PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684014}
7,7 6 461
ocen
7,7 10 1 6461
FIFA 14
powrót do forum gry FIFA 14

Nie wiem może tylko jak tak mam, ale załóżmy w sytuacji gdy gram prostopadłą piłkę do jednego z zawodników, ale nagle obok niego pojawia się drugi lepiej ustawiony i próbuje zmienić kontroler z tego 1 na 2 i nie dość że nie mogę tego zrobić to jeszcze ten drugi jak ostatni debil biegnie obok niego i w końcu wpier#dala się w tego 1 przez co tracę piłkę.
Taka niby błahostka ale czasami potrafi zirytować.

ocenił(a) grę na 6

brak gestów, mimiki twarzy...

użytkownik usunięty
altbur

Mnie też to denerwuję, może w 15 oczy nie będą teksturą

ocenił(a) grę na 8

Wszystko 13 była o wiele lepsza jeśli chodzi o wersje na ps3 i xboxa 360 na ps4 jest lepsza grafika i to wszystko (każda główka wchodzi).

A mnie denerwuje że każda, nawet jakaś ciulowata drużyna z pół gwiazdki ma swojego "Messiego" - dryblera robiącego rajdy przez pół boiska. Trochę to nierealistyczne.

I jeszcze jedno - poprzednia fifa w jaką grałem to 12 i tutaj trochę mnie irytowało szczególnie z początku, że jak piłka gdzieś tam sobie luźno poleciała po nieudanym podaniu przeciwnika powiedzmy, to mój zawodnik nie biegł do niej "zablokowany" jak w 12, ale trzeba nim było sterować. A nauczony byłem że zanim dobiegnie to mogę wybrać kierunek i kliknąć podanie żeby było z pierwszej piłki. W 14 trzeba cisnąć do końca bo jak się tak zrobi to nam gracz skręci i pobiegnie w przysłowiowe "krzoki" :P Nie wiem czy to dobrze, czy źle, po prostu inaczej i wymaga przyzwyczajenia. Możliwe że już w 13-tce tak było, nie wiem, nie grałem.

Tak czy siak po kilku dniach gry doszedłem do wniosku że EA Sports specjalnie robi niektóre rzeczy źle, żeby było co poprawiać w kolejnej edycji.

ocenił(a) grę na 8
Burton

Ha, Twój wniosek jest nieco absurdalny, lecz kto wie:)?

ocenił(a) grę na 8

albo nasz zawodnik którym nie sterujemy jest obok piłki i nie ruszy automatycznie dupy do niej dopóki nie przełączymy sie na niego, gdy sie już zorientujemy że jest w dobrej sytuacji i przełączymy na niego zazwyczaj już jest po ptokach, jakie t wkurzające

ocenił(a) grę na 8

Wzruszyło mnie, że dałeś oznaczenie o spoilerach... niektórzy w ogóle się tym nie przejmują, zero kultury

użytkownik usunięty
laxman

A wie ktoś jak sie broni karne na padzie (Wersja gry na PC ) bo w ogóle nic nie mogę zrobić bramkarzem.

prawym analogiem bronisz, tam gdzie wychylisz tam się rzuci

użytkownik usunięty
Stigg

Nie działa prawy analog. Nawet po tym zabiegu z ustawieniami od Fify 11 niby w ustawieniach jest ustawiony ale w grze nie działa.

to zmień pada :P od xboxa działa elegancko, polecam

użytkownik usunięty
Stigg

A ten Xboxowy działa na PC ?

no działa ale grałem tym na kablu, nie bezprzewodowy. Ma normalne wejście usb więc bez problemu, Windows sam wyszukuje sterowniki. Sam muszę sobie sprawić bo od kumpla pożyczałem

Stigg

Dziwne żeby na kompie nie działał pad produkcji Microsoftu :) pozdro

ocenił(a) grę na 9

Mnie najbardziej irytuje to jak Obronca majac 70 tempa dogania napastnika z 90 tempa taka przesada w 13 tego nie bylo przynajmniej nie pamietam .

ocenił(a) grę na 6

piszę o wersji na ps3, na xboxie miałem okazję tylko kilka razy pograć
nie jestem jakiś super w fife, więc możliwe, że kilka z tych błędów wynikają z mojej nieumiejętności grania (np. jeżeli chodzi o podania, czy grę w obronie)

błędy rozgrywki:
- piłkarze obijają się o siebie jak debile
- często zawodnicy biegają bez powodu w jakimś konkretnym kierunku, zdarza się, że dwóch piłkarzy z tej samej drużyny biegnie do piłki, potem wpadają na siebie i piłkę przejmuje przeciwnik
- gra w obronie w porównaniu do fify13 to jest jakaś masakra, zwykły pressing (x) w 13 to była najlepsza opcja do zabrania przeciwnikowi piłki, a w 14 piłkarz sobie biega na metr od przeciwnika i może mu tak towarzyszyć przez całe boisko. po co to zmieniali?!
- agresywna gra w obronie też masakra, rzadko udaje mi się złapać innego zawodnika za koszulkę, piłkarz biegnący za innym zawodnikiem praktycznie nie ma szans zabrać mu piłkę
- podawanie zwykłe i prostopadłe to porażka, przy zwykłym zawodnicy często przeskakują nad piłką, albo sobie koło niej biegną i nie przyjmują podania, przy prostopadłym piłka bardzo często trafia ich w piętę
- piłka często przelatuje przez nogi jakby były przezroczyste
- piłkarze w polu karnym często zasłaniają osobie strzelającej ze swojej drużyny (wychodzą bez sensu na pozycję na 3-4 metry od bramki)
- często przy powtórce gola, nie da się wcisnąć kwadratu by zobaczyć menu powtórki
- często są podwójne powtórki z tego samego ujęcia nie wiadomo po co
- byłem przyzwyczajony, że w 13 faule nie są czasem odgwizdywane, ale w 14 to po prostu jakaś plaga, wystarczy, że rozpędzony zawodnik wpadnie na przeciwnika, obaj się przewracają, a faulu nie ma. teraz to najlepszy sposób na odbieranie piłki w polu karnym.
- gracze podczas gry robią animacje których nie da się przerwać (rozpoczęcie-rozgrzewka, nie strzelony gol-facepalm)
- drużyna wygrywa mecz, aut dla nas, a nasz zawodnik biegnie sprintem po piłkę by ją z niego wyrzucić, traci niepotrzebnie kondycję
- sędzia kończy połowę/mecz, nawet gdy drużyna jest w polu karnym i ma szansę strzelić gola
- spalone są odgwizdywane gdy piłka nawet nie dotrze do piłkarza, albo też gdy przeciwnik przechwyci podanie i potem odda piłkę piłkarzowi który był na spalonym
- piłka wychodzi na aut, a piłkarz biegnie za nią jak wariat - w tym momencie nie można zmienić zawodnika na innego i raz że i tak nie do niej nie dojdzie to dwa traci kondycję
- po gwizdku nie można nic zrobić (w poprzednich wersjach można było kogoś sfaulować, wykopać piłkę na aut itp.)
- właściwie co druga główka gracza to gol, strzelają nawet z niemożliwych pozycji
- dalej zachowania zawodników są praktycznie żadne podczas meczu (kartki, gol samobójczy, piłka uderza w gracza a on nic)
- wyrzucasz piłkę z autu do zawodnika, a on sprintem biegnie od piłki (o co chodzi???)

błędy grafiki:
- skaczące spodenki
- podczas powtórki gola pokazała mi się linia spalonego
- oczywiście nie usunęli błąd który był w fifie13 czyli po powtórkach, przy rzucie rożnym w rogach zostaje zaciemnienie ekranu

- menu w FUT, przy przeglądaniu składu sprawia, że nie zmienia się info o zawodniku, którego mamy zaznaczonego
- w FUT: porównaj cenę - gra mi się prawie zawsze zawiesza po pewnym czasie :o

to właściwie tyle co mnie najbardziej irytuje

ocenił(a) grę na 6
joemaster

zapomniałem dodać, że polski komentarz jest na tyle świetny że wynik meczu 2-2 to dla komentatora bezbramkowy remis, a np. 4-3 to 1-0.

joemaster

no i co mnie irytuje, ewidentnie mozna wysnuc wniosek ze w fifie mozna kupic mecz
mialem juz 5 takich przypadkow, jak teraz cos mnie najdzie to nagram

ocenił(a) grę na 1

Ja uwielbiam jak mój stoper sila 80+ wielki kloc, odbija się(i wywraca najczęściej) od goscia sila 50 - 170 cm. System kolizji działa tylko na Twoich zawodników, na komputer już nie. W ogóle nie wiem po jakiego grzyba dali statystyki... kompletnie nie przekładają się na zachowania zawodników.

ocenił(a) grę na 2

Najlepsze jak wiem, którego obrońce chce dostać by zapobiec utracie bramki, a komputer kolejno ustawia mi kursor na każdego piłkarza, tylko nie na to którego potrzebuje (najczęściej przy kornerze, niejednokrotnie kończyło się to bramką dla PC). Ogólnie często zmienia mi kursor (na gorsze), podania nie raz wykonują jak paralici, a przejmują piłkę gorzej niż kopacze z okręgówki (ze skillem 80+). Nie raz też piłkarze nie wyskakują mi do główki, najczęściej wtedy kiedy pewna jest bramka dla mnie lub dla nich. Pojedynki główkowe to w ogóle jakiś żart, tak samo jak cała gra obronna. Piłkarze nie wiedzą co to pressing, krycie czy gra pozycyjna. Zero umiejętności przewidywania. Tyle zawsze mówi się o sztucznej inteligencji, a zawodnicy zachowują się jakby mieli autyzm. Do tego co już wyżej wymienione dorzuciłbym jeszcze sędziów. Zdarzało się, że perfidnie blokował mi trasę, którą chciałem przebiec, przez co często nie mogłem oddać strzału lub odebrać piłki. Gra ma swoje plusy, ale im dłużej się gra tym częściej dostrzega się minusy. Co do online to w ogóle nie skomentuje, bo to co EA robi to są jakieś kiepskie żarty.

ocenił(a) grę na 7

Bug dzięki któremu jeżeli w środku sezonu podpisałem umowę z Lewandowskim na następny sezon, a negocjował z nim też inny klub, to mimo negocjacji zakończonych sukcesem w następnym sezonie ja płacę mu pensję, a gra on dla tego drugiego klubu <333

ocenił(a) grę na 8
nikike

Też tak miałem bardzo irytujące

ocenił(a) grę na 1

Grałem w to długo i nie wiem czy ja po prostu dalej nie umiem, czy gra jest taka kiepska. Grałem na poziome legendarnym. Piłkarze drzewce. Bardzo często przeciwnik wychodzi sam na sam. Nie można odebrać piłki przeciwnikowi. Sędzia non stop gwiżdże faule. Tak miałem gdy grałem w seriea. Wydaje mi się że w innych ligach (Hiszpania, Anglia) grało się łatwiej (a przynajmniej miałem dużo lepsze wyniki gorszymi piłkarzami).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones