PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787228}
7,3 4 893
oceny
7,3 10 1 4893
Far Cry 5
powrót do forum gry Far Cry 5

Pasek ''gniewu'' Jacoba Seeda mam już prawie cały zapełniony. Główny bohater został kilkukrotnie porwany i zmuszany do zabójstw na czas. Czy ktoś rozumie, dlaczego pozytywka z piosenką tak prała mózg, że wszyscy zaczynali się zabijać? Rozumiem, że czerwona plansza, w której to wszystko się odbywa jest halucynacją. Ale dlaczego piosenka powodowała w ludziach takie odczucia?
Poza tym gra jest rewelacyjna. Montana jest przepiękna, a zadań i zabawy jest mnóstwo.

ocenił(a) grę na 10
nieznajoma88

Psychologia, warunkowanie klasyczne. Długie tortury przy słuchaniu jakiejś piosenki lub wyświetlaniu obrazów sprawiają, że w późniejszym czasie przy przypadkowym spotkaniu z danym bodźcem, reakcja jest taka, jak w czasie tortur. Polecam poczytać o eksperymentach Piageta o warunkowaniu klasycznym.

yehet

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Byłam ciekawa, co powoduje taką reakcję.

ocenił(a) grę na 10
nieznajoma88

Nie ma sprawy. Akurat w obozach jenieckich warunkowanie było dość często wykorzystywane jako narzędzie tortur. Nic więc dziwnego, że Jacob go użył, skoro sprawę znał właściwie z autopsji.

użytkownik usunięty
yehet

Ciekawe jest, jak wyglądała sprawa z Błogością i dlaczego Faith przeżyła tyle strzałów, zanim padła.

Na Faith jest prosty sposób, trzeba ją spalić miotaczem ognia ;) Bo jak będziesz strzelać to się zajedziesz ;]

ocenił(a) grę na 8
John__88

ja do niej strzelam ze sniperki Kaliber .50 xd pada od 6-ciu strzałów :D Tak wiec powinna wyglądać jak by ją pociąg potrącił a w filmiku ledwo ma szramę na nosie xd

ocenił(a) grę na 9
John__88

Da radę ja zabić każdą bronią bez większego problemu

s111

Jasne że się da, nie twierdzę że jest inaczej, po prostu mnie osobiście najszybciej udało się z nią uporać używając miotacza ognia, choć za pierwszym razem jak przechodziłem grę rozwaliłem ja z tego co pamiętam zwykłem karabinem.

ocenił(a) grę na 9
John__88

Pytanie z innej beczki . Grałeś w New dawn?

s111

Tak, przeszedłem całkiem niedawno, chyba nawet w tym miesiącu. Zamierzam przejść jeszcze raz. Ma jeden wielki minus jest strasznie krótka, poza tym jest banalnie prosta, ma trochę minusów, ale fajnie mi się w nią grało.

ocenił(a) grę na 9
John__88

Czyli do 5 się nie umywa ?
Ja właśnie wczoraj zaczęłam , początek ciekawy

s111

Do 5 to fajne uzupełnienie bo można powiedzieć że zamyka całą historie, ale dupy nie urywa. Lou i Mickey niestety nie dorastają do pięt John'owi, Jackob'owi i Faith a co dopiero mówić o Joseph'ie, i nie ukrywam że kupiłem ją ze względu na niego, bo jego postać w 5 była tak hipnotyzująca, elektryzująca i przyciągająca że ja osobiście miałem ogromną chęć wstąpić do "New Eden", bo jak się okazuje(patrz:New Down) od samego początku miał racje:D. Nie mówię że gra jest słaba bo tak jak wcześniej wspomniałem świetnie mi się w nią grało, ale jednak okrojona mapa(to mnie trochę wkurzyło, bo myślałem że dostaniemy całość jak z 5 a tu taki psikus.), bardzo krótka fabuła, i tym sposobem nie mamy możliwości obcowania z głównymi złoczyńcami żeby ich lepiej poznać jak to miało miejsce w 5. Dobra ale nie ma co narzekać i smęcić, jest to świetne uzupełnienie 5 a Joseph jest tu wisienką na torcie, ogólnie, reszta postaci jest świetna, i za każdym razem jak widziałem kogoś z 5 po tych "17 latach" które upływają w grze cieszyłem się jak dzieciak na ich widok. Daj znać jak wrażenie po przejściu gry.

ocenił(a) grę na 9
John__88

A więc trzeba przejść samemu i stwierdzić.
A w Primala grałeś?

s111

Ja osobiście, polecam i to bardzo bo jestem fanem Far Cry'a od pierwszej odsłony. Ale tak jak mówisz, trzeba przejść samemu i się przekonać. Dodam tylko jeszcze że strasznie mi się podobał ten kolorowy świat, no i AI przeciwnika jest na znakomitym poziomie(jedna z niewielu gier gdzie przeciwnik używa inteligencji). Primala nie grałem, ogółem przy 4 spędziłem chyba najmniej czasu ze wszystkich części, sam nie wiem dlaczego. A polecasz ? To możne się zabiorę za nią jeśli jest dobra.

ocenił(a) grę na 9
John__88

Ja też zdecydowanie jestem fanką FC .
Jeśli chodzi o Primal hmm.. To specyficzna gra . Trzeba lubić takie klimaty. Ja osobiście lubię gdy jest dzikość zwierzęta więc mi się podobała:)

ocenił(a) grę na 8
nieznajoma88

Motyw z piosenką jest świetny. Chodzi o odruchy bezwarunkowe których da się wyuczyć u innych ludzi. Pamiętam, że kiedyś jakiś streamer zawsze na streamie dokuczał (chyba) bratu rzucając w niego piłeczką przy czym zawsze odpalał trąbkę gdy to robił. Po paru tygodniach gdy streamer zatrąbił znienacka, nieszczęsny braciszek zrobił unik, mimo że nic nie leciało w jego kierunku. tak samo można tresować inne ssaki, ptaki a możliwe, ze także i gady. Do tresury ruchów bezwarunkowych wykorzystuje się, Dźwięki (np. muzykę) lub Światło (np. pewien odruch na widok czerwonej lampki).
Z gier najlepiej przedstawiało to Call of Duty Black Ops 1 (kodowanie numeryczne)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones