PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611122}
8,5 15 526
ocen
8,5 10 1 15526
Mass Effect 3
powrót do forum gry Mass Effect 3

Jestem ciekaw, jakie elementy odnoszące się do drugiej wojny światowej można znaleźć w grze. O to kilka moich pomysłów

Normandy SR1/2 - No chyba nie trzeba tłumaczyć. Jak wiadomo, nastąpił tam moment zwrotny w wojnie z III Rzeszą. Nasza biowarowa Normandia jest stateczkiem, który tak naprawdę zadecydował o losach całej wojny ze Żniwiarzami.

Przymierze - System Alliance - można to kojarzyć z aliantami (ally), którzy sprzymierzyli się w walce ze Żniwiarzami. Co prawda łączy tylko ludzi, ale Przymierze w końcu jednoczy się z większością ras w galaktyce.

Tygiel - bomba jądrowa. Na to skojarzenie zresztą swoimi słowami wskazuje Admirał Hackett.

Indoktrynacja - głównie kojarzy się z krajami totalitarnymi, takimi jak III Rzesza.

Bitwa o Anglię - nasze działania toczą się właśnie w Wielkiej Brytanii. Zniszczony Londyn bardzo mi się skojarzył z działaniami wojennymi III Rzeszy.

No właśnie, III Rzesza. Eksterminacja. Zagłada Żydów. Sceny z bazy Żniwiarzy mogą kojarzyć się z obozami koncetracyjnymi, do których zwożono tysiące ludzi i gdzie dokonywano masowych mordów.

Cytadela, brak pomocy rady. - Można to różnie odczytywać. Ale czy najważniejsi gracze tacy jak Francja i Anglia nie udzielali nam przez długi czas jedynie złudnego wsparcia? W tych krajach, zupełnie jak na Cytadeli toczono zapewne normalne zycie licząc, że vwojna jakoś ich ominie. Ale w końcu wojna osiągnęła cały świat/galaktykę.

Quarianie - emmm... to będzie nadinterpretacja, ale nie kojarzy wam się to trochę z Polska? :d pomyślcie nad ta rasą, mieli podobne problemy jak my, pozbawieni własnego domu, walczący na obcych frontach...

Macie jeszcze jakieś swoje przemyślenia? Ja coś tam jeszcze dorzucę jak mi przyjdzie do głowy.

ocenił(a) grę na 10
ichear

Witam!
"Quarianie - emmm... to będzie nadinterpretacja, ale nie kojarzy wam się to trochę z Polska? :d pomyślcie nad ta rasą, mieli podobne problemy jak my, pozbawieni własnego domu, walczący na obcych frontach..."

Mi osobiście z Polakami kojarzą się Kroganie. Nie tylko w czasie II WŚ, ale ogólnie w całej historii. Najsilniejsza rasa w galaktyce, wykorzystana do pokonania potężnego wroga (Rachni / Turcy pod Wiedniem, II WŚ, komunizm), a później zapomniana i zdradzona - niemalże zniszczona (genofagium/ rozbiory, znów "pomoc" aliantów w czasie II WŚ, Katyń). Trawiona wewnętrznymi konfliktami. A mimo do dumna ze swojej historii i potrafiąca w decydującym momencie stanąć do boju o swoją przyszłość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones