John Tucker Must Die

plakat - John Tucker musi odejść (2006)

pressbook

O filmie

Jeśli piekło nie zna większej furii niż wściekłość wzgardzonej kobiety, pomyślcie, jakich zniszczeń mogą dokonać trzy nastoletnie dziewczyny, które zawiodły się w miłości. Wyobrażacie to sobie? Dobrze, a teraz pomnóżcie to przez trzy. Takie mniej więcej zamieszanie spowodowały trzy zaradne panienki, rozprawiając się z pewnym siebie byczkiem z campusu w komedii „John Tucker musi odejść”.

Początek destrukcji nastąpił w chwili, kiedy trzy atrakcyjne i podziwiane dziewczyny z rywalizujących ze sobą licealnych paczek odkrywają, że każda z nich spotyka się z tym samym facetem: przystojnym i klawym kapitanem szkolnej drużyny koszykówki, Johnem Tuckerem (JESSE METCALFE). Po stwierdzeniu tego faktu dyszące wściekłością trio – mająca ambicje dziennikarskie Carrie (ARIELLE KEBBEL), szefowa czirliderek Heather (ASHANTI) i wojująca weganka Beth (SOPHIA BUSH) – postanawia dać Tuckerowi lekcję, jaką popamięta na całe życie. Dziewczęta postanawiają użyć jego broni i uczynić faceta, który ciągle spieszy się na randkę, niezdolnego do randki. Niestety, każda, najbardziej nawet zwariowana intryga, jaką wymyślą, bierze w łeb i „Tuck” tylko zyskuje na popularności.

W odruchu desperacji dziewczęta zdają sobie sprawę, że muszą posunąć się jeszcze dalej. Pozostało im tylko jedno: złamać mu serce tak jak on złamał ich serca. Carrie, Heather i Beth włączają do spisku śliczną, ale całkowicie nieznaną w szkole nową uczennicę – Kate (BRITTANY SNOW), by rozkochała go w sobie, a następnie demonstracyjnie porzuciła. Kate początkowo nie chce brać udziału w tej grze, ale pragnienie zdobycia przyjaźni i chęć bycia wreszcie dostrzeżoną przeważają: zgadza się pomóc koleżankom w przeprowadzeniu tej łajdackiej intrygi.

Trio szybko przemienia Kate w dziewczynę ze snów Johna Tuckera i rzeczywiście facet po uszy zakochuje się w atrakcyjnej blondynce. Początkowo Kate opiera się jego uczuciu, co całkowicie zaskakuje Tuckera, który zdążył się przyzwyczaić, że ma wszystkie kobiety u swych stóp. Ale w końcu, wbrew jej woli i wszelkim wysiłkom, Kate odkrywa, że jest pod urokiem Tuckera, co oznacza pozycję między młotem i kowadłem – lojalnością wobec koleżanek i nieoczekiwanym uczuciem do Johna.

W tym samy czasie Kate zawiera znajomość ze swoim partnerem z zespołu na lekcjach chemii, Scottem (PENN BADGLEY), który okazuje się młodszym bratem „Tucka”. Scott, który zawsze pozostawał w cieniu swego brata, nie zdradza swoich uczuć wobec Kate, zwłaszcza kiedy widzi jej zainteresowanie Johnem. Także samotna matka Kate, Lori (JENNY McCARTHY), sama nieustannie poszukująca partnera, próbuje ostrzec córkę przed skutkami jej „misji”. Ale Kate poszła już za daleko i nie ma odwrotu. Czy rzeczywiście?

Czy Kate zdoła zachować dystans i dokończy ostatecznej zemsty na najgorszym wrogu dziewcząt: notorycznym randkowiczu? A może chłopak z marzeń, John Tucker, odmieni się i zostanie wiernym kochankiem? Czy Carrie, Heather i Beth będą nadal przyjaźnić się się z Kate – i między sobą – czy też wycofają się do swoich paczek, nigdy już nie wkraczając na obce sobie terytorium?

„John Tucker musi odejść” to zwariowana komedia, która dowodzi, że na poziomie szkoły średniej nadal najważniejsze są randki.

O realizacji
opinie i nagrody
pozostałe