PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605881}

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince
6,7 2 729
ocen
6,7 10 1 2729
Harry Potter i Książę Półkrwi
powrót do forum gry Harry Potter i Książę Półkrwi

mini recenzja

ocenił(a) grę na 3

Widzę, że jeszcze nikt się nie pokusił o napisanie czegoś poza "FAJNA GRA".

Plusy:
+ pojedynki
+ eliksiry (choć z czasem robi się to strasznie nudne, brak możliwości używania
eliksirów)
+ dodano sprint, dzięki czemu eksploracja Hogwartu jest szybsza (niestety nie działa na
schodach...)
+ obszerny hogwart (niestety nie ma co liczyć na znalezienie jakichkolwiek sekretów)

jak widać większość plusów posiada także minusy, więc to takie małe plusiki :)

Minusy
- grafika (w porównaniu do ZF nie poprawiła się, a twarze postaci rodem z mario bros)
- niewielkie interakcje z światem gry
- brak zagadek logicznych
- brak możliwości interakcji z innymi uczniami (żadnych mini gier znanych z zakonu)
- zbieranie godeł, nudne jak flaki z olejem, ciągle te same rozwiązania
- TRAGICZNIE WIELE NIEWIDZIALNYCH ŚCIAN
- brak elementów zręcznościowych (poza quidditchem o którym niżej)
- quidditch! Tragedia, można zasnąc podczas meczu, brak możliwości wyboru trasy,
okropna kamera która "każe" nam lecieć tam gdzie chcą twórcy, przy wysokich detalach
nie widać na niebie gwaizdek z powodu słońca...
- bardzo mało zadań pobocznych (oprócz tworzenia eliksirów do porzygu i nudnego
latania)
- fatalny "tryb" dnia i nocy
- brakuje wielu rozwiązań z poprzednich części
- tragicznie okrojona fabuła
- filmiki wołają o pomstę do nieba
- zbyt łatwe pojedynki
- Tylko 3 dostępne czary (wingardium leviosa, incendio i reparo)

Grę polecam tylko fanom, ale nawet tym największym gra będzię się ciągnąć i raczej nie
będą chcieli do niej wracać. Komnata Tajemnic była 3 razy lepsza : )

Podsumowanie: Co z tego że dodano pojedynki i eliksiry skoro odjęto mnóstwo innych
rzeczy zabierając przy tym radość gry, twórcy zrobili grę żeby była i żeby zarobić na tym
badziewiu rzecz jasna :)

Moja ocena to 3/10

ocenił(a) grę na 4
IdiotOfSuburbia

Swięta racja Bracie (- Idioto z Przedmieścia). Najlepsze były paradoksalnie najstarsze Pottery (1 i 2), a oprócz tego Piątka bardzo pozytywnie wybijała się ponad poziom miernoty 3, 6 i szczególnie 4 (zaprawdę najgorszej gry na PC w jaką dane mi było grac). W Szóstce poza innowacyjnym ważeniem eliksirów (którego przed premierą nie wyobrażałem sobie w ogóle w tej formie) i pojedynkami nie ma NIC, ale to NIC ciekawego. Nawet duży Hogwart niczego tu nie ratuje, bo chociaż jest porównywalny z tym z Zakonu nie ma w nim nic do odkrycia, a sam w sobie wygląd oczu nie gwałci.

Gew

A co jest nie tak z 3 częścią?

Jedynka na tle 2 i 3 mi ne podpasowała, gdyż nie było możliwości swobodnego odkrywania tajemnic Hogwartu. Tylko i wyłącznie łażenie z punktu A do punktu B. Część druga za to miała najciekawiej zaprojektowany hogwart, system punktów, quidditch, wiele sekretów, lecz jej minusem był średni design misji, często za długich i monotonnych. Trzecia część z kolei na odwrót- nieco okrojony Hogwart (ale co najważniejsze- wciąż zawierał wiele sekretów do odkrycia), za to przyjemniej zaprojektowane misje i klimatyczny pomysł trzymania się w grupie z Hermioną i Ronem :)

Czwórka koszmarna, w późniejsze części już nie grałem :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones