PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 331
ocen
9,2 10 1 38331
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Nie grałem w tą grę, gdyż nie lubię gier z tego gatunku jednak nie potrafię zrozumieć, co ona
robi na pierwszym miejscu. Owszem może jest grywalna, pierwsza gra wielu
oldschoolowych graczy, ale na pewno nie zasługuje na 1-sze miejsce. Jako że staram się
zachowywać netykietę, nie daję grze oceny 1/10, ale wyrażam swoją opinię.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Gdybyś potrafił uszanować zdanie innych, to nie wypowiadałbyś się na temat gry w którą nie grałeś.

torhan

A dlaczego nie mogę się wypowiedzieć? Po screenach i moim ogólnym zainteresowaniu grami wiem jaka jest i wyrażam opinię. Nie grałem i dlatego nie daję oceny ale nie rozumiem dlaczego mam się nie wypowiadać.

iamhardkor

Też nie wiem co ona robi na pierwszym miejscu.
Skoro lepsze jest Armageddon's Blade.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Dlaczego? A na jakiej to niby podstawie stwierdzasz że gra jest słaba, bo obejrzałeś screeny i nie podoba Ci się grafika, gdyż wychowałeś się na nowych produkcjach? To ma być argument?! Przedstawię Ci analogiczną sytuację na swoim przykładzie. Nie posiadam konsoli i nienawidzę grać na padach, ale nie włażę na forum Uncharted 2 które od dawna jest w TOP 10 i nie wypisuję jakiś wypocin w stylu "Czemu jakiś konsolowy Tomb Raider bez Lary jest tak wysoko w rankingu", nie wyobrażam sobie krytyki gry w którą nie grałem. Platforma, rok produkcji czy gatunek nie świadczą o jakości gry.

Zazwyczaj nie wypowiadam się w takich tematach, ale zirytowało mnie zdanie "Potrafię uszanować zdanie innych". Sęk w tym że nie potrafisz, gdyż po obejrzeniu screenów stwierdzasz że jedna z najwyżej ocenianych gier w historii elektronicznej rozrywki jest słaba. Nawet dzisiaj, powstał kolejny infantylny temat w stylu "Hahahaha Heroes III jest do d... !!!". Niestety Ty nie napisałeś nic ambitniejszego, ale zachowujesz przynajmniej kulturę, to już jakiś plus. Zastanów się jaki jest sens zakładać takie tematy? Gdybyś grał w tą grę i potrafił jakoś uargumentować swoje stanowisko, to i tak pewnie nikogo byś nie przekonał:P ale przynajmniej byłoby o czym dyskutować, a tak powstał kolejny bezsensowny temat.

torhan

Nie posiadam konsoli, gram okazyjnie w demo FIFY u kolegi. Mimo iż nie skończyłem jeszcze 20 lat i takie gry jak Mario czy Tetris są dla mnie nudne, to doceniam takie klasyki jak np. Half-Life z 98.
Właśnie że potrafię uszanować zdanie innych, podoba Ci się, dajesz 10-tkę, ok. Ja wyrażam swoją opinię.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Nie można oceniać czegoś czego się nie zna. 12 lat temu kiedy kupowałem tą grę też z początku nie widziałem w niej nic niezwykłego, od takie zamki i potworki ale dzięki tej grze pokochałem literaturę fantasy. By coś poznać trzeba spróbować.

iamhardkor

Ja mam sytuację analogiczną do usera torhan: nienawidzę konsol i grać na padzie. Moim zdaniem jakakolwiek gra konsolowa nie zasługuje na TOP10, a jednak jest tutaj taka sytuacja. Ale nie wchodzę na profil tej gry i nie wrzucam pretensji dlaczego ta gra tu jest bo jej wynik to dzieło głosów oddawanych przez całą społeczność. Więc kiedy masz problem z tym że HoM&M3 jest tak wysoko to zapytaj te 10.570 osób które na nią zagłosowały. Masz pretensjonalny ton w swojej wypowiedzi. I jakim cudem chcesz "zrozumieć, co ona robi na pierwszym miejscu" skoro w nią nie grałeś, i nie lubisz tego gatunku ?

Heroes 3 to arcydzieło i legenda elektronicznej rozgrywki. Ta gra pochłaniała ludzi na lata, była rewelacyjnie dopracowana, z wciągającą fabułą i ogromnym, ciekawym uniwesum, grywalność tej pozycji przebijała wszystkie miary, sięgała zenitu. Gracze na całym świecie zgodnie uznali że ta gra to jedna z najlepszych jakie powstały, jeśli właśnie nie najlepsza. 'Syndrom jeszcze jednej tury' to jeden z najsilniej oddziaływujących na gracza efektów jakie mogły wywołać gry (Slender cię wystraszy, inne gry zaskoczą ale emocji z Heroes nic nie przebije). Grafika była fenomenalna i dalej mimo upływu tylu lat nadal ma w sobie 'to coś' co zachwyca rzesze ludzi. A muzyka ? Te melodie dzwonią w głowach milionów ludzi od lat. Jeżeli twierdzisz że ta gra nie zasługuje na podium to ty nic nie wiesz o grach. Tak się składa że ocena to wyraz opinii wszystkich graczy czyli starszych od ciebie też. A to jest ranking 'EVER' więc liczy się wszystko co związane z daną grą: emocje które budziła w 'swoich czasach' itp. Tak więc całokształt osiągnięć tej gry na przestrzeni lat i wszystkich ludzi w nią grających bije na głowę wszystkie produkcje.

Pozdro.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

W dupie byłeś i gówno widziałeś. To JEST najlepsza gra w historii (może z wyjątkiem Tetrisa) i tyle.

Iselor

Po kimś kto ma w avatarze kogoś zielonego z DB i mnie wyzywa, a także dał tej grze 10 z <3 nie spodziewam się racjonalne wypowiedzi.
Ja z klasyk gier najlepszych w historii wymieniłbym jeszcze Snake'a z Nokii i szachy.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Chłopczyku, nie wiesz o czym piszesz. Dragon Ball jest akurat klasyką nurtu science fantasy.

Nie skończyłeś jeszcze 20 lat, gówno wiesz o grach video, pieprzysz bzdury o najważniejszych grach w historii ( Mario, Tetris, Herosi), oceniasz gry po filmikach na jutubie i oczekujesz że ja będę wobec takiego ignoranta jak ty miły? Wolne żarty.

Iselor

Dragon Ball może być klasyką, ale akurat nie lubię tego typu anime.
Owszem nie skończyłem 18 lat(swoją drogą ile ty masz, wielki mistrzu który wszystko wie o grach?), ale ignoranctwem jest twierdzenie, że "gówno wiem" ze względu na mój wiek. Nie oceniam gier po filmikach na youtubie. Poza tym chłopczykiem z umysłu jesteś chyba ty, zaczynając mnie wyzywać. Wyrażanie opinii nie jest moim zdaniem ignoranctwem. ignorantrem bym był gdybym walnął ocenę 1/10 i komentarz "hirosi są glupi".
Pozdrawiam szerzej myślących.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

26 - wystarczy? Gracz od 1994r. Grałem w swoim życiu w więcej gier niż połowa tego forum razem wzięta. Wyraziłeś opinie o grze o jakiej nie masz pojęcia, która należy do gatunku o którym też nie masz pojęcia. Nie wiem wszystkiego o grach ale wystarczająco by wiedzieć jaką wartość przedstawiają takie tytuły jak Mario czy Tetris (Tetris nudny:) dobre jaja). Naprawdę dalej chcesz się kompromitować?

Iselor

Owszem, nie dla wszystkich Tetris musi być grą na piątkowy wieczór.
Masz 26 lat? Na pewno wiesz więcej niż wszyscy. Ja to nazywam pychą.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Nie, nie niż wszyscy. Ale gram od dobrych prawie dwóch dekad, liznąłem "trochę" historii gier zarówno w teorii jak i - co oczywiste - w praktyce, posiadam jeden z największych zbiorów gier w Polsce i trochę bawią mnie teksty kolesia o tym że Tetris nie nadaje się do gry w wieczorami, a Heros ze względu na gatunek (najbardziej złożony ze wszystkich ale co tam) nie nadaje się na pierwsze miejsce. Dobre jaja:)

Iselor

W porządku, to jest Twoje zdanie, ja mam swoje. Po prostu nie podoba mi się lekceważący ton jakim się wyrażasz.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Trudno żebym ci klaskał i gratulował. Lekceważąco traktuję wszystkich którzy piszą głupoty. Tyle.

Iselor

Nie chodzi mi o żadne gratulacje, chodzi o wzajemny respekt. I to prowokowanie("pisanie głupot"=moja opinia) Ale Polacy nadal mają z tym problem, szczególnie w anonimowej sieci.

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Atakowanie Tetrisa i trzeciego Herosa jest w świecie gier takim samym nietaktem jak pisanie że Mistrz i Małgorzata albo Imię Róży to dno literatury i bełkot. Sorry, ale atakując arcydzieła musisz liczyć się z tym że miły dla ciebie nikt nie będzie.

Iselor

Co sądzisz o Gothicu ?

ocenił(a) grę na 10
Bober79

W co chcesz mnie wciągnąć kuglarzu? Dobrze każdy wie co myślę o gotiku. Daruj sobie swoje żałosne gierki.

Iselor

Nic tylko cie pytam. Nie mogę?

ocenił(a) grę na 10
iamhardkor

Akurat facet, który w avatarze ma postać z DB i ocenia HoMM na 10 z serduchem musi miec bardzo dobry gust.

Hardcoreqful

No z Dragonballem na pewno. Na pewno. Avatar nie świadczy zawsze w pełni o guście. Dla mnie Dragon Ball to nie klasyk. Nie jestem w stanie docenić tego anime.

ocenił(a) grę na 10
The_Fallen

Jak najbardziej klasyk, jeszcze kilka lat temu gdy DB emitowalo rtl7 wszystkie podwórka codziennie o 15 swieciły pustkami. Absolutnie kojarzy sie z czasami dzieciństwa, moze dlatego nie jestem w stanie go ocenić obiektywnie. Teraz nawet nie ruszam bo mógłbym się zawieść i wyszedł by kwas chociaż jeszcze czasami lubie bejrzec jakies epickie pojedynki a kazdy nowy film rownież z chęcią obejrzę. Kedyś 95% dzieciaków żyło tą bajką - to coś jednak znaczy

Hardcoreqful

To nie znaczy, że muszę zaraz się tym anime jakoś podniecać. Dla mnie Dragon Ball jest zbyt głupawy i nie ciekawy. Zresztą wiele anime z przed 2000 roku tak miało. Najbardziej z przed 2000 doceniam Neon Genesis Evangelion. To anime powinno być na 1 miejscu lub na podium przynajmniej. Zresztą to nie temat o anime, ale zresztą.

ocenił(a) grę na 10
The_Fallen

Nie musisz się podniecać i może Ci się nie podobac ale nie możesz powiedzieć ze DB to nie klasyk.

Hardcoreqful

Dobra niech sobie będzie klasykiem,. Wolę współczesne anime.

ocenił(a) grę na 10
The_Fallen

Raczej nie oglądam ale lubię czytać takie mangi jak Fairy tail, one piece, naruto i bleach. Możesz polecić coś ciekawego?

Hardcoreqful

Hmm: Berserk, Code;breaker, enigma, no i była jeszcze taka manga o nordac ciekawa i dość brutalna. Wejdź sobie na manga-lib, zaznacz mature i tam jest coś takiego chyba, ma około 100 chapterów chyba.
BTW. Ja jestem zdecydowanie zwolennikiem anime i z mang czytam głównie One Piece, Naruto, Bleach.

The_Fallen

*nordach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones