PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641197}
6,0 28
ocen
6,0 10 1 28

Stalingrad
powrót do forum gry Stalingrad

Niezła

ocenił(a) grę na 8

Ciekawa strategia ucząca historii. Zwykle w takich produkcjach mamy marsze wojskowe. Tym razem autorzy uraczyli nas muzyką w nieco innym klimacie. Sam nie wiem czy to na plus czy minus. Według mnie muzyka wojskowa byłaby lepsza, ale sami oceńcie.
Ogólnie gra jest bardzo ciekawa ... jest to klon kultowego Blitzkriegu (grafika).

Polecam ją wszystkim fanom strategii.

ocenił(a) grę na 2
tomucho77

A dla mnie to jest badziewie. Już po menu widać, że to tandeta (2 opcje na krzyż, kampania do wyboru, w tle jakaś statyczna plansza i tyle).

Pierwsza misja po stronie Sowietów - dostajemy 19 564 jednostki rozłożone na mapie, atakowane przez 76 493 jednostki Wehrmahtu. Każda z naszych 19 564 jednostek jest inna (!) i może kicnąć, czołgać się, stanąć, biec, patrzeć się w inną stronę niż biegnie, pilnować amunicji, pilnować paliwa, skradać się, chować w krzakach, rozpraszać się, grupować, rzucać, strzelać, zakładać pułapkę, prowadzić zwiad, prowadzić szturm, wchodzić w siano, prowadzić pojazd, naprawiać pojazdy, naprawiać mosty, gwałcić wieśniaczkę, zajmować budynki, być w stanie obserwacji i tak dalej i tak dalej i tak dalej. Samo ustawienie całej tej zgrai zajęło by mi chyba jakieś 7654 lata. Puściłem więc pauzę i patrzyłem jak się strzelają, dostając przy tym prawdziwego oczopląsu. Po 5 minutach, jak mnie oczy zaczęły już boleć, wyłączyłem grę i fru z dysku.

Identyczna szmira jak te wszystkie Sudden Striki i Blitzkriegy. Wolę pełnokrwiste taktyczne, a nie jakieś pseudo strategie, gdzie nad ustawieniem pojedynczego żołnierza spędza się 15 minut i na co nie mam już czasu.

Poza tym, grze potrzebny jest Dual Core Optimazer (gra z 2005!), a muzyka to jakieś nieporozumienie, kompletnie nie pasująca do estetyki czasów.

ocenił(a) grę na 8
Piotrek4

A Panzer Generały lubisz ?

ocenił(a) grę na 2
tomucho77

Nie grałem. Szczerze, to nawet nie wiem dobrze co to.

Heh, przy okazji to chciałbym kiedyś zobaczyć jak gra się "zawodowo" w taki "Stalingrad" czy "Sudden strike". Może w poprzednim poście wyraziłem się być ostro, ale ja naprawdę nie mam pojęcia jak to można wszystko ogarnąć. No weź, zaczynamy misję i mamy na przykład 7 rodzajów czołgów na mapie, każdy o innych statystykach i każdy ma 10-12 opcji różnych zachowań. Dodatkowo dochodzi jakieś dostarczanie zaopatrzenia czy transport. No jak tu to ogarnąć, żeby było efektownie? No bo granie "na pałę" to nie granie.

Ogólnie z gier, w których się myśli, preferuje czyste taktyczne: UFO, Fallout Tactics, R6, cała seria Total War jest boska. RTSy srednio, a na grach typu właśnie "Sudden Strike" się póki co przejechałem. Nie wiem jak to ugryźć, szczerze to drażnią mnie te gry.

ocenił(a) grę na 8
Piotrek4

Pojechałeś trochę za ostro kolego i jeszcze na dodatek ostro przesadziłeś z tymi tysiącami jednostek. Cienki z ciebie gracz skoro nie ogarniasz tego o czym powyżej wspomniałeś. Ja tam grałem w Sudden Striki, we wszystkie części Blitzkriegu i w Stalingrad który jest na tym samym enginie co Blitzkrieg i jakoś ogarniałem wszystko i nie zauważyłem w tych grach tysięcy jednostek, tylko gdzieś około setki.

ocenił(a) grę na 2
tomucho77

No może cienki, nie wiem. Choć w gry gram już ponad 20 lat, więc ja bym tak się nie nazwał. Może inaczej. Nie mam już czasu ślęczeć nad - przepraszam, nie tysiącami - tylko setką jednostek i każdą osobno ustawiać i klikać każdej rodzaj działania.

użytkownik usunięty
Piotrek4

Stalingrad rzeczywiście jest ciężki na początku, ja do dziś pamiętam moją pierwszą misję Niemcami, gdy już po kilku sekundach i zanim zdałem sobie sprawę co się dzieje, to mi rozstrzelano ciężarówkę z piechotą a czołgi wybuchały jeden po drugim. Misję skończyłem jednym, ostatnim czołgiem. Ale gra dostarczyła mi wielu niezapomnianych momentów i to rodem z prawdziwej wojny. Do dziś pamiętam jak próbowałem manewrować lekkim działem p-panc by zniszczyć T-34. Bezskutecznie, pancerz był zbyt mocny. Zresztą ogólnie gry ze Wschodu są często przesadnie trudne albo w inny sposób niedoszlifowane. Ale zabawa z nimi często sprawia mi przyjemność pomimo tych niedoróbek. Stalingrad był jedną z takich gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones