko by jak najwięcej egzemplarzy zniknęło z półek i już, ja tam jakoś specjalnie nadmiernej promocji jego osoby nie odczułem poza tym gra bazuje na autentycznych kierowcach, imprezach rajdowych i gymkhanowaniu czego nieodłącznym elementem jest właśnie Ken Block. Swoją drogą GRID-a trochę szkoda to fakt ale w branży chodzą słuchy jako by powstawała kontynuacja więc może Codemasters już niedługo czymś nas zaskoczy z resztą zdają oni sobie sprawę, że GRID to dobra marka i rezygnacja z niej była by jak strzał w stopę.
POZDRAWIAM

nexus0

"- zaawansowany model zniszczeń
- dobra interakcja z otoczeniem
- nienaturalny model jazdy
- zbyt słaba nadsterowność pojazdów
- zbyt duża czułość sterowania pojazdami"

miałem to samo na myśli, gdy zagrałem w to pierwszy raz! tyle, że z nerwów wyłączyłem to po pierwszej jeździe i jakoś nie mam siły w to dalej grać. Z tego co sprawdzałem w ustawieniach, to nie ma takiej opcji, jednak może ktoś z was wie jak tę jazdę poprawić?? Dla mnie tragedia, bo znam poprzednie części, a grafika wręcz zachwyca, by w to grać godzinami jak w GRID. Jednak od GRID nic nie przebiło modelu jazdy, a szkoda. Dla przykładu: w Dirt3 ledwo co najechałem na pobocze a już pojazd przekręcił się o 360stopni, zakoziołkował i uszkodzenia na miarę karambolu - i to na suchej, najłatwiejszej nawierzchni (Oczywiście wiem, że w zakręty nie wchodzi się na pełnym gazie i lepiej za niego przy tym nie trzymać, jednak kiepsko wykonać taki manewr nawet bez tego i lekko wciskając ręczny). Ciekawe co to by było gdybym na kierownicy grał (PC) - maksymalne jej wychylenie to 5stopni w obie strony?

nexus0

profanacja? Jak się lami na klawie tak jak ty i masa innych baranów to nic dziwnego.

ocenił(a) grę na 9
The_Fallen

Odezwał się znawca tematu:) Dla mnie czymś idiotycznym i niepojętym jest granie w "ścigałki" na klawiaturze, nie obrażając nikogo. W czasach gdzie każdy może kupić pada czy kierownicę i podpiąć do PC nie widzę najmniejszego sensu w szarpaniu na klawiaturze, gdzie tu przyjemność, gdzie frajda ????? To tak jak by mi ktoś kazał grać w bijatyki na klawiaturze czy strategie na padzie od konsoli, chyba każdy kto ma odrobinę pojęcia wie do czego pije. Radzę trochę obyć się z grami i tematem nim zaczniesz kogoś nazywać baranem, choć z drugiej strony jak się nie ma za wiele do powiedzenie..............................no cóż słabo to wygląda.

Pozdrawiam :)

nexus0

Obyć z grami....hohoho. Powiedział co wiedział.
Gram w gry od dawna, więc mnie nie pouczaj lolku. A ja mam frajdę z grania na klawie, z grania na padzie nie..nie grałem jeszcze na klawia ale pewnie byłoby super.

ocenił(a) grę na 9
The_Fallen

Wiesz czasami dobrze jest posłuchać rady od kogoś starszego i bardziej doświadczonego ale do tego też trzeba dorosnąć. Ja powiedziałem już wszytko co chciałem miłej zabawy na czymkolwiek grywasz, bo chyba o dobrą zabawę tu chodzi przede wszystkim.

Pozdrawiam

nexus0

Po prostu obrażasz tych którzy grają na klawiaturze mówiąc że to profanacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones