PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624440}
8,9 47 103
oceny
8,9 10 1 47103
Grand Theft Auto V
powrót do forum gry Grand Theft Auto V

Wymagania minimalne:
•OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
•Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
•Memory: 4GB
•Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
•Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
•HDD Space: 65GB

Wymagania rekomendowane:
•OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
•Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
•Memory: 8GB
•Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
•Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
•HDD Space: 65GB

ocenił(a) grę na 10
ALiEN29

Wymagania są świetne, spełniam zalecane i to z nadwyżką, a kompa kupowałem prawie 2 lata temu. Przy okazji chciałem jeszcze raz podziękować konsolowcom za przetestowanie wersji beta, zarówno na PS3 i XBox 360, jak i na PS4 i Xbox One bo wszystko wskazuje na to, że wersja na PC będzie najbardziej zoptymalizowana i ogólnie najlepsza pod każdym względem. :)

Jedyne, prawdziwe GTA, to od zawsze GTA na PC. :D

lostek815

A ludzie dalej myślą, że wersja na PC jest ostatnia bo chcą ją jak najbardziej dopracować:DD

Eph

skoro przy takich niskich wymaganiach gra będzie śmigać z dwukrotnie wyższą ilością klatek niż na "nowych" konsolach to rzeczywiście musi być dopracowana.

Rockman92

No na komputerze za 1600zł też nie miałbyś rewelacji.

A zapewne chcę sprzedać jak najwięcej gier na ps4 i xboxa 1 zanim trafi na pc bo po prostu wiedzą, że na pc jeden kupi grę a 1000+ od niego ściągnie z torrentów.

ocenił(a) grę na 10
Eph

Chcą, czy nie chcą, tak właśnie jest. Na pewno najpierw chcą zarobić kasę na konsolowcach i przy okazji przetestować grę, żeby potem sprzedać lepszy produkt taniej dla graczy na PC. Tak jak wspomniał kolega Rockman92, na PC będzie można grać z większą ilością klatek na sekundę, z lepszą grafiką. Do tego dodaj edytor wideo, własne radio (które od dawna kojarzy się z GTA) i wiele innych ulepszeń, których zabrakło na konsolach (szczególnie tych starszych).

ocenił(a) grę na 10
lostek815

Teraz chcesz dziękować, a jeszcze rok temu pewnie żarłeś pazury z nerw, że ci, jak to ich nazywasz "konsolowcy", już grają, a Ty musisz czekać. Jesteś strasznie podniecony ilością klatek na sekundę, ale Cię zmartwię, bo ludzkie oko widzi do 65, gdzie na PS4 jest ich 60, cóż za pech dla Ciebie, prawda?
Optymalizacja? Proszę Cię... Nie wiesz co mówisz. Kupiłem GTA 5 na PS3 i nie miałem żadnych problemów ze spadkami. Przetestuj najpierw i potem wypisuj takie głupoty, bo nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. Aha, przypomnij sobie "optymalizację" na PC w GTA 4.
Grafika zawsze jest lepsza na PC, więc nie rozumiem z czego się cieszysz.
Pogódź się z tym, że po prostu Rockstar w tym roku miało Was w dupie i dlatego musicie czekać tyle czasu. O przekładaniu premiery nie wspomnę.
Nie, nie jestem fanboyem konsol i tejże wspaniałej gry, na którą tak długo czekałeś.
Nie pozdrawiam, chyba że napiszesz coś sensownego.

ocenił(a) grę na 10
Mlody944

Hehe, widzę ból dupy. :) Uwierz mi, że ani trochę nie interesowało mnie to, że konsolowcy grali sobie wcześniej bo jestem zwyczajnie cierpliwy. Jedyne co to miałem rację bo od początku mówiłem, że GTA V na PC wyjdzie, co wiele osób wątpiło. I wiem ile fps widzi ludzkie oko, nie musisz mi tego mówić. I wiem, że grafika jest zawsze lepsza, dlatego się cieszę bo PC jest lepsze. :D
Optymalizacja GTA IV? Dużo o tym słyszałem, ale sam nie doświadczyłem. A w dniu premiery GTA IV miałem 3-letniego kompa, z grafą GeForce 8600 i prockiem AMD Athlon 4400, więc żadnej rewelacji, a mi gra chodziła na ustawieniach medium z 25 fps, co było wystarczające bo w końcu nawet filmy są kręcone z podobną prędkością. Z kolei na nowym kompie teraz gram w GTA IV na maksymalnych ustawieniach (dosłownie wszystko na maksa) i mam te 60 fps. No, a GTA V ma być lepiej zoptymalizowane jakby nie było, więc nie ma się co martwić. :D

ocenił(a) grę na 10
lostek815

Nie, nie mam żadnego bólu dupy, bo tak jak mówiłem nie jestem fanboyem konsol. Lubię sobie pograć czasem na PC, czasem na konsoli, ale takie komentarze są strasznie płytkie. Jak możesz komuś dziękować za testowanie, skoro na konsoli nie było problemów z tą grą?
PC jest lepsze, ale właśnie TYLKO pod względem grafiki, na której aż tak bardzo mi nie zależy. Widzisz... Do konsoli włożysz płytę i grasz. Nie musisz się martwić o wymagania sprzętowe, a w skrajnych przypadkach wymieniać podzespołów. A i tam grafika wygląda bardzo dobrze, więc Twój argument jest słaby.

ocenił(a) grę na 10
Mlody944

Oprócz lepszej grafiki i lepszej płynności, masz chociażby własne radio, ewentualny edytor wideo czy bardziej rozbudowany tryb multiplayer. No i mi osobiście się lepiej gra na zestawie klawiatura + mysz, niż na padzie. Wg mnie PC jest lepszy pod każdym względem. Sam nie jestem fanem modów, ale to też należy wymienić jako plus bo niektórzy lubią się bawić w takie coś. I jak masz dobry komp to też włożysz płytkę i grasz. Ba! Nie musisz nawet tej płytki wkładać jak sobie raz zrobisz obraz płyty. A grafika owszem, nie jest najważniejsza, ale jednak wciąż ważna bo przyjemniej się gra, jak każdy drobny szczegół jest dopracowany i cieszy Twoje oczy.

lostek815

A właśnie, mnie ciekawią te zmiany w GTA Online na PC względem PS3. Z tego co słyszałem to ma być więcej osób naraz w jednej sesji (do 30, chyba tak jak na PS4), wiesz może co jeszcze?

ocenił(a) grę na 10
lostek815

Takie przekomarzanie się co jest lepsze nie ma sensu. Ty mówisz grafika czy mody, ja mówię komfort grania, czyli wkładasz płytę i grasz, nie martwiąc się o wymagania czy optymalizację, lub exclusivy, które są najczęstszym powodem zakupienia konsoli. O płynności już sobie powiedzieliśmy. Next geny teraz też odpalają gry w 60 klatkach i prędzej czy później pojawią się gry 4K w tych 30 klatkach. Oczywiście wyłączając z tego XBOXA, który nie obsługuje FullHD, co jest tak na marginesie strzałem w kolano Microsoftu.
Próbujesz mi wmówić, że PC jest lepszy, ale pozytywy przemawiają zarówno za nim, jak i za konsolami. Każdy wybiera co jest dla niego bardziej odpowiednie.
A dziękując za "testy" tak naprawdę narażasz się na falę krytyki i kpin. Jeżeli uważasz, że Rockstar wydało GTA 5 na konsole tylko po to, żeby wydać lepszą wersję na PC, to jesteś w błędzie. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Większość osób, która ma konsolę posiada również PC. Część z nich woli ściągnąć grę z torrentów niż kupować nową, za 200 zł, na komputer czy też konsolkę. Wnioski nasuwają się same.
Jeżeli oczekujesz ogromnych zmian na PC w porównaniu z PS4 czy XBOXem, to się zdziwisz, bardzo się zdziwisz.

ocenił(a) grę na 9
ALiEN29

Już się przejmowałam, że będę musiała zainwestować w lepszy komputer, a się okazuje, że gra pójdzie nawet na moim 2 letnim staruszku ;) tylko trzeba bedzie posprzątać na dysku, bo trochę miejsca zajmie.

mandyS

bez przesady 2 letni komp to nie staruszek.

ocenił(a) grę na 9
Rockman92

Ja mam tylko nadzieję iż Panowie z Rockstar Games dobrze zoptymalizują gierkę do czasu premiery :) A co do wymagań też miałem nadzieję iż będą one większe ;) ale przynajmniej zostanie trochę 'mocy" w zapasie :)

użytkownik usunięty
ALiEN29

Mam pytanie, czy zadziała mi ta gra na takim sprzęcie ?
Karta graficzna:
Intel(R) HD Graphics 4000
Nvidia GeForce GT 720M
Procesor:
Intel(R) Core(TM) I5-3337U CPU @ 1.80GHz
Pamięć:
500 GB na dysku i 8 RAM

Ponawiam pytanie, bo się na tym nie znam. Widzę, że spełniam warunki ale co z kartą graficzną?
Intel(R) HD Graphics Family
Nvidia GeForce 820M
Procesor: Intel(R) Core(TM) I5-4210U, up to 2.7 GHz
Zainstalowana pamięć: 8,00 GB
64 bitowy system, procesor x64
Windows 8,1

ocenił(a) grę na 10
Sarah_Angelo

Daj spokój spokojnie 60fps wyciągniesz.

Coguare

Dzięki za odp.

Coguare

Witam a czy na i5 3350P, 4gb DDR 3, GTS 450 1gb, 128 bit, gdder5 pójdzie w miarę?

ocenił(a) grę na 10
klark1234

Nie najlepsza karta graficzna, jeśli to nie jest laptop to zalecam lekki OC ponieważ masz zbyt niskie taktowanie karty, Pamięć RAM ok a o procesorze nie mogę się za dużo wypowiedzieć ale w testach wypada lepiej niż zalecany do minimalnych quad q6600 więc powinien się spisać.

klark1234

przeczytaj wymagania i sobie odpowiedz. Kiedy w końcu jest premiera tej gry na PC? grałem juuż na ps3 i czekam na to co zrobią na PC :)

Toma1910

Premiera to chyba 27 marzec. O ile mnie pamięć nie myli. :)

karo0o

Poprawka - 24 marca.

karo0o

no to czekamy. Zastanawiam się jak będzie z grafiką bo ta na ps3 była dla mnie swietna, ale wiele mądrzejszych głów twierdzi, że była słaba. Zobaczymy :)

Toma1910

Na PS3 było okej, tylko denerwowały mnie ciągłe spadki fps...
Ale na PC już wszystko powinno chodzić super.
Podobnież gra ma obsługiwać 4K, ciekawy jestem jak to będzie wyglądać. :)

karo0o

Tutaj 4K a już pewnie niedługo będzie 8K :) Na pewno będzie warto no, czekam też na Wiedźmina no ale w GTA też chętnie pogra sie

użytkownik usunięty
Toma1910

Będzie ok, a wiecie, że możńa pewnym glitchem ożywić johnny ego?

A któż to ten Johnny?

użytkownik usunięty
karo0o

To główny bohater TLAD.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones