PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631588}
8,8 19 508
ocen
8,8 10 1 19508
The Walking Dead: Season One
powrót do forum gry The Walking Dead: Season One

Witam, zna ktoś może podobne gry do TWD?
Chodzi mi przede wszystkim o własny wybór, który idzie na dalszy pokrój gry.

iNeko

"Heavy Rain", z tym, że ta gra wyszła tylko na PS3

ocenił(a) grę na 10
rev1337

Jest problem, bo nie posiadam konsoli.
Także prosiłbym tylko takie, który powstały również na PC.

iNeko

Nie wiem, czy wiem, o co ci chodzi. Chodzi ci o gry, które są właśnie takim interaktywnym filmem jak the walking dead? Czy też może chodzi ci o gry wszelkiej maści, które wyróżnia możliwość wpływania na historię/świat gry.

Jeżeli to pierwsze, to za wiele takich gier nie ma. Na pc możesz spóbować "L.A. Noire", chociaż mi się tej gry nie udało odpalić, ale słyszałem, że to właśnie gra tego rodzaju. Jeszcze "Katawa Shoujo", jeżeli masz ochotę na takie klimaty, tu też podejmujesz wybory, które prowadzą do jakichś dwudziestu zupełnie różnych zakończeń.

Jeżeli to drugie, to jest trochę gier RPG, które spełniałyby twoje wymagania.

Patty Diphusa

L.A. Noire bardzo dobra gra niestety nie ma i pewnie nie doczekamy się spolszczenia. Ale jeśli ktoś zna dobrze angielski to polecam.

iNeko

A no i zapomniałem o "Fahrenheit", to też jest świetna gra, podobna do walking dead. Też masz masę decyzji, które zmieniają rozgrywkę.

ocenił(a) grę na 10
Patty Diphusa

Aktualnie nie musi być takie jak The Walking Dead że interaktywny film, gatunek może być obojętny byle by spełniał takie kryteria, które wpływają na dalszy rozwój gry.

Oczywiście sprawdzę wszystkie gry, które podaliście.
Dzięki :).

ocenił(a) grę na 10
iNeko

The Suffering - Jesteśmy skazańcem który stracił pamięć i trafił do więzienia na wyspie za zabicie żony i dwóch synów. Od twoich decyzji zależy czy jest winny czy nie. Gra ma trzy zakończenia. To jest horror bo walczymy z jakimś stworami które opanowały więzienie. Jest sporo ciekawych lokacji.
Gra jest jedną z moich ulubionych dlatego polecam. Z tego co pamiętam to kilka lat temu bałem się w nią grać w nocy.

iNeko

No to skoro nie muszą być to interaktywne filmy, to można polecić jeszcze kilka tytułów RPG, lub gier RPGo-podobnych.

Seria "Mass Effect"- fantastyczne gry, a także JEDYNA seria, w której twoje decyzje z części pierwszej, mają wpływ na rozgrywkę w części trzeciej. Oczywiście podejmowanie decyzji jest tu tylko jednym z wielu elementów rozgrywki, nie stanowi lwiej części gry, niemniej jednak, jest ich sporo.

Chrono Trigger- tylko, jeżeli nie odstrasza cię przedpotopowa grafika. Jest to RPG z 95 roku i moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych gier, jakie powstały kiedykolwiek (a sam zagrałem w nią niecały rok temu). Gra jest absolutnie niesamowita, z pogranicza gatunków fantasy i science fiction., jej motywem przewodnim jest podróżowanie w czasie, żeby zapobiec "doomsday". Zaczynasz w czasach mniej-więcej nam współczesnych, potem wędrujesz za główną linią fabularną (świetną, co by tu nie rzec) do średniowiecza, żeby za chwilę walczyć o przetrwanie w postapokaliptycznej przyszłości, gdzie małe grupki głodujących ludzi chronią się w bunkrach. Odwiedzasz jeszcze czasy prehistoryczne z jej prymitywnymi plemionami i czasy starożytne, gdzie magia królowała na ziemi. To, co robisz w przeszłości, ma wpływ na bieg wydarzeń w przyszłości, wszystkie linie czasowe są od siebie zależne i dynamicznie się zmieniają. A możliwości wpływania na świat jest całe multum, zarówno jak i na główną linię fabularną (jest nawet możliwe ukończenie gry BEZ udziału głównego bohatera!). Do całości dodać wystarczy sporą dawkę subtelnego humoru (Przykład: Jedna z twoich towarzyszek mówi do drugiej "After all, do you really want to be with a guy who is proud of being FAST?"), wymagające walki z bossami, przy których trzeba ruszyć nieco głową i ciekawych towarzyszy. Gra jest po prostu nieziemska.

ocenił(a) grę na 10
Patty Diphusa

Sprawdzę te gry i zapewne zagram.
Oczywiście dziękuję wam obojgu za podanie ciekawych gier.

ocenił(a) grę na 9
Patty Diphusa

Nogami i rękami się podpisuję F. to jedna z najlepszych historii w historii ;)

ocenił(a) grę na 7
iNeko

Może to Cię zainteresuje. Te samo studio które zrobiło TWD, zrobiło w 2011 roku grę dość podobną do zombiaków, a mianowicie Jurasic Park The Game. Jest teraz na promocji (3.99 z kodem zniżkowym do wpisania: GFDAPR20UK ) i kupiłbym ją, ale nie ma niestety spolszczenia.
Gdybyś chciał kupić: http://www.gamefly.co.uk/Download-Jurassic-Park-The-Game/5002113/?adtrackingid=c mju510

A tutaj gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=tHmUVUKIQw0

ocenił(a) grę na 10
ollo

Wcześniej ta gra mi się nie podobała, lecz po tym Gameplayu coś ruszyło wprzód, czyli zaciekawiła mnie.
Chętnie ją sprawdzę dokładniej i bardzo możliwe że pomyśle nad zakupem.
Dzięki za ciekawą grę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones