PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611100}
8,3 347
ocen
8,3 10 1 347
Might and Magic VI: The Mandate of Heaven
powrót do forum gry Might and Magic VI: The Mandate of Heaven

Męczy mnie sterowanie strzałkami, bo nie jestem doń przyzwyczajony, co więcej krótkie wciśnięcie
gwałtownie i diametralnie zmienia kierunek widzenia/poruszania się drużyny aż oczy bolą. Po za tym
ręka jeszcze momentami z przyzwyczajenia leci na WSAD a A oznacza w tMoH "Attack" wiec na
samym początku zaatakowałem wieśniaków w Sorpigalu. : /

Jakiś mod tego rodzaju bardzo by się przydał i uprzyjemnił grę.

Bloodbane

Nigdy w te grę nie grałem, ale spróbuj z którymś z tych modów: http://www.moddb.com/games/might-and-magic-6/mods Może ten o nazwie Medieval Balance będzie ok, bo pisze, ze zmienia styl rozgrywki. Spróbuj, o ile nie znalazłeś wczęsniej rozwiązania :).

drenz

Jak dotąd nic nie znalazłem. Wielkie dzięki! jak przetestuję, to dam znać co z tego wyszło. :)

ocenił(a) grę na 9
Bloodbane

https://sites.google.com/site/sergroj/mm

Jeżeli jeszcze jesteś zainteresowany to tutaj możesz naleźć mały "mod" na sterowanie widokiem za pomocą myszki. Najpierw musisz zainstalować patch: "Patch for English version of the game" - jeżeli masz angielską wersję gry lub "Patch for other localized versions of the game" jeśli masz spolszczoną. Następnie pobierasz "Mouse Look keys settings" i już mżesz osbie grać dużo wygodniej.

Robert10203

Dopóki żyje to będę tym zainteresowany i będę wdzięczny za każdą pomoc i wskazówki. Jak będę miał chwilę wolnego czasu to na pewno wypróbuję tego patcha. Wielkie dzięki, o takie rzeczy właśnie mi chodzi. :)

ocenił(a) grę na 10
Bloodbane

Znam dobrze Might and Magic 6 i 7, ale od wielu lat wygodniej jest wgrać patche na ustawienie klawiszy pod siebie oraz dodanie rozglądanie myszką.

Procedura w sumie prosta.

Do M&M 6 GOG wgrywam to:
1) Fanowskie spolszczenie.
2) Następnie GrayFace MM6 Patch v.2.4. Usuwam 2 pliki, które powodują, że część gry jest po angielsku, by znów była w pełni po polsku.
3) MM6 Controls. Od teraz poza grą można zmienić klawisze.
4) Pliki na obsługę myszki (tu wszystko automatycznie)

Do M&M 7 GOG znów:
1) Spolszczenie wyciągnięte z wersji pudełkowej (napisy+dubbing)
2) GrayFace MM7 Patch v.2.4 PL.
3) Pliki na obsługę myszki
W grze możesz zmienić ustawienie klawiszy jak ci pasuje.

Przy 7 części widzisz w grze jaki klawisz za co odpowiada,
a przy 6 części trzeba wiedzieć więc przyda się link poniżej.
https://mightandmagic.fandom.com/pl/wiki/Sterowanie_w_Might_...

Bloodbane

Nie wiem czy nadal potrzebujesz pomocy, ale jeśli tak, to spróbuj po prostu poszukać ustawień klawiatury w opcjach gry. Ja po latach wróciłam do M&M (grałam w to bezmyślnie, jako dziecko i chciałam przejść cały scenariusz, gdy wreszcie ogarniałam) i na nowszym komputerze miałam ten sam problem - klawisze były zbyt "czułe", właściwie uniemożliwiało to grę. Udało mi się to wyłączyć bez żadnych modów, po prostu pogrzebałam w ustawieniach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones