PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631588}
8,8 19 508
ocen
8,8 10 1 19508
The Walking Dead: Season One
powrót do forum gry The Walking Dead: Season One

10/10

użytkownik usunięty

TWD pokazuje jak wielki potencjał tkwi w grach video. Większy nawet niż w filmach,
bo w przeciwieństwie do nich, odbiorca jest tutaj aktywnym uczestnikiem wydarzeń.
Może wpływać na losy poszczególnych bohaterow i ponosić konsekwencje własnych czynów.
Może zmieniać, tworzyć i niszczyć... Szata graficzna utrzymana jest w przyjemnej dla oka,
komiksowej stylistyce. Voice acting stoi na najwyższym poziomie. Scenarzyści też spisali się
na medal. Dwa ostatnie epizody są minimalnie słabsze od wcześniejszych, ale za to nie ma
tutaj takich aburdów jak chociażby w grze "Fahrenheit" (pracownicy Quantic Dream
prawdopodobnie przedawkowali ayahuascę ;). Historia do samego końca jest wewnętrznie
spójna i pomimo pojawienia się słabiej rozpisanych postaci - cały czas sprawia wrażenie
sensownej.

Oczywiście gra ma też swoje wady. Większość wyborów moralnych sprowadza się do wyboru
jednej z pośród kilku gotowych kwestii dialogowych, które mają jakiś tam wpływ na relacje z
innymi ocalałymi. Nie wpływają natomiast na rozwój fabuły. Przynajmniej nie w takim stopniu
jakiego można by oczekiwać.

ocenił(a) grę na 10

Żeby uniknąć liniowości twórcy musieliby stworzyć kilka gier w jednej. Gra przypominałaby drzewo im dalej tym więcej gałęzi, z jednej gałęzi wyrasta kilka nowych, każda gałąź to inna droga.
Jest to niemożliwe do zrobienia a już na pewno nieopłacalne. Dlatego nie możemy mieć zbyt dużego wpływu na fabułę bo to zmusiłoby twórców do zrobienia takiego kombajnu którego nasze portfele mogłyby nie ogarnąć.

Świetny tytuł za śmieszne pieniądze, jedyny minus to brak wersji fizycznej na PC.

ocenił(a) grę na 10
TheDonKilluminati

Dowiedziałem się że wersja fizyczna na PC będzie w maju co mnie cieszy.

użytkownik usunięty
TheDonKilluminati

Też wolę tradycyjne wydania pudełkowe.

TheDonKilluminati

Niemożliwe do zrobienia? Heavy Rain się kłania.

ocenił(a) grę na 10
Patty Diphusa

Heavy Rain jest to coś w stylu Fahrenheit i jest tak samo liniowa.

TheDonKilluminati

Nie do końca. Wybory wpływają na zakończenie gry oraz rozgrywać zmienione poziomy w czasie gry. W Fahrenhet'cie były tylko inne zakończenia.

ocenił(a) grę na 10
neo_angin

Też nie do końca dlatego że bohater umrze wtedy kiedy autor gry na to pozwoli. Przykładem jest kiedy pomyliliśmy klawisze w walce to był "game over" i musieliśmy to tak długo powtarzać aż bohater wyjdzie z tego cało. Nie wiem ile zakończeń ma Heavy Rain ale powiedzmy że 3 więc autor musiałby wydać 3 gry a później 9 gier, dlatego gry muszą być liniowe. Mamy wpływ na to co kosztuje najmniej pracy twórcy.
Jeśli ktoś chce pograć w grę która nie jest liniowa to polecam The Sims, tam scenariusz pisze życie :)

TheDonKilluminati

Heavy Rain ma 18 zakończeń które łączą się w kombinacje (zakończenia przeznaczone dla każdej postaci zależne od wyborów jakie podjęliśmy grając nimi), a poza tym zawiera parę odnóg scenariuszowych po decyzjach (rozgrywa się inny etap w zależności od decyzji) i postacie mogą zginąć w czasie gry.

To jest nieliniowość. W TWD zbytnio jej nie ma. Są momenty, że decydujemy kogo uratować, a nie ma to wpływu na fabułę, a tylko na relacje z postaciami, bo i tak ginie ustalona przez scenarzystów postać. Gra jest mimo wszystko dosyć liniowa.

neo_angin

Cóż, nie wiem jak inni, ale nawet pomimo tego nie uważam liniowości za wadę TWD. Przeciwnie, rozczarowałbym się, gdyby ta gra miała więcej niż 2 (podobne, owszem) zakończenia, bo w tym konkretnym wypadku nie wyszłoby to na dobre.

ocenił(a) grę na 10

Zgadzam się, lubię czytać książki, ale do tej pory żadna nie sprawiła, żebym zżył się z bohaterami jak tutaj. Zdecydowanie najmocniejszy przekaz z jakim do tej pory miałem do czynienia. 10/10, a ja dziesiątkami nie rzucam na lewo i prawo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones