PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607103}
8,3 2 132
oceny
8,3 10 1 2132
Doom II: Hell on Earth
powrót do forum gry Doom II: Hell on Earth

Kiedy Nadrabiałem 1 część, bawiłem się niesamowicie, oczywiści olałem dodatek, bo był wielce przesadzony. Kiedy zabrałem się za Doom 2, zaczęło się nieźle, żeby później uderzyć o glebę.

Gra bardzo niedopracowana, ja rozumiem, że w 1994 roku gry robiło się na drutach, ale dlaczego spieprzono coś, co pierwowzór robił znakomicie.

Pierwszy zarzut, dlaczego z szybkiej gry fps, zrobiono platformówkę bez możliwości skoku.
Dlaczego niektóre "sekrety" które są rozmieszczone głupawo i nielogicznie, a są obowiązkowe do znalezienia, bo jest tam karta bez której ani rusz.
Trzecie, dlaczego kiedy demon jest nade mną nie mogę pod nim przejść bo blokuje mnie niewidzialna ściana, tak samo jak nie można zeskoczyć z półki wyższej na dolną jeśli pod nami jest demon?
Czwarte, pierwsza część nie stawiała w ogóle niewidzialnych ścian, natomiast Doom 2, ma ich pełno, nie możesz, bo twórcy tak chcą, dodatkowo pełno przycisków które przesuwają kolumnę w nieskończoność do góry i nic to nie daje.
Dlaczego pod koniec jednej z aren gra nie uruchamia skryptu i trza męczyć się jeszcze raz?
Szóste, pełno "pułapek" które nie dają nam wyjść ani nas nie zabijają.
Boskie Siedem, Levele są puste i zaprojektowane przez jakiegoś imbecyla, a jak nie są puste to jest na nich masa wrogów, którzy nawet nieraz się nie pojawiają, a nieraz tak.
Osiem! Około 13-14 levelu gra zaczyna świrować i postać postanowiła lecieć do przodu i zrąbać całe sterowanie, cały czas trzeba było save'ować i wczytywać, błąd pojawił się w grze jeszcze 3-4 razy.
A na koniec 9, odwrócona szatańska liczba, Dlaczego ostatni boss został zaprojektowany totalnie bez sensu, pokonanie go to jednocześnie łątwizna i katorga, w połączeniu z tymi wszystkimi błędami, ostatni level wywołał u mnie nieopisaną furię bo zawsze coś się gdzieś blokowało, Ostatni Boss oczywiście jest dziurą w ścianie, widać, że nie chciało się wymyśleć nic kreatywnego, tylko zrobić malunek na teksturze i spawnować bez opamiętania byle jakich losowych wrogów. A na dodatek dostaliśmy beznadziejne podsumowanie gry, autorzy nawet nie pokusili się na ładny rysunek jak na końcu 1 części gry.

Doom 2, to profanacja oryginalnego Dooma!

Doom - 9/10!

Doom 2 - 2/10 ...

użytkownik usunięty
Devirginator

Może to głupie, ale ja tego bossa to zapamiętam już chyba do końca życia, a z jedynki nie pamiętam jaki był, jakiś wielki demon?

Devirginator

Czy mówiąc "doom" masz na pewno na myśli ten z 1993? Bo i Doom i Doom 2 powstaly na tym samym silniku i w jedynce wcale nie mogleś skakać. Nie mogles też przejsc pod lub nad demonem. Powód jest bardzo prosty: doom 1 i 2 to gry 2D w bardzo sprytny i zręczny sposób imitujące 3D. A w środowisku 2D nie mogą być w jednym miejscu dwa obiekty. Dlatego demon cie blokowal chocby byl wyswietlony w iluzoryczny sposób jakby byl 10 metrów nad tobą.

Musialo ci się coś pomylić, może z quakiem? Albo na jakimś modzie grales?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones