PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611122}
8,5 15 522
oceny
8,5 10 1 15522
Mass Effect 3
powrót do forum gry Mass Effect 3

Jestem gigantycznym fanbojem trylogii ME. Przeszedłem wszystkie części po kilka(-naście) razy, na niemal wszystkie sposoby. Proszę, polećcie mi cokolwiek jak to. Jakaś space opera, książki, seriale, filmy, gry. Chcę przeżyć tak epicką przygodę raz jeszcze. Proszę o wypowiedzi tylko fanów Mass Effect.

ocenił(a) grę na 10
venom_xd

Podłączam się do pytania. Choć szczerze powiedziawszy, to wątpię czy jest coś równie epickiego jak trylogia Mass Effecta.

ocenił(a) grę na 7
RedCardinal_N7

Jeżeli chodzi o epickość przeżyć - polecam Spec Ops The Line, wymiękłem przy tej grze, przez jakiś czas ciężko było mi tknąć jakąkolwiek strzelankę.

Inne epickie gry (według mnie): Batman Arkham, Fallouty, Lego LOTR ;D

ocenił(a) grę na 10
Arolowy

Grałem we wszystko :D

ocenił(a) grę na 7
venom_xd

VerY GooD!

użytkownik usunięty
venom_xd

walnij sobie tatuaż, ja tak zrobiłam :v

ocenił(a) grę na 10

Chce go zobaczyc :v

ocenił(a) grę na 10

Zrobiłaś sobie dziarę związaną z Mass Effect? ;O
Wyjdź za mnie :v

użytkownik usunięty
RedCardinal_N7

Nie mogę, już wyszłam za Garrusa :v

ocenił(a) grę na 10

To szkoda, pewnie uwiodła Cię jego wrodzona zdolność do "kalibracji", eh... :(

użytkownik usunięty
RedCardinal_N7

Mam do niej słabość co poradzić ;(

ocenił(a) grę na 10

No cóż... jak będę po raz kolejny przechodził DLC:Citadel, to nie zaproszę go na imprezę :'(

venom_xd

Wiem, że odpowiedź późno i pewno masz to w dupie, ale:
Jeśli masz X-360 to seria Halo powinna ci się spodobać, seria Bioshock (klimat, fabuła - coś pięknego), do tego koniecznie musisz zagrać w Star Wars KotOR (gra z 2003 roku - klasyk - ale równie wspaniała fabuła i także od bioware. Odradzam natomiast KotOR 2 imho gniot), Dragon Age (1 jest rewelacyjna - polecam all dodatki ogarnąć; 2 jest kiepskawa - zdecydowanie najgorsza część serii; i inkwizycja, która jest świetna z wyjątkiem zakończenia, które posysa).

Sam jestem fanem ME. Po tylu razach, w których przeszedłem grę znam niemal wszystkie możliwe dialogi na pamięć ^_^
Powiem szczerze, że ciężko znaleźć grę - lub serię - która ma równie dobrą fabułę. Najbliżej chyba Bioshock jest w mojej opinii.

Jeśli coś mi przyjdzie do głowy, to dam znać.

ocenił(a) grę na 10
Meefjoo

A) Nie mam tego w dupie :v
B) Nie mam xboxa
C) Mam BioShocki, grałem, lubię
D) Grałem w drugiego KotORa, w pierwszego kiedyś może zagram :D
E) Przeszedłem DA 1, Inkwizycja mi nie pójdzie :D
F) Najbardziej mnie interesuje jakiś serial albo książki podobne do tego

ocenił(a) grę na 9
venom_xd

Serial Babilon 5 z którego twórcy Mass Effect czerpali ogromną inspirację

Co prawda efekty się mocno postarzały i trochę trąci myszką, w dodatku pierwsze odcinki mogę się wydawać nudne ale historia jest mega genialna a zakończenie satysfakcjonujące, w porównaniu do ME3 :) Ja oglądałem już po zagraniu w Mass Effect i często miałem wręcz flashbacki z gry :)

Jeszcze Battlestar Galactica

ocenił(a) grę na 10
venom_xd

Kolega po skończeniu serii powiedział mi, że Battlestar Galactica ma mnóstwo podobieństw, więc sam będę się zabierał za niego :). Tylko żeby się nie nadziać - najpierw są jakieś dwa "filmy" (odcinki specjalne po 90 minut), a dopiero potem właściwy serial.

ocenił(a) grę na 8
venom_xd

Szkoda, że grałeś akurat w drugiego KotORa. To jedynka jest tą intensywną, epicką przygodą, którą TRZEBA przeżyć. Dwójka poległa boleśnie na przeroście ambicji. Nic nie ma tak wiele wspólnego z ME jak właśnie pierwszy KotOR.

ocenił(a) grę na 10
venom_xd

Sprawdź sobie Outcast;). Co prawda starsza, mało znana gra z niedzisiejszą grafiką, ale czuć że twórcy Mass Effect się na niej wzorowali pod względem rozmachu i klimatu wysokobudżetowego filmu s-f;). Do tego ta muzyka... mmmm

ocenił(a) grę na 8
venom_xd

Pozdrawiam fanboya, inny fanboy. Pozostaje czekać na kolejną część i film (:

użytkownik usunięty
SgtMaze

Ja bardzo lubię tą serię ale jako fan rpg nie mogłem przeżyć tego zakończenia oczywiście nie chcę spoilerować, po prostu mogli dać jeszcze jakąś alternatywę.

ocenił(a) grę na 9

Polecam "Happy ending mod", do ściągnięcia na forum Bioware. Zdaję sobie sprawę, że to nie to samo, co oryginalne zakończenie w takim wydaniu - ale w pewnym stopniu rekompensuje wpadkę twórców.

użytkownik usunięty
Cleaa

Nie da rady przeszedłem na konsoli.

ocenił(a) grę na 9

W takim wypadku pozostaje mi tylko współczuć. :P Oryginalne zakończenie jest okropne...

użytkownik usunięty
Cleaa

Jak cała firma EA :), użytkowniczki są najlepsze.

ocenił(a) grę na 10
venom_xd

Jeśli chodzi o książki to polecam dwóch polskich autorów, po pierwsze Tomasz Kołodziejczak "Kolory Sztandarów" i drugi tom "Schwytany w światła" - mogłabym przez godzinę wychwalać wieloaspektowość tej opowieści. Wzbudza zachwyt dbałością o szczegóły, bogactwem przedstawionego świata: aspekty polityczne, ekonomiczne, socjologiczne, kosmologiczne, psychologiczne. Powoduje też odczuwanie wszechogarniającej zgrozy, której można posmakować już w prologu. Klasyk SF, nagrodzony "Zajdlem", często odczytywany jako paralela rzeczywistości, współczesności, choć powstał ok dwóch dekad temu. Bohaterstwo, trudne wybory, rebelia, walka na wiele frontów... dobra, skończę już o tym. Po prostu trzeba przeczytać.

Mogę też polecić Jarosława Grzędowicza i jego serię "Pan Lodowego Ogrodu", to głównie fantasy, ale bogato przeplatane SF, w sumie mogłabym powtórzyć mniej więcej to co u Kołodziejczaka, stworzono doskonale dopracowane uniwersum, bardziej rozwinięto samą "drużynę", w większym stopniu odczuwamy epickość misji, więzy przyjaźni, lojalności.
Na myśl o czymś podobnym klimatem i tematyką do Mass Effectu te dwie pozycje najpierw przychodzą mi do głowy, choć przy PLO trzeba się nastawić jednak na fantasy.

Z gier to koniecznie trzeba zagrać w KotOR pierwszą część, druga to zupełnie inna bajka, bardziej mroczna i przygnębiająca. A w jedynce dodatkowo postać Cartha (jedna z głównych postaci) dubbinguje ten sam aktor co Kaidana Alenko ;) No i miecze świetlne, to zawsze jest ogromny atut :]

Pozdrawiam fanów ME ;]

venom_xd

Co do filmów / seriali jak już ktoś wspominał Battlestar Galactica jest zdecydowanie warte polecenia, szczególnie jeżeli ciekawiła cię historia quarian tu znajdziesz sporo podobieństw.

Jeżeli chodzi o gry polecam gorąco Homeworld i Homeworld 2 powinno Ci się spodobać, choć to strategia, ale historia jest dobra i gra ma niezapomniany klimat mimo, że do nowych nie należy
Gry, w których masz okazje mocno wpłynąć na fabułę to oczywiście polskie wiedźminy :), ale tematyka trochę inna.
Podobała mi się też seria death space, ale to raczej horror/FPS tyle, że również z ciekawym klimatem, choć nie każdemu się spodoba.

Książki - wszystko zależy od gustu i tego czy lubisz proste, czy skomplikowane fabuły/światy. Jeżeli coś cięższego do zdecydowanie polecam Lema (np. Solaris, ale błagam nie oglądaj filmu!) oraz Dukaja (np. Perfekcyjna Niedoskonałość)

Mam nadzieje, że pomogłem :)

venom_xd

Równie epicka przygoda to tylko Star Gate, a w drugiej kolejności Battlestar Gallactica. W grach nie znalazłem nic nawet w połowie epickiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones