PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751006}
7,1 3 946
ocen
7,1 10 1 3946
Far Cry Primal
powrót do forum gry Far Cry Primal

Przepuszczam, że poziom i rozbudowanie tej gry będzie adekwatne do jej tytułu. Oczy przecieram ze zdumienia, że większość graczy daje się nabrać na te ochłapy od Ubisoftu.

Znowu ta sama gadka jak w poprzednich częściach: O nie, zabili mi rodzinę/kolegów/przyjaciół więc ich pomszczę, ciekawe kto to zrobił? A to był On! Zły bad guy, który trzęsie cała okolicą. Motywy w grze są tak schematyczne, że aż głowa boli. Już teraz mogę wam rozpisać linię fabularną:

- Gra się rozpoczyna mordem naszych krewnych
- Przysięgamy ich pomścić
- Spotykamy jakiś ziomeczków uciśnionych przez naszego wroga (oczywiście musimy im pomóc, bo jak nie my to kto?)
- Wykonujemy misje (przynieś, podaj, pozamiataj)
- Odbijamy parę "baz" wroga
- Jakiś twist fabularny, oczywiście ktoś ginie
- Obowiązkowo wątek o ćpaniu i parę misji jak szturchamy dzidą jakieś duchy, mamy omamy itp.
- Jeszcze parę misji, żeby się nam nie nudziło
- Konfrontacja z głównym antagonistą w grze (napie*dalamy w niego kamieniami, aż mu się umrze)
- Koniec

W mechanice gry wiele się nie zmienia, dalej musimy odbijać przyczółki wroga, dalej musimy polować na zwierzęta, tylko różnica w odniesieniu do poprzednich części jest taka, że nikogo nie zastrzelimy. Będziemy biegać z kamieniami i dzidą (zapewne tępą) i napie*dalać wrogów tym badylem aż miło. To wszystko już widzieliśmy w FC2, FC3, FC4 i zobaczymy też tutaj. No może jedyną nowością jest sowa, która może spuszczać różne rodzaje bomb... Mam świadomość, że to tylko gra, ale zachowajmy jakieś pozory skoro to ma być taka dojrzała historia.

Podsumowując: Far Crap Primal będzie wyglądał jak poprzednie gry, będziecie robili to samo co w poprzednich grach, fabularnie (obym się mylił) też nie uświadczymy czegoś nowego, wszystko to samo, tylko twórcy zamienili pistolety na patyki.

forintleader

Miałam już styczność z każdą częścią i czekam na Primal. Nie wiem czy Ty miałeś, bo np. Far Cry 1 bardzo różni się od np. Far Cry 3 i nie jest tak schematyczny jak piszesz, a po prostu sam piszesz o schemacie z 3 części.
Dla mnie Far Cry 3 jest praktycznie idealny, bo nie lubię pobocznych misji z dostarczaniem tych leków czy czegoś tam. Możliwość odejścia od misji głównej i granie małych pobocznych wątków to super sprawa. Zdobywanie posterunków, bez zauważenia albo robienie wielkiej rozpierduchy? Poproszę więcej!
Jeśli Primal będzie na podobnej zasadzie nie mam nic przeciwko. Czego nowego oczekiwał byś od nowej odsłony, bo nie wiem? Jak według Ciebie powinna wyglądać nowa część?
To jakbyśmy od kolejnej odsłony Fify oczekiwali czegoś totalnie nowego. A przecież gra ma stałą formę. Gra się w piłę. Doszła funkcja menagera, kariery zawodniczej i pomysły na coś innego też się skończą. Zmienia się w Fifie sterowność zawodnikami, ciężej się strzela niż np. w wersji z 99 roku.
Każda gra ma jakiś schemat, ale oni tworzą zupełnie nową odsłonę (Primal) obsadzoną w bardzo starych czasach.

monikapn167

Miałem styczność z każdą częścią, ale pierwszego Far Cry'a robiło inne studio więc to nie ma nic do rzeczy. Mówię tu od części 2 aż do Primal.
Dla mnie FC 3 uważam najlepszy ze wszystkich, dlatego mi się nie podoba, że znowu dostaję w Primal to co w poprzednich odsłonach.

"To jakbyśmy od kolejnej odsłony Fify oczekiwali czegoś totalnie nowego. A przecież gra ma stałą formę" - twój argument jest inwalidą. Jak można porównywać grę sportową w tym przypadku piłkę nożną, do rozbudowanego sandboxa? To całkiem odmienne rzeczy, bo "Fifę" można tylko ulepszać i dopracowywać, a gry z serii "Far Cry" zmieniać i wprowadzać nowe rzeczy bo mamy wiele możliwości. I nie widzę tu wielkiej zmiany, skoro zamiast pistoletu mam dzidę a reszta pozostaje taka sama.

"Zdobywanie posterunków, bez zauważenia albo robienie wielkiej rozpierduchy? Poproszę więcej!" - no właśnie i o to mi chodzi, przecież to już wszystko było. W Primal znowu będziemy zdobywać posterunki, spinać się na drzewa (coś w stylu anten) etc. Przecież ta gra jako sandbox ma ogromne możliwości, a twórcy po prostu zmienili stylistykę gry.

Tak jak pisałem w głównym poście, całość jest schematyczna, aż zęby bolą. Ja bym oczekiwał czegoś nowego, a nie po raz trzeci szukać vendetty za morderstwo na moich znajomych/rodzinie. W mechanice gry, też przydał by się powiew świeżości.

monikapn167

No sorrki - jestem wielbicielem jedynki - wniosła (w zamierzchłych czasach mojej późnej młodości - gdzieś tak 24-26 albo 30 lat) NAMIASTKĘ swobodnego świata (coś czego nie dawał Duke, Halflife, Doom czy CoDy oraz inne MoHy lub Bloody czy Hexeny) + przełomową wówczas grafikę, LEŻĘ NA KOLANACH przed trójeczką, UWIELBIAM czwóreczkę - jak dla mnie IDEAŁ FPP - Primal mnie odstręcza - wydaje mi się klonem ShanGri La - ot tam był biały tygrys - tu inne zwierzaki - po za tym łuk, maczuga i kamienie to nie moje klimaty - wolę nowoczesną broń, snajperkę, karabin maszynowy, bazookę, sprzęt tatający (tu pewnie będzie pterodaktyl albo megaorzeł) - nie kupuję - odrzucam z zasady podobnie jak CoD Black ops III - z robotami/dronami/termnatorami itp. NIE MÓJ KLIMAT
PS W co tu ku/r/wa grać - pewnie wrócę do Wolfensteina, Wiedźmina 3, a na horyzoncie nowy Doom - no ale to inna bajka - z sentymentu za Doom 1 i 2 POGRAM !!!

forintleader

Nie chce się mądrzyć ale deweloprzy teraz tak robią. Patrz Call of Duty, seria AC. Mają mechanikę. Zmieniają tylko otoczkę i jazda. Gracze i tak kupią bo to taka specyficzna grupa odbiorców, uzależniona od gier.

Far Cry 4 już jest przesytem i wałkowaniem patentów z FC3.

Primal totalnie mnie nieprzekonuje no chyba, że fabularnie będzie jakiś strzał w pysk. Np kosmici if you know what i mean. :p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones