PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10001760}
7,7 56
ocen
7,7 10 1 56
Jagged Alliance 3
powrót do forum gry Jagged Alliance 3

Taktyczne strategie turowe to moj ulubiony gatunek gier. Gralem we wszystkie czesci "Jagged Alliance" od samego poczatku, a kultowa Dwojke z wieloma modami co najmniej 5x.
Po wielu nieudanych kontynuacjach Dwojki wreszcie ktos sie wzial za Trojke na powaznie. Tworcy dostali wytyczne, zeby tego "nie spartolic". I udalo im sie! Szkoda, ze tak pozno...
Pomimo tego, ze gra zawiera wiekszosc sprawdzonych elementow z Dwojki - ma tez elementy irytujace i braki.
Na przyklad nie znosze w grach tego typu "zabawe w operatora kamery". Poki nie odwrocisz widoku nie klikniesz w widoczny element do zabrania. W Dwojce nie bylo obracania, a wszystko bylo bardziej przejrzyste niz tu. A to takze dzieki taktycznej siatce terenu, ktorej tutaj brak. W Dwojce amunicje i leki mozna bylo zamowic jako dostawe do wybranego punktu. Tutaj tego nie ma. Non stop czegos brak i nie mozna ruszyc dalej na misje. Nie ma podanego prawdopodobienstwa trafienia przy celowaniu. Na szczescie pojawil sie blyskawicznie mod, ktory to poprawil - do pobrania z warsztatu Steam. Inne przydatne mody: aktywna pauza, niewyczerpane zloza diamentow, wiecej przedmiotow do zebrania po walce.

ocenił(a) grę na 6
CyboRKg

Ja też uwielbiałem turówki taktyczne, od czasów Laser Squad na ZX Spectrum - ta gra była tak naprawdę twórcą całego gatunku i określiła jego ramy i kanony. Jej autorem był Julian Gollop, ten sam, który maczał palce w stworzeniu oryginalnego UFO: Enemy Unknown z 1994 roku. Laser Squad to pierwsza gra, która zdefiniowała ostateczne kryteria gatunku, ale Gollop rozwijał koncept powoli, najpierw tworząc Rebelstar w 1986 roku. Na Amidze też pojawił się Laser Squad, ale wyglądał bardziej na parodię. Zupełnie nieudana rzecz. Sęk w tym, że wiele osób kojarzy właśnie tę nieudaną wersję na Amigę, a nie wcześniejsze na ZX Spectrum i Commodore 64. Mam przyjemność posiadać emulator Spektrusia i muszę powiedzieć, że Laser Squad wciąż jest grywalny. Wolę go niż komputerowe pasjansy - w wolnych chwilach. Obecnie gatunek jest wkomponowany w gry fabularne. Gier skupiających się na stronie taktycznej jest niewiele. Jeszcze w latach 90. powstał zapomniany już Wages of War, który składał się z zestawu kilkunastu misji. Taka koncepcja bardzo mi odpowiadała, bo jeśli chodzi o gry fabularne, to są strasznymi zjadaczami czasu, a mnie jest ciężko przysiąść do kompa jednorazowo na kilka godzin, by popchnąć jakąś fabułę do przodu. Co prawda gram w Baldur's Gate 3, jestem już w trzecim akcie (dzięki samozaparciu), ale nie mam zielonego pojęcia, kiedy dobrnę do końca. Jagged Alliance 3 skończyłem, ale czy do tej gry wrócę? Wracałbym do gier typu Laser Squad czy Wages of War, które nie miały fabuły jako takiej, miały po prostu konkretne misje. Zamiast pasjansa w przerwie na kawę, takie coś byłoby idealne.

per333

Chcialbym, zeby ktos zrobil remake "Wages of War" na poziomie JA3 (ktore zdazylem ukonczyc 5x testujac ponad 40 roznych modow). Gralem we wszystkie w.w. gry, ale zaczynajac od A500 w 1989r.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones