PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631588}
8,8 19 508
ocen
8,8 10 1 19508
The Walking Dead: Season One
powrót do forum gry The Walking Dead: Season One

400 days wybory

ocenił(a) grę na 10

Właśnie skończyłem, grałem w kolejności Vince, Shel, Bonnie, Russell, Wyatt. Kolejność włączania ma w ogóle jakieś znaczenie dla fabuły? Wszystko kręci się wokół tej jednej stacji benzynowej, ale jakoś nie mogłem załapać powiązań między tymi pięcioma historiami. Kim był dziadek, który do nas strzelał, gdy graliśmy Russellem, jaki miał on związek z grupą Shel, dlaczego Wyatt i jego kumpel byli gonieni przez tego typa, który zabrał Russella (a przynajmniej przez kogoś w jego samochodzie), czyją krew miał ten kumpel i co się z nim stało, kto gonił Bonnie z tymi latarkami? Za dużo pytań, może to przez moje wybory nic nie było wyjaśnione? Na końcu z Tavią poszła u mnie tylko Bonnie, mogło być inaczej?

Szkoda, że każda historia była tak krótka, brakowało zdecydowanie tego, co było największym plusem 1 sezonu - przywiązania do postaci. No i te 5 epizodów miały wszystko, odpowiedni wstęp, rozwinięcie akcji i świetne zakończenie. To DLC miało tylko wstęp, kompletny brak zakończenia, może wyjaśni się wszystko w 2 sezonie, a losy Clem i tej piątki się połączą.

ocenił(a) grę na 9
pawlodar_10

Ze mną poszli Vince, Wyatt i Bonnie. A powiązania nie zostały bezpośrednio wytłumaczone więc można się tylko domyślać. Trzeba czekać do drugiego sezonu.

wito_filmweb

Czytałem, że Vince idzie z Tavią tylko jeśli uciekł z autobusu z Justinem, a ja poświęciłem właśnie Justina i mimo to Vince dołączył do Tavii. W ogóle wszyscy do niej dołączyli. No, przynajmniej tak mi się wydaje, bo wszyscy wrzucili swoje zdjęcia do ogniska i usłyszałem "No, to mamy naszą grupę".

ocenił(a) grę na 9
Evangarden

U mnie też mówili, że mamy naszą grupę, a suma sumarum do babki dołączyli tylko Wyatt i Bonnie.

Pawuloniasty

Potem się zorientowałem, że Vince i Shel (a jak ona, to i Becca) zostali w obozie.

pawlodar_10

400 Days to tylko DLC, więc nie należało się po tym spodziewać tak dobrej historii jak w sezonie pierwszym. Kolejność grania chyba nie ma wpływu dla fabuły, a powiązań między tymi historiami było dość sporo, tyle, że są one bardzo drobne. Znalazłam na youtube ciekawy filmik, w którym w miarę pokazane są te powiązania: /watch?v=n8tyzxbH-nA Też żałuję, że nie dane nam było poznać lepiej historii każdej postaci, ale jak już mówiłam- to tylko dodatek. Możemy jedynie czekać na drugi sezon.

ocenił(a) grę na 10
pawlodar_10

Pokolei:
- Ten dziadek był prawdopodobnie właścicielem stacji, nie ma z nic z Shel wspólnego po za tym że jeden z ich walkerów na smyczy to była jego żona.
-Tak, ten co gonił Wyatta to ten sam co zabrał Russela. Eddie (kumpel Wyatta) miał na sobie krew jakiegoś znajomego Nate'a (tego w samochodzie) z którym poszło między nimi do nieporozumienia (jak oni sami to tłumaczyli to był wypadek).
-A to z Bonnie naprawdę było takie trudne? Słychać głos Romana i w pewnym momencie widać Stephanie kiedy się ukrywasz w polu. Na dodatek Roman wspomina (w epizodzie Shel) że zostali okradzeni a Stephanie wspomina że jedna z latarek zgubiła się w polu kukurydzy.

Ciekawostki których mogliście nie zauważyć:
- Potrąconym przez Wyatta i Eddiego policjantem był kierowca autobusu Vince'a który uciekł
- Walker który leży za tylnym wejściem w epizodzie Russela (ten walker którego możecie dobić) to strażnik autobusu więziennego Vince'a. Jeżeli nie zabijesz go jako Russel to on napadnie Bonnie kiedy ta ześlizgnie się z górki przed polem kukurydzy.
- "Guard dogami" w epizodzie Shel są kierowca autobusu Vince'a i ranna babcia z epizodu Russela
- Bonnie uciekając przed pościgiem przebiega obok autobusu więziennego.
- Na stole w epizodzie Shel leży toporek który miał przy sobie Lee w epizodzie 4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones