PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608615}
8,3 8 974
oceny
8,3 10 1 8974
World of Warcraft
powrót do forum gry World of Warcraft

Zagrałem ostatnio w Heartstone'a co wymagało zainstalowania Battle.netu, na którym Blizzard zachęca do zainstalowania Startera WOWa. Myślę sobie spróbuję.

Pograłem dosłownie do 5. levelu czyli coś koło niecałych 2h. Wykonujemy jakieś prostackie questy typu przynieś coś, porozmawiaj z kimś tam i tak w kółko. Na domiar złego od questa do questa trzeba się nałazić. Przecież można tu usnąć i porzygać się jednocześnie. Kamień do teleportacji ładuje się z 40 minut. O_o Zanim dobiłem do 5. poziomu z 3 razy ponownie uruchomiłem grę przez 2 dni. :))

Odrzuca mnie wykreowany w tej grze świat. Jest wybitnie dziecinny. Grafika archaiczna taka cukierkowa i landrynkowa.

Ja wiem, że aby poznać WOWa to nie wystarczy na to Starter ale jeśli nie mogę nawet go ukończyć bo mnie mdli i odpycha to późniejsza zawartość wątpliwe, żeby zmieniła tą postać rzeczy.

Fenomen tego syfu ewidentnie tkwi w "community" i znajomych, których się poznało właśnie dzięki tej grze.

Jedynie co mi się podoba jako tako to HUD i belka na dole.

2/10 - Kiepski żart i jedna wielka strata czasu i pieniędzy.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

To, że cię mdli, bo masz downa, nie oznacza, że gra jest lipna. Tak samo z filmami czy innymi pierdami. Może ci się nie podobać, ale jednak aspekty techniczne trzeba ocenić. Daję ci 1/10 za debilizm.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Uuu, dzieciaku. Wiesz, że zazwyczaj dzieci jadą od dzieciaków? No to fajnie oceniasz rzeczy, pewnie jesteś bardzo mądry. I ten, to nie jest czasem tak, że odpycha cię abonament? Może spróbuj powalczyć Metinie, to ci się spodoba.

ocenił(a) grę na 8
Kapara

I tak się składa, że WoW ma najlepsze questy ze wszystkich mmo. 5 lvl to jest 5 minut, co ty chciałeś zobaczyć ignorancie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Każdy ma swój własny pogląd tak jak i gust, co nie oznacza, że obie te rzeczy nie mogą być gówniane. Skoro grę określoną mianem króla mmo oceniasz na 2, to coś musi być z tobą nie tak. Jesteś po prostu burakiem. No a jeśli patrzysz na mój styl wypowiedzi tak jak na WoW'a, to chyba nie mam czym się przejmować, partaczu :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

No właśnie na histę się uczę. A ty co, macdonald?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Nie rozpędzaj się, nie jesteś taki światły jak ci się wydaje.

ocenił(a) grę na 8
Kapara

Pretensjonalny dzieciaku ;_;

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kapara

No już sio. Nie ma cie.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Tak stary i tak głupi? Może gierki już cię znudziły i tylko pryszcze po tej zabawie pozostały. Sio do pracy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Nie bądź taki agresywny, tatku. Przepraszam za to, że wjechałem ci na ambicję. Rozumiem to, że możesz mieć nadwagę i jedynym twoim źródłem zarobku może być sprzedawanie golda z gier, a z ceną za abonament do WoW'a się to nie opłaca.

ocenił(a) grę na 8
Kapara

A teraz spytaj biedną matkę czy Ci kromek czasem nie zrobi.

Kapara

Zabieg lobotomii wyleczy cie z takich tekstów. Zaufaj mi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Ale jesteś monotematyczny. Idź już, naprawdę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Uciekaj stąd.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Nadużycie zostało zgłoszone za przekleństwo i obrazę. Chyba jestem jednak skłonny uwierzyć, że gry odmóżdżają. Tak stary koń i taki brak elokwentnego języka? Komuś od siedzenia w domu 24/h i grania się poprzestawiało. Wynocha.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Rzadko wchodzę w dyskusję na tym że forum, z racji tej że zazwyczaj kończy się ona jak powyższa konwersacja, gdzie obie strony wyzywają się od debili, trzymając się tylko i wyłącznie swojej racji. Tu postanowiłem jednak zainterweniować.

Ta gra wyszła 10 lat temu, wiec sadze że gdybyś wtedy zabrał się za tę grę miałbyś nieco inne zdanie na temat w/w produktu.

Mówisz że odrzuca Cię cukierkowy świat. Ta gra, a raczej całe uniwersum Warcraft to fantastyka pełna elfów, gnomow, goblinow, krasnali ,orkow i innych stworzeń więc trudno raczej o brak 'cukierkowosci'. World of Warcraft to kontynuacja serii gier Wacraft 1,2,3 oraz kilku ksiażek i zadna wazna postac w tej grze nie jest przypadkowa i są oni odwzorowani. Np skoro świat Azeroth czy Kalimdor oraz postacie tam żyjące zostały ukazane we wczesniejszych czesciach w taki sposob (nieco cukierkowaty) trudno bylo w WoWie o całkowitą ich zmianę patrząc na to że ta gra miała być dla masy graczy więc musiała byc zrobiona tak by działala rowniez na slabszych komputerach, oraz jak widac na okladce rowniez dla mlodszych graczy (12+), nie 30+. Sam jestem od Ciebie pare latek mlodszy jednak mam znajomych starszych od Ciebie grających w te grę do dzisiaj, którym ni jak nie przeszkadza cukierkowatośc. No ale oni zaczynali przygodę z WoWem od początku.

Mówisz że zrobiłeś kilka prostackich questów. No tak na 1 levelu najlepiej iść na bossa ;). Co do prostośći wykonywania questów w przeszłośći nie były wcale one takie łatwe. Kiedys nie było pokazane na mapie gdzie ma sie iść i kogo zabić. Wszystko trzeba było wyczytać z kartki której dostalismy od npc, a gdzie co i jak zrobic przy nieznajomosci angielskiego było wielką zagadką.

Od paru lat w WoWa juz nie gram ale moge wymienic co bylo epickiego w tej grze w momencie kiedy grywałem.
Nie była ona taka łatwa. Dużo questów było trudnych by zrobić je samemu więc głownie chodziło sie ze znajomymi co dawało dodatkowej frajdy, szczególnie jak na danej miejscowce robił quest jakis Alliance a nas było 3 Hordziaków :P.
Wielkość mapy. Jest ona przeogrmna i żeby całą ją zwiedzić trzeba bylo godzin, godzin i godzin..
Różnorodność postaci. Do wybóru wiele klas postaci z multum skillami, gdzie kazda postac miala do wyboru 3 drzewka rozwinięcia talentów wiec mozna było ją układać skillami na 3 różne bulidy. Dodatkowo każda postać miała do wyboru dwie profesje którymi może się zajmować jak np: tailoring (szycie lekkich przedmiotów) czy blacksmithing (kucie broni), mining(zbieranie skałek (składników)).
No i najważniejsze. Rajdy. Coś czego nigdy raczej juz nie zasmakujesz. Grupa 25 osobowa zmagająca się z nowymi bossami, godzinne wipey , ustalanie taktyk aż w koncu pokonanie pieprzonego Kil Jadena czy innego ch*jka, to cos co naprawde pozostanie mi w pamieci na dlugo dlugo.
No i jak wspominałem to fabuła która jest powiazana z wczesniejszymi grami, ksiazkami a niedlugo nawet z filmem.

Kaziuuu

Kolego ja to wszystko rozumiem. Mój brat w to grał kilka lat. :)

Poza tym zauważ, że to nie ja zacząłem tą bezsensowną pyskówkę tylko ten dzieciak.

użytkownik usunięty
STAMiNA

Nie powinno się oceniać całości po dojściu tylko do 5 lvl'a a tym bardziej nazywać takiej gry "syfem". Ale...oceniaj jak chcesz.


Na Sunwell.pl gra jest darmowa.

>Nie powinno się oceniać całości po dojściu tylko do 5 lvl'a a tym bardziej nazywać takiej gry "syfem".
Gra to nie film, że trzeba ją zaliczyć od deski do deski. W grze poznajesz na starcie mechanikę, sterowanie, feeling broni itp. Dalej tylko fabuła może się rozwinąć. No mogą pojawić się nowe lokacje. Not enough. Najistotniejsze elementy w grze znam po +-20 minutach grania.

>Ale...oceniaj jak chcesz.
Dokładnie.

użytkownik usunięty
STAMiNA

" Dalej tylko fabuła może się rozwinąć"

Widać, że nie znasz tej gry.

Pozdrawiam.

STAMiNA

Zgadzam się z Tobą. Od czasu Warcrafta 3 ta seria, graficznie, przypomina "landrynkowy" świat, gdzie nie zachowano żadnych realnych proporcji, a świat wokół przypomina bajkę pg-8. Misje są nudne jak diabli, ale to standard we wszystkich MMO. Jest to gatunek na granie w drużynie, z innymi, a nie zagłębianie się w ciekawą fabułę. Masz przynieść 10 piórek i nawalasz kury, aż pióra wypadną. Czasem idziesz w grupie na instancje, gdzie również, nawalasz potworki i bossa na końcu. Frajda jest jedynie z tego, że grasz ze znajomymi.
Ja dotarłem kiedyś do mniej więcej 20 lvl. Łudziłem się, że gra mnie zaciekawi, ale nie. Nawet ze znajomymi grało się "tako". MMO to chyba nie mój typ gry i w tym tkwi największy problem. System walki WoWów nie umywa się do serii Elder Scrolls.

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Szczerze mówiąc, to ja zaczynałem Wowa z podobnym podejściem do cukierkowatości itp. Zaczynałem grać po wielkich namowach i z ogromnym dystansem do wszystkiego. Teraz, po jakimś roku od kiedy znów mam przerwę w grze, coraz częściej łapię się na tym, że chętnie bym pograł. Nie dla raidów, bossów itp, ale właśnie dla questów, takiego samotnego łażenia, zwiedzania, poznawania fabuły, która jest rozbudowana jak diabli. Bez urazy, ale Elder Scrolls pod względem ogromu do ogarnięcia jest przy wowie jak zepsuty trabant. Ocenianie gry po 5, czy 20 lvlach to wielka niesprawiedliwość, bo żeby poznać wszystkie smaczki, easter eggi, możliwości, w grze trzeba spędzić naprawdę dziesiątki godzin, a i tak człowiek czuje się jakby był w czarnej dupie ogromu możliwości. Achievementy - to również zachęca do grania. Są ludzie i ludziki, jedni wolą Diablo, inni wolą platformówki, ale ocenianie gry, kiedy nie doszło się nawet do 1/10000000 jej elementów, to jak ocenianie książki po okładce. Dodam, że te "prostackie questy" wystepują w 99% gier. Pozostałe 1% to gry bez questów. Po drugie odnośnie questów - startujesz w lokacji quasi tutorialowej, w której chodzi o to, by zapoznać się grą i systemem rozwiązywania zadań. Zaręczam Ci, że są questy na wyższych lvlach, przy których zesrałbyś się, próbując je robić. Ba, są questy, których wykonanie ciągnie się przez 90% Twojej gry. Im dalej w las, tym więcej drzew, a w tym przypadku możliwości. Pvp podejrzewam, że nawet na oczy w Wowie nie widziałeś. Na Twoim miejscu po prostu zmieniłbym ocenę, bo nie wystawiłeś jej na podstawie grania w grę, ale subiektywnych ocen elementów (grafika np. ) po niecałych dwóch godzinach grania. Że tak powiem "W dupie byłeś i gówno widziałeś", żeby w ogóle mieć prawo do oceniania całości gry na 2 :) Niemniej jednak zachęcam do spróbowania jeszcze raz bez podejścia hejtowego na wstępie.

Nergleth

Masz rację. Nie powinienem oceniać. Teraz już oceniam tylko gry, które przeszedłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones