PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611122}
8,5 15 522
oceny
8,5 10 1 15522
Mass Effect 3
powrót do forum gry Mass Effect 3

3-krotnie przeszłam całą trylogię ME, jest niesamowita. Czy możecie polecić jakieś inne gry s-f / przygodowe, nieco podobne to ME? Fajnie byłoby zagrać ramię w ramię z zebraną drużyną, móc rozwijać przyjaźnie / romanse, poznawać fabułę.

ocenił(a) grę na 10
sandra_endoor

Akcja: The Last of Us, Assasin's Creed
RPG: Gothic 1, 2, 3, Wiedzmin 1, 2, Skyrim, Risen 1, 2
Przygodowa: Najdłuższa Podróż, Broken Sword 1, 2, Syberia 1, 2

Wybierz może coś z tego, ale szczerze mówiąc nie znajdziesz nawet podobnej gry i tak dobrej gry jak Mass Effect.

użytkownik usunięty
sandra_endoor

Zupełnie inny typ gry, lecz fabułę i postacie co najmniej na takim samym poziomie znajdziesz w serii Metal Gear Solid.

ocenił(a) grę na 9
sandra_endoor

Final Fantasy - na niektore czesci moze byc juz sie ciezko zabrac ale jesli masz ps2 , ps3 lub dobrego kompa to proponuje sciagnac emulator lub na konsoli odpalic FFX (obok 7-ki nalepsza zdecydowanie) oamietam jak 1-szy raz gralem ME1 jedna z przewodnich mysli bylo ze to jest pierwsza gra ktora moge uznac za rownie dobre rpg jak final fantasy 10. Jak nie masz jak dokopac sie do 10-tki a masz xbox-a albo ps3 to mozesz tez pyknac w FFXIII nie tak dobra jak 10-tka ale ma swoj zajebisty klimat

sandra_endoor

Podobne kosmiczne klimaty: Wing Commander, Halo, Descent: Freespace - Great War, Freespace 2.

ocenił(a) grę na 10
sandra_endoor

Jeśli nie boisz się starszych tytułów oraz uniwersum Gwiezdnych Wojen, to KotOR 1 i 2 są po prostu idealne. Tego samego studia, fabularnie na niesamowitym poziome, mógłbym rzec że nawet lepszym niż ME. Wiem co czujesz, mimo wszystkich gier które przeszdełem po ME zawsze czuję się strasznie. Że już nigdy nie znajdę tak niesamowitej, wciągającej, miejscami przekomicznej i pięknej gry.
Dlatego mam nadzieję, że KotOR się spodoba, choć grafika i jest NIECO stara.
A Syberię to zawsze można zagrać, wspaniała :)

_Vendetta_

Mass Effect można traktować jako nowsze, poprawione KotoRy. Dotyczy to wszystkich aspektów gry, więc również fabuły, towarzyszy i bohaterów niezależnych. KotoRy są też obarczone uproszczeniami, które narzuca konwencja Gwiezdnych Wojen.

sandra_endoor

Grałam w wiele gier ale i tak seria Mass Effect pozostanie dla mnie jedną z najciekawszych (i cenię ją nawet bardziej niż Star Wars i Star Trek o czym ostatnio pisałam tutaj - http://radosnastronazycia.blogspot.com/2013/10/star-trek-star-wars-ja-tymczasem. html) właśnie z powodu niesamowicie przedstawionego świata i tych postaci. Zauważyłam, że zawsze jak zaczynam w to grać od początku to mam ochotę dokonywać podobnych wyborów i źle się czuję grając renegatem.

Z gier do polecenia tak jak wcześniej wspominali inni użytkownicy. Jeśli bardziej chodzi Ci o ciekawą, dojrzałą fabułę i postacie to seria Metal Gear Solid jest rewelacyjna. Podobnie z Knight of the Old Republic - rewelacyjne gry chociaż w przypadku pierwszej przez przypadek zaspoilowałam sobie fabułę. Jeśli nie masz nic przeciwko fantasy to polecam gry o Wiedźminie. Dwójka w porównaniu do jedynki jest zupełnie inna (choć równie dobra, a nawet lepsza moim zdaniem) i podobał mi się rozwój postaci i duża dawka polityki.

Ze starszych tytułów polecam Baldur's Gate i przede wszystkim Planescape Torment. Z początku może Cię odstraszyć grafika ale postacie i fabuła są rewelacyjne. Na początek budzisz się w kostnicy, nic nie pamiętasz, na ciele masz liczne blizny a obok Ciebie pojawia się gadająca czaszka. Gra porusza naprawdę ważne tematy (Co może zmienić naturę człowieka i bywa dość depresyjna.

Z gier akcji (niestety tylko na konsole) polecam Red Dead Redemption. To sanbox ale z rewelacyjnym klimatem i pewną sceną, która ma taką dawkę emocji że mogłyby jej zazdrościć najlepsze produkcje filmowe. Jest jeszcze bardzo nastawiony na emocje i bohaterów Heavy Rain.

Mogłabym wymieniać takich gier znacznie więcej, bo to właśnie przyciąga mnie do grania - ciekawe postacie, możliwość dokonywania wyborów i rozbudowane światy (tak jak w Morrowindzie i Skyrimie ale tam niestety sami bohaterowie są dość bezbarwni).

sandra_endoor

Deus Ex, system shock, neuro hunter

ocenił(a) grę na 10
sandra_endoor

Najbardziej zbliżone do serii ME są na pewno wspomniane wcześniej Knights of the Old Republic 1 i 2. Klimat Sci - Fi, rozwijanie relacji z drużyną (tak, romanse też są), rozbudowana fabuła i questy, polegające często na wyborze między dobrem a złem. Niestety mniej akcji, a więcej klikania jak w klasycznych RPG.

Jade Empire - podobnie jak wyżej, tylko zamiast Sci - Fi mamy orientalne klimaty.

Zarówno KotOR jak i Jade Empire to wcześniejsze gry twórców serii Mass Effect, co stanowi rekomendację samo w sobie.

ocenił(a) grę na 8
sandra_endoor

Dragon Age : Origins. Rowniez od Bioware, system walki trochę podobny, więcej walki w aktywnej pauzie, fabuła ciekawa, świetne postacie.

ocenił(a) grę na 10
sandra_endoor

nic nie może równać się trylogii Mass Effect. Taka gra jeszcze nie powstała.

sandra_endoor

Trochę czasu minęło ale dopiszę: Mars War Logs. Kingdoms of Amalur Reconing

sandra_endoor

W 2017 ma wyjść nowa część Mass Effect: Andromeda ale z nową historią, nowym bohaterem/ką ma być ktoś o nazwisku Ryder :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones