PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618553}

Zeus: Pan Olimpu

Zeus: Master of Olympus
8,1 2 418
ocen
8,1 10 1 2418
Zeus: Pan Olimpu
powrót do forum gry Zeus: Pan Olimpu

Zeus:Pan Olimpu to niemal dokładna kopia Faraona, tyle, że wydana rok później i przeniesiona z Egiptu do Grecji. Graficznie odróżnia się tylko kolorystyką interfejsu (tu plus dla Zeusa: piękny błękit) oraz budynkami w stylu bardziej śródziemnomorskim. Zamiast budowy monumentów jak to było w Faraonie mamy tu budowanie przyzywaczy herosów. Zmianę tę uwzględniam jako neutralną. Innych różnic w grywalności czy grafice nie zauważyłem. Aczkolwiek jeszcze jedna sprawa, która odróżnia obie te gry: w Zeusie z jakiegoś powodu nie ma kampanii (zwanej w Faraonie "Historią rodu"), są tylko pojedyncze scenariusze. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie brak kampanii jest bardzo dużym minusem.
I teraz dochodzę do sedna: Z jakiego powodu Zeus ma średnią 8,3 a Faraon "tylko" 8,0 ? Co niby czyni go lepszym?
Moje oceny: Faraon 10/10 .. Zeus: 8/10 .. do dziś trudno o lepsze gry ekonomiczne.

ocenił(a) grę na 8
aqu32

Osobiście grałem w obie gry i przyznam szczerze, że same realia robią dużą różnicę. Mitologia grecka jest bardziej przyswajalna dla młodzieży, Egipscy bogowie nie są aż tak dobrze znani nam jak właśnie herosi i bóstwa greckie :) jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki to co prawda aż tak dobrze nie pamiętam tych gier, ale wolałem rozwiązania z Zeusa, wydają mi się prostsze w obsłudze i bardziej przejrzyste. Do tego same misje też są fajnie zrealizowane, przyjemnie się gra budując większość głównych miast greckich od podstaw :) Jeżeli tak bardzo lubisz Faraona to polecam ci Immortal Cities: Children of the Nile, można powiedzieć, że to właściwie następca Faraona :)

ocenił(a) grę na 8
gregorypeck811

Rzecz w tym, że fizyka gry w Faraonie oraz w Zeusie była niemal całkowicie identyczna - pewne różnice jeśli nawet były, to bardzo kosmetyczne. Pod tym względem podobne do nich były jeszcze 2 inne gry z tego samego studia: Cezar III oraz Cesarz: Narodziny Państwa Środka, ale w ich przypadku trochę brakowało tego specyficznego klimatu.
Children of Nile znam oczywiście, aczkolwiek nie przypadła mi do gustu tak jak sam Faraon, choć gra jak najbardziej udana (w końcu obie te stworzyli ci sami ludzie, tylko pracując dla dwu różnych firm). Wywodzę się ze starej szkoły gier strategicznych i do dziś pełne 3D w takich produkcjach niezbyt mi podchodzi ;]

aqu32

Co jak co ale Faraon był jednak bardziej złożony i trudniejszy. W Zeusie spłycono nieznacznie rozgrywkę czyniąc ją bardziej przejrzystą, łatwiej przyswajalną. Mnie grało się przyjemniej w Zeusa.

ocenił(a) grę na 10
aqu32

W Faraonie bardzo istotną zmianą jest to, że domy muszą być blisko zakładów pracy, droga nie może być odgrodzona blokadą. Całkowicie to zmienia sposób rozgrywki.
Są też jakieś różnice odnoście wojaka itp. Ale tu powinien się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony w Faraonie.
Poza tym jak na moje grafika dość znacząco się różni, nawet jeżeli to ten sam silnik.

ocenił(a) grę na 10
ZupkaChinska

no i najważniejsze - Zeus to najprostsza część serii, m.in. dzięki możliwości budowy blokad (łatwiejsze planowanie osiedli) i braku konieczności budowania domów w pobliżu zakładów pracy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones