PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 331
ocen
9,2 10 1 38331
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Fabuła w Heroes III

ocenił(a) grę na 5

Cześć!
Na wstępie zasygnalizuję, że to NIE JEST wątek mający na celu rozpoczęcie dyskusji na temat wyższością 3-ki nad 4-ką czy na odwrót. Chciałbym jedynie uzyskać trochę informacji.

Zacząłem kilka dni temu grać w tę żywą legendę wśród gier. Jestem co prawda dopiero w drugim scenariuszu pierwszej kampanii, ale zaczynam odczuwać lekki niepokój. Dlaczego? Jako jedna z nielicznych osób, która swoją przygodę z serią Heroes of Might and Magic rozpoczęła od części czwartej, spodziewałem się w trójce... więcej tekstu do czytania. Po prostu więcej fabuły, charakterologicznie określonych bohaterów, w których gracz pod koniec kampanii potrafi się mniej lub bardziej wczuć.

Niepokoi mnie to, że póki co cała fabuła polega jedynie na zajmowaniu kolejnych miast, z krótką wstawką o mieście, którego strzegą anioły. Stąd moje pytanie: Czy w tej grze w ogóle pojawi się taka "książkowość" jaka była w IV? Jeśli tak, to mnie to ucieszy i będę grał dalej, oczekując zmiany. Jeżeli nie... to wolę po prostu o tym wiedzieć już teraz i zmienić moje oczekiwania względem gry, żeby potem się nie być rozczarowanym ;)

Czekam na kulturalne odpowiedzi i z góry dziękuję!

ocenił(a) grę na 10
PiotrTR

Nie, Heroes 3 nie jest tak "książkowa" jak Heroes 4. Niemniej jednak, jeżeli zależy Ci na fabule i postaciach, w które możesz się wcielić, to dużo bardziej od podstawki polecam któryś z dodatków, najlepiej Shadow of Death lub ewentualnie Heroes Chronicles: Szarża Smoków. Dla fabuły (i znakomitego gameplayu :P) mógłbym także z czystym sumieniem polecić którąś z części RPG-ów Might and Magic, zwłaszcza VI i VII (zwłaszcza VII :P).

A co do całokształtu historii starego uniwersum (czyli za "panowania" New World Computing) to moim skromnym zdaniem jest to jeden z najlepiej zaprojektowanych fikcyjnych światów w ogóle z jednego, głównego powodu - świat Might and Magic NIE JEST światem fantasy, ale nie będę tu szerzył spojlerów, żeby nikomu nie zepsuć zabawy. Powiem tylko - warto, naprawdę warto. :P

Kastore

A wiesz może gdzie można tą grę zdobyć? Oczywiście ze wszystkimi dodatkami i tak, żebym nie musiał żadnego daemona sosować. Niestety moje płytki z grą już nie dały rady.

ocenił(a) grę na 10
Gasza1910

Heroes 3 Complete możesz kupić na GOG-u albo na Allegro. A jeżeli chodzi tylko o to, że płyta Ci się zepsuła to polecam ściągnąć fanowski dodatek Horn of the Abyss, który nie dość, że pozwala uruchomić grę bez płyty, to jeszcze dodaje mnóstwo nowych rzeczy, w tym najważniejszą, czyli miasto piratów. Jest też bardzo łatwy w instalacji:
http://www.hota.acidcave.net/

Kastore

Na Allegro kupiłem parę miesięcy temu i nie chciała się instalować. Teraz już mam dwa komplety płyt nie zdatnych do instalacji :(. Ale masz rację na GOG-u kupię. Dzięki za odpowiedź. A o tym modzie nawet nie wiedziałem. Także też dzięki :)

Kastore

"świat Might and Magic NIE JEST światem fantasy" - zaintrygowałeś mnie. czy zagranie w HOM&M 3 zaspokoi moją ciekawośc czy powinienem zagrać w jakąś inną część?

ocenił(a) grę na 10
What_The_Fuck

Polecałbym Might and Magic VII. W Hirołsach co prawda też jest kilka motywów typowo niefantasy, za taką różnicą, że trzeba on nich wiedzieć, żeby je dostrzec. :P

ocenił(a) grę na 5
Kastore

Pozwólcie, że ośmielę się podjąć próbę wyklarowania nieco tej zmąconej wody.

Stwierdzenie "Świat Might & Magic NIE JEST światem fantasy" wydaje mi się, hmm, mocno nagięte. Nie wiem jak można usprawiedliwić stwierdzenie, że uniwersum, w którym istnieją zaklęcia, nekromanci, rycerze, lordowie, wróżki, magiczne artefakty, królowie, ogry, trolle, demony, wampiry, żywe kościotrupy, zombie, smoki, fauny, elfy, krasnoludy, orki, golemy, żywiołaki, dżiny, ifrity, behemoty, osetnice, meduzy, portale do innych światów i wiele wiele innych elementów typowych dla fantasy miałby światem fantasy nie być...

Tych elementów fantasy jest po prostu pełno po brzegi. Toteż stwierdzenie, że uniwersum to światem fantasy nie jest uważam za nieuzasadnione. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Istnieją tam jakieś nieliczne elementy bardziej zaawansowanej technologii (mechaniczne smoki), ale nie widzę tu niczego, co w uniwersum fantasy nie mogłoby się pojawić.

ocenił(a) grę na 10
PiotrTR

Nie wiesz o czym mówisz. Pozdrawiam i zainteresuj się tematem.

ocenił(a) grę na 10
Kastore

Jakże to "Świat Might & Magic NIE JEST światem fantasy" Poproszę o SPOILER i wyjaśnienie.

ocenił(a) grę na 10
Anthrax91

http://www.gildia.acidcave.net - Spoilery pod sam sufit plus polecam zapoznać się jeszcze z historią produkcji dodatku AB.

ocenił(a) grę na 10
PiotrTR

w tej grze nie liczy się fabuła ;P tylko podbijanie zamków zabawa ze znajomymi itd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones