PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607015}
8,2 2 428
ocen
8,2 10 1 2428
Silent Hill 3
powrót do forum gry Silent Hill 3

Kocham trójkę, według mnie najlepsza część, na pewno najstraszniejsza. Potwory i ambienty najbardziej chore z całej serii, piękna jak na swoje czasy grafika, a na dzisiejsze ładna. Poprawił się voice-acting. Fabuła była słabsza niż z 2 czy 1, ale nadal była dobra, a Heather jest moją ulubioną protagonistką ze wszystkich Silentów. Sterowanie się poprawiło Ogólnie podsumuje to tak:
Dźwięki (oraz ambienty i muzyka) - 10/10
Fabuła - 6/10
Gameplay - 7/10
Walka - 8/10 (dobre bossy i najstraszniejsze potwory, a walka jest dobra, nie za trudna, nie za łatwa)
Grafika - 10/10
Strach - 10/10 (najstraszniejsza gra w jaką grałem)
Klimat - 10/10 (Tak samo wspaniały jak w dwójce)
Lokacje - 9/10
Ogólna ocena: 10/10
Najlepsza gra Horror w jaką grałem. Polecam.

MrBrut

Jak dla mnie jedynka jest najlepsza pod względem rozgrywki, fabuły i klimatu.

ocenił(a) grę na 10
THE_RON

Nie mogę się wypowiedzieć o jedynce, nie grałem w wszystkie części ale uważam trójkę za najlepszą w którą dotychczas grałem.

ocenił(a) grę na 10
MrBrut

Znaczy jedynka też dobra, ale w klimacie lepsza 3.

ocenił(a) grę na 9
MrBrut

SH 2 > SH1 >> SH3 >>>>>>>>>>>>> reszta

Ale klimat psychodeliczny rzeczywiście jest świetny w SH3. Podobny jest trochę w Evil Within 2014.
Pierwsze trzy części Silent Hilla są udane.
Skoro Capcom zrobił remake Resident evil 1 i 2, a ponoć planuje też 3-ki to może Konami zepnie poślady i też kiedyś porządnie odświeży SH1, a może też SH2, która jest uważana przez większość za nr1 serii.
Ale w sumie tylko jedynka mocno się zestarzała graficznie. Wiem, bo odświeżyłem sobie pierwsze trzy części w 2010 i jakoś oprawa wizualna nie przeszkadzała mi w 2 i 3.

ocenił(a) grę na 9
MrBrut

Jedynka jest najlepsza, ale ma gorszą grafikę od reszty, ale nadrabia lokacjami i budowaniem napięcia. Trójka ma gorszą fabułę, ale dorównuje jedynce i ma również niezłą rozgrywkę.

ocenił(a) grę na 9
Movie_Crash_Man

Zgodzę się z Tobą. Trójka była świetna, ale jeżeli chodzi o trzy pierwsze części Silent Hilla, to zdecydowanie jedynka była nawet minimalnie lepsza od trójki. Dwójka też nie była zła, aczkolwiek najmniej utkwiła mi w pamięci.

ocenił(a) grę na 9
MsEvil

Z tej serii 2 > 1 > 3.
Odświeżałem niedawno całą trylogię i odczucia identyczne.
Na każdej praktycznie stronie 2 część ma zdecydowanie najwyższe oceny.
Zasłużenie, bo atutów ma najwięcej fabuła, grywalność, klimat, lokacje, straszenie.
Paczka modów Enhanced Edition do SH 2 dała grze mocnego kopa + porządne spolszczenie.

SH 1 nie ma żadnych modów graficznych.

SH 3 ma remastera pod Ps3 i emulator Ps3,
Ale tylko do wersji pc jest amatorskie spolszczenie dużo słabsze niż do 2 części więc albo
remaster Ps3 bez spolszczenia lub wersja Pc + spolszczenie

Mimo, że nie lubię remaków, a preferuje mody graficzne lub remastery to jednak w przypadku Silent Hill 1 chciałbym remake choć pewnie Konami popsułoby go widząc jak kiepskie tworzyli późniejsze odsłony przez ostatnie kilkanaście lat.

Dużo ocen dla tej serii jest na IMDB, Filmweb, gry-online i widać, że nie przypadku co do tego czemu tak wysoki status ma właśnie SH 2. Sądzę, że status SH 2 w tej serii wśród weteranów serii jest tak mocny jak status Re 2 1998 i Re 1 remake 2002 w
serii Resident Evil wśród tych, którzy są od początku z seriami

IMDB:
Silent Hill 1 - 9,1 z 4866 ocen
Silent Hill 2 - 9,4 z 5496 ocen
Silent Hill 3 - 8,7 z 3210 ocen

Filmweb:
Silent Hill 1 - 8,7 z 4755 ocen
Silent Hill 2 - 8,9 z 5133 ocen
Silent Hill 3 - 8,2 z 2146 ocen

GOL:
Silent Hill 1 - 8,9 z 147 ocen (Psx 1)
Silent Hill 2 - 8,8 z 2256 ocen (Pc) i 8,9 z 869 ocen (Psx 2)
Silent Hill 3 - 8,3 z 1484 ocen (Pc) i 8,3 z 302 ocen


Z pewnością po przejściu 2 części już 3 część leciutko rozczarowuje, ale ma równie psychodeliczny klimat. Traci fabularnie i lokacjami. Zagadki i grywalność podobny poziom.
Smaczek dla fanów mamy, gdy powracamy w SH 3 do szpitala znanegp z SH 2 :)
Graficznie SH 2 wygląda z Enhanced Edition lepiej niż SH 3 Pc więc warto ogrywać trójkę remastera pod Ps3 lub emulatorem Ps3 jak ktoś zna angielski lub przeszedł już po polsku.
Remaster SH 2 pod Ps3 jest niewypałem i radzę unikać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones