PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805468}
7,5 4 788
ocen
7,5 10 1 4788
Shadow of the Tomb Raider
powrót do forum gry Shadow of the Tomb Raider

Jak dla mnie, jako fana klasycznych TR od Core Design, jest to najlepsza część nowej trylogii. Wiadomo, tamte czasy już nie wrócą, bo gry w ogóle bardzo się zmieniły w ostatnich latach, ale przechodząc opcjonalne grobowce można było poczuć tego ducha.

W Shadow of Tomb Raider twórcy jeszcze bardziej odeszli od strzelania na rzecz eksploracji. Opcjonalna zawartość jest rewelacyjna i pomijając ją dużo się traci. Grafika świetna, klimat i muzyka też. Jedyny moment, który mnie znużył to największa hubowa lokacja, w której dużo jest "symulatora chodzenia" i misje poboczne zlecane przez NPC nie powalają kreatywnością. Niby można je pominąć, ale gra podobała mi się na tyle, że postanowiłem ją wymaxować, co robię bardzo rzadko :)

Podobała mi się nowa mechanika skradania, gdzie przeciwnicy zachowywali się bardziej realistycznie... zauważali, że ich koledzy znikają, jeśli wykryli Larę, można było ich ponownie zgubić itd. Fajnie rozwinięto też pływanie w wodzie - teraz jest w pełni swobodne, a sekcje gdzie przeciskamy się przez wąskie przesmyki starając się zdążyć na powierzchnię zanim Larze skończy się tlen powodują nawet pewien klaustrofobiczny dyskomfort :)

Rozczarowani będę chyba głównie gracze, którzy polubili tempo rozgrywki z Tomb Raidera 2013, czyli dużo akcji strzelania. Dla mnie kolejność wygląda tak: Shadow of TR > Rise of TR > TR2013

ocenił(a) grę na 9
Grekyy

Zgadzam sie ze wszystkim.

ocenił(a) grę na 9
Grekyy

Zgadzam się ze wszystkim poza ostatnim akapitem :) Podoba mi się powrót do przeszukiwania, skakania, otwierania, bardzo fajnie rozwiązywało mi się te zagadki, za to pokochałam pierwsze gry. Jednak bardzo polubiłam TR2013 właśnie za dużą ilość wrogów do zgładzenia. Pierwsza i ostatnia część bardzo się różnią pod względem tempa i chyba lubię je równie bardzo, ale za inne rzeczy. W ostatniej części grafika mnie powaliła poza jednym wyjątkiem - czapką Abby :D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones