PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624440}
8,9 47 111
ocen
8,9 10 1 47111
Grand Theft Auto V
powrót do forum gry Grand Theft Auto V

Witam. Czy odpalę GTA na takim komputerze:
-GeForce 9800 GT
-Dual Core 2.80GHz
-4GB RAM

Bardzo proszę o odpowiedź kogoś obeznanego w temacie.

użytkownik usunięty
Maestro_filmaniak

Oceniając po wymaganiach to raczej nie. Jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy. Może optymalizacja będzie jak w Max Payne 3 gdzie wymagania nie odzwierciedlały faktycznej gry, przez co bez oporu działała na antykach, a może będzie jak w GTA IV gdzie w dniu premiery trzeba było mieć komputer przyszłości, by zagrać.

ocenił(a) grę na 10

Faktycznie Max Payne 3 było cudownie zoptymalizowane. Na moim komputerze gra śmigała na średnich detalach (!) bez żadnych przycięć. Mam nadzieję, że z GTA 5 będzie podobnie, bo gra zapowiada się wspaniale.

ocenił(a) grę na 8
Maestro_filmaniak

GTA V na PC było optymalizowane przez tych samych ludzi co MP3 więc można się spodziewać dobrej optymalizacji

Maestro_filmaniak

A przypadkiem nie trzeba 4 rdzeniowego procesora by odpalić ??

Maestro_filmaniak

http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Sprawdź tutaj. Mozliwe, ze będziesz musiał zainstalować jakiś Applet Javy, ale zasadniczo stronka się nie myli i samodzielnie rozpoznaje twoją konfigurację.

ocenił(a) grę na 10
Kubala_82

Sprawdzałem. Wychodzi na to, że słaby procesor, ale tak samo pokazuje mi np. z Mafią 2 w którą grałem na wysokich czy z CoD BO, więc już sam nie wiem. Zależy mi tylko na minimalnych, a z drugiej strony nie chce wydać 150zł na marne.

Maestro_filmaniak

optymalizacja na pewno będzie dobra w końcu na sprzęcie podanym jako minimalne ma chodzić w full hd w 60 FPS ,a na zalecanym w 30 na wysokich lub w 60 na średnich.Zobaczysz po premierze jak będzie chodziło na sprzętach podobnych do twoich.

Maestro_filmaniak

Mi szkoda by było grać na najniższych ustawieniach. Nie w taką grę. Naprawdę, wolałbym poczekać nawet 2-3 i kupic lepszy sprzęt jak stanieje niż napierać to na low.

Piotrek4

2-3 lata

Piotrek4

Tez mam takie podejście .wolę poczekać latami na nowy sprzęt i grac na full niż na średnich czy low

ocenił(a) grę na 10
Maestro_filmaniak

Gra jest na silniku czworki, jedyne co to lekko jest poprawiony. Wiec bedzie smigac na kartach z seri 9x.
Oczywiscie mam na mysli 9600,9800 itd.

Maestro_filmaniak

A ja tobie powiadam: nie graj w to łajno!!! Poczekaj na MGS V. Poza tym kup konsolę i nie zadręczaj się pecetem, który dziś coś ciągnie, a jutro już nie.

użytkownik usunięty
vermes

Pecety nie robią się stare z dnia na dzień. Jak ktoś umie sobie dobry komputer złożyć to ciągnie przez przeciętny cykl życia konsol. Poza tym mijasz się z tematem.

Niby jak się mijam? Jest GTA V? Jest! Jest temat peceta? Jest!

Przez cały swój cykl konsola jest zawsze kompatybilna z robionymi grami. Kompatybilność komputera systematycznie spada. Mam to wyjaśnić lepiej?

użytkownik usunięty
vermes

Padło pytanie, czy gra zadziała, więc mijasz się z tematem. Gdy konsoli przybywa lat od premiery to można zauważyć, że poziom graficzny gier odstaje od wydań na PC. Gdy PC się starzeje, zmieniasz ustawienia graficzne na niższe i nadal grasz, zwykle z grafiką porównywalną do konsol.

Zapraszam do wyjaśnienia mi lepiej.

"zmieniasz ustawienia graficzne na niższe i nadal grasz, zwykle z grafiką porównywalną do konsol

Buehehehe!!! Rozbawiasy mnie.

Czy ty skończyłeś jakiś kierunek ścisły, że istnieje dla ciebie tylko to, co widzisz przed nosem?

"Zmieniasz ustawienia na niższe i nadal grasz". No właśnie, czyli tak, jak pisałem. Boże! Co z tymi ludźmi jest nie tak?

użytkownik usunięty
vermes

Napisałeś to w stylu "Gry na PC z czasem wyglądają tylko gorzej a na konsolach tylko lepiej" a wiemy, że tak nie jest zwłaszcza jeśli mówimy o rozdzielczości. Na starej generacji prawie nie było gier działających w FullHD, AA, draw distance czy tekstury też w większości produkcji wypadał biednie. Na PC na wyższych ustawieniach takie rzeczy wyglądały lepiej, chyba, że miałeś komputer z okolic 2006 roku, wtedy nadal grałeś ale na niższych ustawieniach.

Zamiast wpadać w histeryczny śmiech, spróbuj zbić moje argumenty.

Nie będę próbował. Specyfika pracy procesora komputerowego i procesora konsolowego jest zupełnie inna. W rezultacie uzyskujesz lepszą dynamikę, ale niższą rozdzielczość (konsola). Zależy, co kto lubi. Pecet nigdy nie dałby takiej dynamicznej animacji postaci, jak Kojima w MGS 2 i 3.

użytkownik usunięty
vermes

"Pecet nigdy nie dałby takiej dynamicznej animacji postaci, jak Kojima w MGS 2 i 3."

Nawet teraz gdy obie te gry stabilnie i bez przycinek działają na emulatorach?

Czasy się trochę zmieniły a obecne konsole korzystają tylko z komponentów dostępnych także na PC, tylko OS jest inny. Wymień może jakiś nowszy tytuł.

PlayStation 4 napędza ośmiordzeniowy procesor Jaguar AMD, a dokładnie nietypowe połączenie dwóch czterordzeniowych Jaguarów do spółki ze zmodyfikowanym Radeonem, którego moc obliczeniowa sięga teoretycznie 1,84 TFLOP-ów, oraz 8 GB pamięci RAM typu DDR5. Dla porównania PS3 łącznie miało tylko 512 MB RAM-u.

Czego nie pociągnie taka konsola? Pokaż mi taką konfigurację na pececie za 2500 zł. PS4 jest, według zapewnień Sony, dziesięciokrotnie szybsze od PS3. Bo z a 4000 to sobie złoże komputer o większej mocy obliczeniowej. Pytanie tylko: po co?

Wiesz, co to jest moc obliczeniowa? To suma działań, jakie może wykonać sprzęt w określonym czasie.

Lista rozkazów procesora w konsoli jest generowana w systemie FLOPS i jest skierowana bezpośrednio na uruchomienie gry. Komputer potrzebuje "po drodze" kontroli na dziesiątkami innych procesów.

użytkownik usunięty
vermes

Problem w tym, że żadna gra w tym momencie tego nie pokazuje.

Nie wysilaj się, żeby dotrzeć do tego głąba. Wystarczy spojrzeć na jego avatar.

użytkownik usunięty
vermes

2500 zł? i5 + R9 280 i możesz już iść spać, dziękuję dobranoc

Zamiast się udzielać na forum, lepiej dobrze pozgrywaj te wszystkie aktualizacje z torrentów. Niektórym zajmuje to ponoć pół doby. Potem podkręć sobie na "ultra", hehehe.

Maestro_filmaniak

ktoś wie czy będzie działała na komputerach MAC?

Pinkusek

Rockstar Games nigdy nie dawał tej gry na MAC, ale... Możesz zdaje się zainstalować system Windows i wówczas komputer będzie kompatybilny z grą. Tyle wiem za MAC World. Jeśli się mylę, niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu.

Ze względu na takie numery z oprogramowaniem i kompatybilnością komputerów z wieloma grami polecam jednak konsole. Pozdrawiam.

vermes

Dobra nie truj tu konsolowej propagandy ,jak chce grac na PC niech gra

vermes

ale jak ogarniasz komputer to wyciśniesz więcej niż z konsoli

gejzermocy

Tylko co to znaczy? Że wiesz, co wymienić, co podkręcić? Kiedyś zakładaliśmy się, który wyreguluje procesor i wyłączy niepotrzebne funkcje tak, aby uruchamiał się jak najszybciej. Pod koniec lat 90 uzyskiwaliśmy wynik 15-17 sekund na pececie, który normalnie uruchamiał się przez półtorej minuty. Pytanie tylko: po co?

Ludzi liczą tzw. ultra i ostatecznie wychodzi im, że i tak nie wycisną, ponieważ pośród dziesiątek suwaków gdzieś muszą dać minimum, aby wycisnąć większą jakość tekstur. To zabawa w kotka i myszkę z komputerem.

vermes

wystarczy wiedzieć jak złożyć zestaw (większość niestety kupuje gotowce), umiejętność podkręcania nie jest też jakimś szczytem kunsztu każdy ogarnięty użytkownik google to zrobi. Po co? Ano żeby wycisnąć z komputera więcej niekoniecznie przy uruchamianiu komputera ale przy grach, żeby uzyskać większą płynność

Przy dobrze złożonym, nowym komputerze nie ma problemów z ultra. Da się poskładać takiego w cenie kilka stów wyższej niż konsola, a detale na konsoli to zazwyczaj dużo gorszy poziom niż ultra na PC (dodatkowo fps i rozdzielczość). Chociażby w GTA to widać.

I żeby nie było że patrze tylko na grafikę... gram na pc a nie na konsoli, bo nie lubie sterowania padem i intensywności akcji w większości gier na konsole. Do komputerka siadam by się zrelaksować przy grze (szczególnie jeśli ma wciągającą fabułę) a nie spocić

ocenił(a) grę na 10
Maestro_filmaniak

Nie odpalisz. Period!
Kóp sę konsolem! :D

Ja mam kompa z z kartom CGA (16 KB). 12 KB pamięci RAM, 3 KB HDD i też się obawiam, że może mi nie odpalić, ale jezdem dobrej myźli...

(sorry, musiałem... ;) )

użytkownik usunięty
Maestro_filmaniak

Internet huczy, że grę robili cudotwórcy. Zadziała stabilnie jak zaktualizujesz sterowniki do karty i nie będziesz grał w FullHD.

ocenił(a) grę na 10

No sam nie wiem. 170 zł to jeszcze nie problem, ale jak zainstaluje i okaże się, że nie będzie działać to trochę się wkurzę. Na komputer czy konsole nie będę dla GTA takiej kasy wydawał. Wolę zaoszczędzić i zobaczyć LA na własne oczy :_)

Maestro_filmaniak

Sprawdź na Canyourunit.com
Zawsze przed zakupem sprawdzam tam nowe gry i jeszcze nigdy nie zostałem wprowadzony w błąd.

ocenił(a) grę na 10
NikKlik

Sprawdzałem. Wychodzi na to, że słaby procesor, ale tak samo pokazuje mi np. z Mafią 2 w którą grałem na wysokich czy z CoD BO, więc ciężko powiedzieć. Raczej na tę chwilę sobie GTA odpuszczę.

ocenił(a) grę na 9
Maestro_filmaniak

Minimalne wymagania spełniasz do tego wersja pc podobno jest solidna wiec powinno pójść.

Maestro_filmaniak

To żeby nie zakładać nowego tematu, wbije się tutaj, wybacz ;)
Intel Core2 Duo, 3.00GHz, 2 GB RAM, GeForce 9800 GTX +. Pójdzie?

użytkownik usunięty
Maestro_filmaniak

http://gtaforums.com/topic/784318-experince-with-pc-near-gta-v-minimum-specifica tions/

nie chce mi się przeglądać całości, może ktoś ma tam sprzęt zbliżony do twojego, ogólnie z i3 i z tą kartą z palcem w dupie byś pograł w niezłych ustawieniach, z tym procesorem może być jednak ciężko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones