PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698113}
8,3 1 929
ocen
8,3 10 1 1929
Tales from the Borderlands
powrót do forum gry Tales from the Borderlands

Epizod trzeci - opinie

ocenił(a) grę na 10

Jak dla mnie trochę za mało humoru, a za dużo bezmyślnego napieprzania się z przeciwnikami. Aczkolwiek odcinek uważam za udany. Jack w końcu się rozkręca, zapewne w następnych odcinkach narobi nieco poważniejszych szkód. Panna Fioletowa wprowadziła trochę zamieszania, Gortys jest uroczym dopełnieniem historii. Nachodzi mnie teraz pytanie: gdzie jest Vaughn?

ocenił(a) grę na 8
oOAlexOo

Szczerze mówiąc, to myślę, że Vaughn nie żyje. Vallory nie miała najmniejszego powodu, żeby utrzymać go przy życiu. Btw, nie jestem jakimś specem od foreshadowingu (tak to się pisze?) i nie wiem jakimi prawami to się rządzi, ale czy śmierć Vaughna nie została już zapowiedziana w epizodzie 2? Dokładniej chodzi mi o to intro i ujęcie jego twarzy gdy wypadał tego ich... auta czy jakkolwiek to się nazywa. To całe szkło wokół niego wygląda łudząco podobnie do tego, z którego jest zrobiona to całe Dome, czy ta kopuła, w której rozgrywała się końcówka 3 odcinka.

Z drugiej strony, mam do tego wątpliwości, bo jeśli TT coś foreshadowuje, to dzieje się to w tym samym odcinku, w którym zostało to zapowiedziane. Przykład z TWD:

Odcinek 5. Luke ma urodziny przy tej elektrowni pełnej znaków "Niebezpieczeństwo", "Uwaga" itd., kilka minut później umiera.

Przykład z TftB:
Odcinek 3. Gdy szukamy wejścia do Dome'u (Domu :D), Sasha się pyta co zrobiłaby Athena, gdyby dowiedziała się, że nie wybiła wszystkich pracowników Atlasu, w tym samym odcinku dowiaduje się tego.

Także nie wiem co o tym myśleć, ale jednak śmierć Vaughna ma dla mnie sens, bo gdy prowadzi nas ten gościu w masce nie ma z nami Sashy, czy Vaughna, więc myślę, że oboje zginą. A że Vaughn to Vaughn... no to... wiecie ;p


A teraz do tematu:
Za mało humoru? Weź, mała Gortys wygrała sezon, jej dziecinność jest wręcz powalająca, tym bardziej kiedy akcja dzieje się na Pandorze, gdzie brutalność i brutalne morderstwo z zimną krwią i uśmiechem na ustach to chleb powszedni. Scena na moście mnie rozwaliła, tarzałem się po podłodze przez kilka dobrych minut, a jak wróciłem do gry to nadal się ryłem jak głupi, z tego, że Sasha żyje. Bardzo ciekawy zwrot akcji w postaci Atheny chcącej nam pomóc (ciekaw jestem jak uratowała naszą grupkę kiedy ci ukradli jej tarczę :D), odcinek jest bardzo dobry i trzyma poziom, może nawet go trochę podniósł. No i gdzie tu było to "napieprzanie się z wrogami" na początku i końcu odcinka? Ale myślę, że ten odcinek jednak różnił się od innych, ten miał na celu nawiązanie jakiś większych relacji (np. Rhys - Sasha) i wyszło to bardzo ciekawie, tym bardziej, że mamy Jacka, który w każdej chwili może zrobić taki rozp******, że głowa mała xd

I grzechem jest nie wspomnieć o tej epickiej scenie z Fioną, która "zakręciła" Vallory w głowie (tak to się tłumaczy?) <3 #ThugLife

Teraz jak czytam swoją wypowiedź to mam wrażenie, że mimo wszystko, odcinek bardziej się skupił na Fionie i jej zostaniu Vault Hunterem i jaram się tym. I to bardzo. Fiona ma własny styl, jest pomysłowa i wygadana (co jest swego rodzaju talentem i potrafi wykorzystać na swoją korzyść). Rady od Atheny, trening z nią, po prostu rzygam tęczą. Nawet podczas potyczki z tą dziwną dwójką krzyknąłem gościowi, że jestem Hunterem ^^

W skrócie: Epizod mi się spodobał.

ocenił(a) grę na 10
portugas123

Ech, mnie właśnie męczył wątek Fiony. Bardzo nie lubię tej postaci, naprawdę. Za to nie obawiam się póki co o życie Vaughna, bo chyba przy tym gościu w masce Fiona coś napomknęła o tym, że ktoś stracił życie przez Jacka (aczkolwiek nie jestem pewna). Więc jeśli już ktoś "z naszych" zginie, to będzie to prawdopodobnie w następnych odcinkach.

ocenił(a) grę na 8
oOAlexOo

"Bardzo nie lubię tej postaci"

Czemu? ;-;

ocenił(a) grę na 10
portugas123

Ma taką dziwną manierę, sposób mówienia i ogólnie trochę za bardzo kozaczy :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones