PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660893}

The War Z

Infestation: Survivor Stories
5,6 291
ocen
5,6 10 1 291
Infestation: Survivor Stories
powrót do forum gry Infestation: Survivor Stories

Gra jest średnia. Samo chodzenie po mapach jest dość nużące, bo wszystko wygląda niemalże tak samo - brakuje różnorodności terenu. Póki co przesadzony jest wymóg jedzenie i picia. Wskaźniki głodu zbyt szybko opadają (że niby nie wytrzymam 12 h bez jedzenia i zaczynam tracić zdrowie po czym umieram?), a o jedzenie bardzo trudno w przeciwieństwie do różnorakich płynów jak woda, soki itp..

Grafika jak i strona technologiczna to chyba największy minus tej gry. Animacje są betonowe i beznadziejne. Modele, które znajdują się w mieście są całkowicie niezoptymalizowane - patrzenie na miasto nawet na średnio-niskich ustawieniach powoduje obniżenie ilości FPS do ok. 15-20, co, wg mnie, na moim sprzęcie przy takiej jakości grafiki powinno być niedopuszczalne. Ewidentnie jest to do poprawki. Czasami to wygląda jak niskobudżetowa produkcja. Ale gdy dowiedziałem się, że producentem jest rosyjska firma, wszystko zrozumiałem...

Strzelanie w tej grze jest beznadziejne właśnie przez spieprzone animacje. Żadnego odrzutu, przycelowujemy z broni w ułamek sekundy (nienawidzę czegoś takiego) i mam wrażenie jakby te animacje składały się zaledwie z 5 klatek. To samo jest z bronią białą.

Co do plusów... można by wymienić te z DayZ. Czyli samotną bądź wspólną eksplorację terenu i starcia player vs player, które dają niesamowicie wiele emocji. I te wyrzuty sumienia, gdy czaisz się z towarzyszem broni na jednego przeciwnika z różnych stron i przez przypadek zabijasz swojego... :E

Grając przez ok. 8 h stwierdzam, że obecnie gra nie jest wart kupna. 25 dolarów na najtańszą edycję to wg mnie za dużo. Wiem, że to dopiero alpha, ale strona technologiczna jakiegoś ogromnego skoku tutaj nie zrobi. Myślę, że za taką grę mógłbym dać max. 50 zł... Chyba jednak poczekam na stand-alone DayZ. ;)

P.S. Pozdrawiam idiotę, który wstawił zdjęcia z moda do ARMY do screenów z The War Z....

xKoweKx

Racja, pragnienie i głód rosną zbyt szybko jednak z tym, że jedzenia brakuje to chyba przesadziłeś, coś do chrupniecia i do picia to akurat najłatwiej zdobyć.

Grafika nie jest zła, nie jest też dobra, jest przeciętna zważywszy na to, że gra jest nadal w fazie alpha oraz, że jest to produkcja niezależna to nie mam żadnych wątpliwości co do tego aspektu gry.

Strzelanie faktycznie pozostawia sporo do życzenia, zwłaszcza, że jest to jedna z ważniejszych czynności w tej grze - zdecydowanie do poprawy.

Co do emocji związanych z polowaniem na ludzi lub byciem potencjalną zwierzyną, konsekwencje śmierci oraz skradanie sie po farmach wśród zombie na prawde daje dużo frajdy i paradoksalnie nie nudzi się za szybko. Duzy plus.

Sama cena gry obecnia 15$, kwota bardzo niewielka, zdecydowanie warto zwłaszcza, że w obecnych czasach za taką kwotę to można jedynie dostać jakieś kosmetyczne gadżety w formie mikropłatności :)

Ocena końcowa 6+ na dzień dzisiejszy, potencjał ogromny, jeżeli zostanie dobrze wykorzystany to szykuje nam się niezła gratka (myślę, że ocenę 8-9 gra ode mnie dostanie jeżeli developerzy zrobią co zrobić powinni)

ocenił(a) grę na 5
AVVOL

Byłaby to kwota bardzo niewielka, gdyby w grze nie występowały mikro-płatności, które dają przewagę w grze. W ogóle myślałem, że jest to domena gier F2P. Do tego zwiększyli czas respawnu do 4 h, ale w zamian dali - oczywiście za dodatkową opłatą - możliwość natychmiastowego respa - szczyt pazerności został osiągnięty. :) Po ostatnich wydarzeniach związanych z The War Z śmiało można stwierdzić, że producenci to idioci, złodzieje pomysłów, lenie i kłamcy. Moich pieniędzy na pewno nie dostaną.

xKoweKx

Jedno mnie zastanawia, czemu wczoraj napisałeś, że respawn zwiększyli do 4h skoro od jakiegoś czasu jest to 1h. Mikropłatności zaczynają występować niemal w każdej grze online - niezależnie od tego czy jest ona F2P czy B2P, niestety.

ocenił(a) grę na 5
AVVOL

Czytałem gdzieś. Co nie zmienia faktu, że jak kupuję grę to nie powinno być takich rzeczy jakbym ściągnął F2P. Dlatego ode mnie oni nie dostaną pieniędzy. :)

xKoweKx

skąd można wziąć tą grę War Z i tą DayZ bo ona też o zombie?

ocenił(a) grę na 8
xKoweKx

Odświeżam temat. Polecam Ci spróbowanie gierki teraz. Gra jest cały czas w fazie rozwoju, wiele poprawiono. Wprowadzono możliwości rozwoju postaci (talenty), wiele poprawek w silniku gry oraz - uwaga - nie umierasz już tak szybko od braku napojów i jedzenia ;D
Podejrzewam że za pół roku od tej chwili gra będzie jeszcze lepsza. Moja ocena to 8. Jeszcze trochę brakuje do perfekcji.

ocenił(a) grę na 5
Borrgir

Jest wiele innych gier, które czekają, by w nie zagrać, więc nie zamierzam tracić kasy na WarZ aka Infestation: Survivor Stories. Poza tym pisałem, że pieniędzy ta firma ode mnie nie dostanie za kradzież pewnych elementów od innych producentów. Dobrze, że wcześniej miałem 48h triala od kolegi. :)

ocenił(a) grę na 8
xKoweKx

Teraz z tego co mi wiadomo każdy ma możliwość założenia trial account i spróbowania na trial serwerach. O ile za darmo, to polecam za jakiś czas.

ocenił(a) grę na 5
Borrgir

Jeżeli rzeczywiście jest taka opcja to w wolnej chwili na pewno spróbuję. Dzięki za info. :)

xKoweKx

Nie chce zakładać tematu więc napisze to tutaj.Nie dziwi was trochę to że jak na razie żadne wielkie studio nie pokusiło się o wydanie darmówki online związaną z tematyką zombi :/ bo mnie to strasznie dziwi patrząc się na to jak dobrze się sprzedaje przykład DI stworzony przez polaków, (podobno ta gra zagranicą sprzedała się świetnie choć każdy wie że raczej warto nam polakom się szczycić Wiedźminem czy nawet Call of Juarez niż jakimś mdłym DI?)! to myślę że jeśli gry o zombi się tak świetnie sprzedają to darmowa gra o zombi dobrze dopracowana zarobiłaby na sobie dosyć sporo kasy.A wy co myślicie?!

ocenił(a) grę na 8
DemiaN

Ja od początku uważałem to za dobry pomysł, z potencjałem.
Takie Infestation np wymaga jednorazowej opłaty około 50zł, więc niedużo, ale znacznie odbiega od mojego wyobrażenia doskonałej gry o zombie. ;)

Borrgir

Mi bardziej chodzi o coś w stylu WarZ - DayZ tylko lepiej dopracowane i przede wszystkim darmowe bo nie rozumiem takiego czegoś że kupuje grę a potem mam w zabawie online jakieś GC to albo płace bo chce grać na równi z innymi albo pobieram darmówkę i gram na nierówni z innymi graczami ale chociaż za to nie bule tych zaskórniaków ; ).Zresztą obadałem sprawę i znalazłem jakąś podróbkę WarZ to co mi wiadomo jest całkowicie darmowa i bez oszukistów :/.

ocenił(a) grę na 8
DemiaN

Nazwa? ;)

Borrgir

Naprawdę nie wiesz o jaką grę mi chodzi :-/?Jest ona taka sama jak WarZ tylko darmowa jak oni to zrobili to tajemnica,jeszcze nie grałem bo serwery są padnięte no ale zobaczy się z ciekawości!

ocenił(a) grę na 8
DemiaN

Nie mam pojęcia.

Borrgir

Jeśli piszesz na serio to oto ten tytuł "DeadZ" nic specjalnego wszystko to co w WarZ tylko że łatwiej znaleźć broń,więcej mapek (podobno bo nie grałem w WarZ więc nie wiem ile tam było) no i jest za free!Ale tak na prawdę szybki i łatwy dostęp do broni psuje rozgrywkę bo już wychodząc możesz szybko zginąć i tyle z gry ale w WarZ było to samo bo tam ludzie kupowali broń no i strasznie wnerwia też możliwość zabicia kogoś przez ścianę ludzie tak wykorzystują błędy tych obydwu produkcji że to się w pale nie mieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones