The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

plakat - Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek (2006)

opisy filmu

(5)
 • Podczas ostatniej przejażdżki samochodem przed powołaniem do służby w Wietnamie dwaj przyjaciele (Handley i Bomer) wraz ze swymi dziewczynami (Baird i Brewster) uczestniczą w wypadku, za którego zbadanie bierze się miejscowy szeryf (Ermey). W ten sposób rozpoczyna się przerażająca przygoda nastolatków, podczas której zostają ściągnięci do znajdującego się na uboczu domu okropności, w którym wychowuje się młody przyszły zabójca.

 • Dwaj bracia, Dean (Taylor Handley) i Eric (Matthew Bomer) wybierają się ze swoimi dziewczynami, Bayley (Diora Baird) i Chrissie (Jordana Brewster), na ostatnią wycieczkę przed wyjazdem do Wietnamu. Miła podróż kończy się wypadkiem, po którym zjawia się przebrany za szeryfa, Hoyt (R. Lee Ermey). Cała czwórka zostaje zabrana przez psychopatycznego mordercę do domu na pustkowiu, w którym wychowywał się Leatherface.

 • W sierpniu 1939 roku w małym teksańskim miasteczku kobieta zatrudniona w rzeźni urodziła w trakcie pracy dziecko. Jej szef wyrzucił dziwnie wyglądającego noworodka na śmietnik. Malca odnalazła w zsypie na śmieci i przygarnęła rodzina Hewittów. Niestety jego życie od początku nie było usłane różami. Chłopak był wychowywany przez psychopatę, wyśmiewany przez rówieśników, a jedyną pracą do jakiej się nadawał, było szatkowanie zwierząt we wspomnianej rzeźni. Wyrasta na bezlitosnego, okrutnego potwora w ludzkiej skórze.

 • Rok 1969. Trwa wojna w Wietnamie, która wbrew przewidywaniom dowódców pochłania coraz to większe straty po stronie amerykańskiej armii. W Stanach rozpoczyna się przymusowy pobór do wojska. Kiedy wezwanie przychodzi do 18- letniego Deana Hilla (Taylor Handley) ten nie planuje iść na służbę wuja Sama, ale uciec do Meksyku. Nieświadom tych planów jego starszy brat Eric (Matthew Bomer), który niedawno wrócił z Wietnamu, chce ponownie zaciągnąć się do wojska, by służyć razem z Deanem i w razie konieczności pomagać mu. Zanim jednak bracia będą zmuszeni dokonać wyboru mogącego zaważyć na całym ich życiu, postanawiają dobrze się zabawić i wspólnie ze swoimi dziewczynami wybierają się w podróż po Teksasie.
  Przypadkowe spotkanie z parą groźnych motocyklistów Holdenem (Lee Tergesen) i jego kompanką Alex (Cyia Batten) kończy się wypadkiem, w wyniku którego jedna z dziewczyn - Chrissie (Jordana Brewster) zostaje wyrzucona z samochodu. Na miejsce przybywa szeryf Hoyt (R. Lee Ermey). Ku zaskoczeniu obserwującej go zza krzaków Chrissie policjant drwi z jej przyjaciół, a następnie zabiera ich do radiowozu i zawozi do domu rodziny Hewittów, gdzie czeka ich spotkanie z jego siostrzeńcem Thomasem - upośledzonym młodym człowiekiem wychowanym przez swoich opiekunów na sadystycznego mordercę. Kiedy dziewczyna odkrywa, jaki los czeka jej towarzyszy, postanawia za wszelką cenę wyrwać ich z rąk oprawców.

 • Rok 1969 to czas wojny Stanów Zjednoczonych z Wietnamem.

  USA rozpoczyna przymusowy pobór do wojska. Kiedy do służby zostaje powołany 18- letni Dean Hill (Taylor Handley), nie chce walczyć w imieniu ojczyzny i planuje ucieczkę do Meksyku. Nic niepodejrzewający starszy brat Eric (Matthew Bomer), który niedawno powrócił z "piekła", chce ponownie zaciągnąć się do wojska, aby służyć razem z Deanem i pomagać mu. Zanim bracia dokonają wyboru mogącego zaważyć na całym ich życiu, postanawiają dobrze się zabawić i razem ze swoimi dziewczynami rozpoczynają podróż po Teksasie.

  Ich przypadkowe spotkanie z groźnymi motocyklistami, Holdenem (Lee Tergesen) i Alex (Cyia Batten), kończy się wypadkiem, w skutek którego jedna z dziewczyn - Chrissie (Jordana Brewster) zostaje wyrzucona z samochodu. Na miejscu wypadku pojawia się szeryf Hoyt (R. Lee Ermey). Chrissie, która zza krzaków obserwuje całą sytuację widzi, jak szeryf drwi z jej przyjaciół, a następnie zabiera ich do radiowozu i zawozi do domu rodziny Hewittów, gdzie mieszka Thomas - upośledzony młody człowiek wychowany przez swoich opiekunów na sadystycznego mordercę. Chrissie odkrywa, co czeka jej przyjaciół i postanawia za wszelką cenę wyrwać ich z rąk oprawców.