PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638130}

Resident Evil 6

BioHazard 6
6,9 3 008
ocen
6,9 10 1 3008
Resident Evil 6
powrót do forum gry Resident Evil 6

DNO !

ocenił(a) grę na 2

Grając w RE Raccoon City myślałem iż Capcom wyciągnie wnioski i nie wyda już gorszego crapa od tej gry ale niestety grając w RE6 (wersja PC) mogę z przykrością stwierdzić iż gra przeznaczona jest dla "masochistów" Po pierwsze STEROWANIE postacią w tej grze to jakiś absurd (mam na myśli wersje PC) zupełny brak kontroli na tym co robimy niekiedy miałem wrażenie ze gra żyje swoim własnym życiem :) Druga sprawa to KAMERA w grze, na ekranie panuje zupełny chaos raz mamy ją za plecami raz przed sobą raz nad sobą ;) co jest bardzo męczące szczególne w walce z bossami nie raz idzie stracić orientacje gdzie jesteśmy i gdzie jest nasz przeciwnik, nawet kolejne wychodzące patche nie potrafiły tego naprawić. Na koniec wspomnę o "sztucznej inteligencji" w grze o ile coś takiego tam jest, nie raz spotkałem się z tym iż mój partner z gry stojąc od wroga 0.5m głupio wpatrywali się w siebie nie robiąc przy tym nic ! Niekiedy również zamiast nam pomagać poprostu nam przeszkadza nie raz przyjdzie ratować go nam z opresji. Jedyny plus tej gry to oprawa audi-wizualna bo gra wygląda naprawdę ładnie, naprawde widać iż programiści pracowali nad każdym detalem w tej grze, ale nic poza tym. Jak dla mnie seria RE skończyła się na części 4 każda kolejna cześć to już tylko frustracja panowie z Capcomu już sami chyba nie wiedzą w jakim kierunku ma iść ta seria a każda kolejna jest tylko po to by marką RE nabijać kase do portfela Capcomu. Niestety ale seria RE umarła już dawno temu i co niektórzy powinni zrozumieć iż jej miejsce jest już dawno w grobie :) 2/10

użytkownik usunięty
ALiEN29

Jestem z RE już długo, ale nie oszukujmy się masz zaje****ą rację, miło się czytało, miło wiedzieć że ktoś z tak prostą i pozytywną opinią wyraził się na ten temat, oczywiście, panowie z CAPCOM 'u zaczynają robić wszystko na pokaz i na zbicie kasy, pierwsze resident' y były pełne mroku, klimatu, grozy i tych wszystkich klimatycznych zagadek, od których zależał dalszy etap gry, do RE Gun Survivior wiedziałem że seria zaczyna blednąć, ta czesć to zwykła strzelana z celownikiem, nic co by przypominało pierwsze serie, potem były kolejne, równie dobre, ale nie tak dobre jak RE 2, czy 3 - chodzi mi o RE 0, czy Remake, aż do RE 4...bo po RE 4 nic wyjątkowego nas wszystkich - fanów i graczy niestety nie spotkało. Nie chcę narzekać, ale co niektórzy muszą przetrzeć oczy, ja to zorbiłem i wiem jak bardzo CAPCOM się pomylił o kilka lat, zostali złudnie przymuleni tymi nowymi FPS' ami, albo coś podobnymi klimatami jak Alone In The Dark, później, Alan Wake, czy już co gorsza Left For Dead........to tylko przykład, choć podobny.
Ja chciałbym coś pod RE 2, chociaż remake, coś co nam wszystkim pozwoliło by znowu przekonać się do serii RE.
CAPCOM stworzyło kolejne 3 ostatnie dzieła RE Operation Raccoon City, RE 6 i RE Revelation - we wszystkie grałem, ma dużo plusów ale i dużo minusów...Niestety z czasem wszystko ginie z klasyką :)

ocenił(a) grę na 7

Osobiście grę oceniłem na 7/10 ale po przejściu kampanii Leona która uważam za całkiem fajną i klimatyczą, owszem w nowej odsłonie brakuje zagadek rodem z pierwszych części, postawiono na dynamikę i tutaj nie do końca fanom starych części da się dogodzić.osobiście dodam że jako zagorzały PC owiec nie konsolowiec grałem tylko w pierwsze trzy części gry, nie grałem w 4 ani w 5 i w sumię nie żałuję, nie sądzę że coś jest w stanie przebić pierwsze trzy części.Nie mniej jednak wracając do samej gry, pośpieszyłems się z oceną, aktualnie kończę kampanie Chrisa i uważam że jest totalnie do dupy w stosunku do pierwszej kampani Leona, totalna rozwałka, w sumie logiczne tutaj kierujemy gościem który dowodzi ekipą do walki z wirusem więc swoją drogą postawiono na napierdzielankę no ale tak tragicznie wykonanego pościgu samochodowego to się nie spodziewałem..... tragedia chcieli być dynamiczni a wyszla taka kicha że aż nie wierzyłem że ta gra pochodzi z 2013 roku, swoją drogą ludzie oceniają kampanie Chrisa najniżej więc może Adą będzie ciekawiej,..A co do samego Capcomu i innych firm to fakt, teraz są takie czasy, wszyscy chcą tylko zarobić i taka jest prawda, produkcje są zbliżone do siebie ponieważ jest teraz popyt na takie gry, dawniej trzeba było główkować teraz trzeba szybko naciskac wirtualny spust i wymieniać magazynki, takie realia.Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Shade83

Dokładnie, nic dodać i nic ująć, ale błędy błędami - innowacje, innowacjami - każdy fan RE powinien dać szansę twórcom i postawić pozytywną ocenę.

ALiEN29

Witam wszystkich wielbicieli serii Resident Evil !!! Macie racje,RE 6 na PC to totalna porazka sterowania. Nie moge przejsc pierwszej czesci !!!!!! Gdy spada samolot i wszystko wybucha,wala sie samochody.....powinienem zaczac biec, he he he.....i tu sie zaczynaja tzw. "schody" gdy wciskam W+spacja Leon zaczyna biec....ale przy zoltej ciezarowce po lewej stronie(patrzac na monitor) zawraca i biegnie w druga strone,co za tym idzie wszyscy wiedza,mozna dostac szalu!!!!!! zginolem chyba 100 razy przy probie biegu,myslalem ze zjem klawiature.Suma sumarum,nie gram w ten bubel. Pomuzcie jesli wiecie co jest nie tak,moze .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones