PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609477}

Serious Sam: Pierwsze starcie

Serious Sam: The First Encounter
7,4 3 310
ocen
7,4 10 1 3310
Serious Sam: Pierwsze starcie
powrót do forum gry Serious Sam: Pierwsze starcie

skandal

ocenił(a) grę na 10

Że tak ordynarnie się wyrażę, was ludzie chyba porypało. Jedno z najwspanialszych osiągnięć ludzkości i ocena ledwo siedem? Skandal. Dzieciństwo nad tym spędziłem i matury przez to nie zdam!

ocenił(a) grę na 8
globox

True, true.

globox

Uspokój się Andrzeju. To tylko głupia i brutalna gra. I to jeszcze ze słabą grafiką. (let the flame war begin!)

ocenił(a) grę na 10
Morusiaty

Sam cię znajdzie urwipołciu, jak śmiesz?!

globox

Smię! Ja wolę grać w Call of Duty! W CD-Action napisali, że jest lepsze! I ma lepszą grafikę!

ocenił(a) grę na 10
Morusiaty

ale w Call of duty nie zaatakuje cię wybuchający krzak samobójca!

globox

Zdziwiłbyś się. W CD-Action mówią, że czasem atakuje.

ocenił(a) grę na 10
Morusiaty

Kłamią. Tam się zabija ludzi.

globox

Nieprawda. A w ogóle, to w Call of Duty jest lepsza grafika.

ocenił(a) grę na 10
Morusiaty

tak? i fabuła też?

globox

Kogo obchodzi fabuła? W CD-Action nie piszą o fabule! Heloł?

globox

To na jaką ocene zasluguje ta gra...

ocenił(a) grę na 10
matix87

na mniejszą niż call of duty bo tu sie nie mysli i grafika jest słaba :(

globox

a w serious samie sie myśli ??
z tego co mi wiadomo jest to esencja FPS. Czyli czysta rozwałka,

matix87

Esencja FPS to dobra grafika. I bycie podobnym do Call of Duty. Poczytaj czasem CD-Action, to będziesz wiedział.

Morusiaty

nie wiem, morusiasty, czy ty tak na poważnie, czy jak...
Esencja FPS to po prostu strzelanie do wszystkiego co sie rusza.

Grafika, oczywiście ma dla mnie duże znaczenie. Nie lubie grać w stare gry bo są dla mnie mało realne. Brak real-cieni, słaba flora, tekstury niskiej jakości itp
Ale są oczywiście wyjątki.

matix87

Oczywiście robię sobie jaja. Serious Sam czy taki Painkiller to genialne gry, jednak z tą esencją bym się do końca nie zgodził. Dwie moje najulubieńsze gry, czyli Mafia oraz Portal, należą do ogólnie pojętego gatunku szczelanek, a przynajmniej tam im najbliżej z racji celownika na środku ekranu, a nie chodzi w nich jednak o mordowanie wszystkiego.
A co do grafiki, to też bym się nie zgodził. Zostańmy przy tym wyśmiewanym przeze mnie Call of Duty. Pierwsza część graficznie wygląda już śmiesznie, ale pod względem grywalności jest tysiąc razy lepsze niż te nowe przebajerzone Black Opsy i Modern Warfre'y 2. Nawet ten Serious Sam, chociaż graficznie nie dorasta do pięt nowym grom, to większość z nich zjada na śniadanie. : ) Btw, żeby uściślić do końca, to CD-Action jest do dupy. :D

matix87

aha, to tak jak podejrzewałem. :)
Mowiac esencja FPS, mam tu na mysli dawno utarty styl fpsów przez gry takie jak quake, duke nukem, itp... Dzisiaj, jest oczywiscie nieco inaczej...
W mafie nie grałem, ale czy tam czasem nie ma widoku zza pleców? Jeśli tak, to nie jest to czysty fps.
A Portal, taak, bardzo dobra gierka. Zamiast gatunku FPS, powinno się tę grę klasyfikować jako FPP.

Co do grafiki... jak widzisz, zrobilem sobie furtkę, mówiąc że są oczywiście wyjątki i grafika nie zawsze sie liczy.
Duke Nukem 3D do tej pory lubię i raz na jakiś czas wracam sobie do tej gierki :)
CD-Action moze i jest do dupy, ale przynajmniej czasami dobre gry dają. Dzięki tej gazecie, ceny gierek na aukcjach są dużo niższe :D

matix87

Gierki dodają ostatnio świetne. Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem u nich Resident Evil 4 i Kane & Lynch w jednym numerze. Kupiłem bez wahania, ale byłbym jeszcze szczęśliwszy, gdyby dało się to cholerstwo zainstalować na moim kochanym komputerku. Ale to już chyba nie ich wina. ;D
A do do Duke'a, to 12 kwiecień.. King is back, babe. A świat się kończy.

PS: Nadrabiać Mafię! Już!!!11oneone

ocenił(a) grę na 10
matix87

tekstury niskiej jakości może, flora nierealna of kors, ale uczucie gdy leci na ciebie armia bezgłowych kamikadze wrzeszczących "aaaaaaa" i sprzedajesz im strzała z shotguna a oni tak ślicznie wybuchają a wszędzie latają kanciaste flaki...bezcenne. ide sobie pograć hoł hoł

ocenił(a) grę na 10
globox

Bo serious sam to poważna gra dla poważnych ludzi. Dlatego nie jest taka popularna.

ocenił(a) grę na 8
matix87

Minimum 8-9

użytkownik usunięty
globox

Zgadzam się z tobą Serious Sam jest świetną grą i jedną z najlepszych gier jakie kiedykolwiek grałem i widziałem.W tej grze jest wszystko klimat,fabuła a szczególnie dobra zabawa,której brakuje w innych grach.W tą część pykałem wiele razy i na pewno będę w to jeszcze pykał.

ocenił(a) grę na 9

Serious Sam to gra, na której się wychowałem, i wcale nie jest poważna, wręcz odwrotnie... Ale o grafe mogli się bardziej postarać... I tak zresztą daje 8/10, a dlaczego nie 10/10?, dlatego, że drugie starcie o wiele lepsze, i że ta gra jest trochę przykrótka...
A więc: 8/10

ocenił(a) grę na 10
pawello1200

Tytuł wpadł mi w ręce pod koniec zeszłego roku, czyli hmm... bardzo niedawno. Krytykujecie grafikę? Proszę Was :) Gra jest genialna nawet jak na dzisiejsze czasy.

ocenił(a) grę na 8
blavod

Fabuła : beznadziejnie prosta
Grafika : Przeciętna
Ale i tak gra jest w kosmos:D

Czarnogwardzista

Gra jest genialna, fabuła nie najgorsza, grafika jak na tamte czasy wspaniała.

ocenił(a) grę na 8
oregvano

Gry z dobrą grafiką pamiętamy przez chwile,
te z genialną grywalnością - na zawsze.

ocenił(a) grę na 9
Czarnogwardzista

Święte słowa. Już tysiąckroć bardziej wole grać w takiego Serious Sam'a, Half-Life'a, painkiller' a czy quake,a które już kilkakrotnie przeszedłem niż w takie call of duty, battlefieldy czy jakieś crysis'y. Może i fabuła jest prosta jak budowa cepa ale takie gry mają swój niezapomniany klimat i działają na wyobraznie. Jak dla mnie 8+/10.
Jak komuś nie odpowiada grafika zawsze może sobie zagrać w Serious sam'a HD.

użytkownik usunięty
globox

W takim razie, dlaczego jeszcze nikt nie dodał opisu do tego rzekomego arcydzieła?

ocenił(a) grę na 8

Dlatego że fabuła w tej grze jest tylko po to by być. Nie gra się w nią dla fabuły tylko dla wszystkiego innego, czyli czystej rozwałki z dodatkiem humoru. I to właśnie w tej grze jest wspaniałe.

użytkownik usunięty
Laki_Lou

Według mnie każda dobra gra zasługuje na przynajmniej kilka zdań opisu. Rzeczywiście nie ma tu o czym pisać, ale w negatywnym znaczeniu.

ocenił(a) grę na 9

Jeju. Jakiej fabuły można oczekiwać po strzelance która miała wracać do korzeni gatunku. Ta gra taka miała być.

użytkownik usunięty
frycek49

Według założyciela tematu ta gra to: "jedno z najwspanialszych osiągnięć ludzkość". Trochę mnie to osłabiło i dlatego się wtrąciłam.

globox

Oceny spowodowane tym, że dużo gimba w 2001 roku na chleb mówiło buba, lub przez tych którym gra w tamtych czasach po prostu nie ruszyła ( aczkolwiek sama gra, miała silnik jak na to co prezentowała bardzo dobrze skrojony )

Zigu21

Przecież ta gra to jest zwykły średniak. Większość walk to po prostu wrzucenie gracza na arenę, gdzie pojawia się masa tych samych przeciwników. W porównaniu do chociażby wydanego trzy lata wcześniej Half-Life'a - naprawdę nie ma szału. Brakuje urozmaicenia i po jakimś czasie czuć znużenie

ocenił(a) grę na 10
globox

dokładnie !!!

ocenił(a) grę na 9
globox

Dla mnie to jest gra wiecznie żywa. Może i nie miała fabuły, może nie była odkrywcza, ale dawała kupę radochy. Mam wielki sentyment do tej gry i często do niej wracam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones