PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612181}
6,3 681
ocen
6,3 10 1 681
Runes of Magic
powrót do forum gry Runes of Magic

dobra gra i co najważniejsze bezpłatna, tylko za dużo tu ściągawek z Warcrafta

Immortal_Stasin

Dla ubogich? Poje**ło cię za przeproszeniem ? Po co mamy płacić za grę w durnego WARCRAFTA... jak ta gra jest lepsza!>.. POZDRO 800 KOLEŚ!

Barges

Z tego co słyszałem Warcraft jest lepszy i mnie (fanowi gry Warcraft 3 ) pewnie też by się bardziej spodobał niż ROM. Ale z tego względu że jestem raczej niedzielnym graczem szkoda jest płacic jakies pięniądze miesięcznie za granie 4-5h w tygodniu a czasem i mniej. Dlatego chcąc pograć w jakieś MMO sięgnąłem po ten tytuł i się nie rozczarowałem. Wielkim plusem tej gry są 100% spolszczone serwery gdzie praktycznie każda napotkana postać jest Polakiem. A co do samej gry, jako rozgrywki, też nie ma wiele do zarzucenia, ładna grafika, ciekawe zadania, chociaż ten cały "unikatowy system" dwuklasowości postaci nie bardzo przypadł mi do gustu, czuje się tak jakbym jedną postacią musiał wbijać dwa razy dany lvl :) np wbiłem 20 lvl i zamiast iść dalej, wbijać kolejne lvl zmieniłem klase i zaczynałęm znowu od 1lvl gdyż mimowolnie dąże do tego żeby obie klasy były na mniej więcej równym poziomie :) Lecz poza tym gra jest ok :)

ocenił(a) grę na 1
michal2788

Osobiście grałam w ROM i dla kogoś kto grał również takie MMO jak Mu, Cabala, Lineage II czy też Wowa ta gra jest najgorsza z tego rodzaju. Nic osobiscie mnie nie zainteresowało, grafika, scenariusz, czy nawet muzyka. . Zauważyłam wiele zapożyczeń z innych gier. Najgorszy w tym jest system dwuklasowy ( wcześniej spotkałam się z nim grając w Lineage na serwerze Dragon ) jak dla mnie traci się czas żeby wyexpic na tym samym poziomie 2 klasy. Jedyny plus jaki zauważyłam to spolszczenie tylko nie polecam patrząc na same nazwy q czy nazwy mobów. A jesli chodzi o Wowa to nie jest konieczne płacenie i granie na glopcu można spokojnie znaleźć polskie serwery takie jak TOD, a za Cabala tez nie trzeba płacić chociaż gra się na globalu. Gra nie jest najgorsza ale porównaniu do Lineage czy WOWa jak dla mnie nie ma porównania. Nie polecam osobiście gry.

dudusia69

Granie na prywatnych serwerach grozi utratą konta i zaczynaniu od początku (gdy np właściciel serwera zostanie "przyłapany" i zmuszony do jego usunięcia ), bo tak naprawde prv serers to pirackie konta :) Ale w świecie MMORPG w przyszłym roku WIELE sie zmieni, Lineage nie będzie już płatny :) (nie wiem jak będzie z WOWem ) a to wszystko zapewne dlatego że na rynku pojawi się nowy Guild Wars 2 który już od premiery będzie darmowy ( darmowy w sensie braku abonamentu bo za gre będzie trzeba zapłacić) , a nowy GW2 powali inne gry MMO na kolana :) osobiście bardzo wyczekuje premiery :)

Barges

Archlord jest lepszy, ale po anglosasku :))

ocenił(a) grę na 6
impaler1

Jeśli jest po angielsku to tym bardziej lepszy. Mniej dzieciaków których koledzy są adminami.

ocenił(a) grę na 3
Immortal_Stasin

Może przesadziłeś trochę, ale masz też rację. Gram w WoWa od 5 lat z czego 3 lata na globie. Grałem w ROMA, Lineage i powiem wprost - Ci którzy mówią że ROM jest lepszy od WoWa po prostu dowodzą swojej głupoty bo naprawdę Ci którzy tak mówią to nigdy w WoWa nie grali LUB grali na serwerach gdzie cały świat zapadał się pod ziemię ze względu na bugi więc nie dziwię się że ich to zniechęciło. Nie mówię że ROM jest porażką bo jest to jakaś alternatywa dla ludzi chcących pograć w odpowiednik takich gier, ale nie pieprzcie tu głupot i nie wywyższajcie tak ROMa nad WoWa bo jesteście śmieszni :)

mejki

WoW jest już za darmo do 20 levela, ale ja na razie wolę grać w RoMa.

ocenił(a) grę na 6
Immortal_Stasin

Nienawidzę jak ktoś porównuje każde mmo do WoW'a bo się klawisze od 1-9 wciska, bo są questy, bo są miecze jak w wowie, bo świat jak w wowie, bo się można bić jak w wowie. To tak jakby porównywać każdego BF'a czy coda do csa bo też się strzela.
Rom to po prostu ten sam gatunek.

Co do tego że to wow dla ubogich to się nie zgodzę bo żeby coś w tej grze zrobić trzeba ogromne pieniądze wydać.

Sama gra była by spoko gdyby nie przegięty item shop. Jedynie co mogę dać na duży + to przyjemne lvl'owanie.

ocenił(a) grę na 10
Otagan

Gra była dobra, ale do Chaptera IV. Później jak grę przejął wydawca Game Forge to wszystko zaczęło się sypać. Ja sam przestałem grać jak wyszedł Chapter V bo nie było sensu męczyć się z tą produkcją. Gameforge kompletnie olał grę, a skupił się na takich graj jak Aion, Tera Online etc

A szkoda, bo była to jedna z nielicznych gier mmorpg w której spędziłem tyle czasu. Do dziś pamiętam wojny, rajdowanie z gildią czy nawet farmienie golda w instancji "Kaplica Kalina" :)

ocenił(a) grę na 10
Calvex

A i sam producent Roma czyli Runewaker również olał grę bo w tym czasie tworzył nowego mmorpg'a o nazwie Dragon's Prophet.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones