Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego
Data ogłoszenia nominacji: 4 grudnia
Data wręczenia nagród: 3 lutego
Miejsca: UCLA's Royce Hall, Los Angeles, Kalifornia, USA

Annie

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.

Najlepsza animowana produkcja specjalna

Najlepszy pełnometrażowy niezależny film animowany

wygrane
  • Żywiciel
    Żywiciel (2017)
    Jedenastoletnia Afganka przebiera się za chłopca, aby podjąć pracę i pomóc rodzinie.

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

wygrane
  • Droga koszykówko
    Animacja obrazująca poemat Kobe Bryant'a pod tym samym tytułem.
nominacje

Najlepszy animowany program telewizyjny

wygrane
  • Rick i Morty
    Rick i Morty (2013)
    za odcinek "Pickle Rick"
    Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.
nominacje
  • Big Mouth
    Big Mouth (2017)
    za odcinek "Am I Gay?"
  • BoJack Horseman
    BoJack Horseman (2014)
    za odcinek "Stupid Piece of Sh*t"
  • Robot Chicken
    Robot Chicken (2005)
    za odcinek "Freshly Baked: The Robot Chicken Santa Claus Pot Cookie Freakout Special: Special Edition"
  • Samuraj Jack
    Samuraj Jack (2001)
    za odcinek XCIII

Najlepszy animowany program telewizyjny dla przedszkolaków

wygrane
  • Oktonauci
    Oktonauci (2010)
    za odcinek "Operation Deep Freeze"
nominacje

Najlepszy animowany program telewizyjny dla dzieci

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    John Chun Chiu Lee
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
    Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii (2016)
    Bruno Chiou, Yi-Fan Cho, Kevin Jong i Chun-Jung Chu za odcinek "Homecoming"
    Za sprawą magicznego amuletu nastolatek Jim staje się obrońcą trolli.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w grze wideo

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji aktorskiej

wygrane
  • Wojna o planetę małp
    Wojna o planetę małp (2017)
    Daniel Barrett (iII), Sidney Kombo, Emile Ghorayeb, Luisma Lavin i Alessandro Bonora
    Ludzie i małpy przygotowują się do bitwy, od której zależy przyszłość obu gatunków.
nominacje
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Paul Story (I), Todd Labonte, Matthew Muntean, Cajun Hylton i Georgy Arevshatov za odcinek "Beyond the Wall"
  • Kong: Wyspa Czaszki
    Kong: Wyspa Czaszki (2017)
    Jance Rubinchik, Adrian Millington (I), Alberto Martínez Arce i Kyle Winkelman
  • Strażnicy Galaktyki vol. 2
    Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017)
    Arslan Elver, Liam Russell (II), Alvise Avati i Alessandro Ciucci
  • Valerian i Miasto Tysiąca Planet
    Valerian i Miasto Tysiąca Planet (2017)
    Andrei Coval, Paul Story (I), Eric Reynolds (I), Olivier Lesaint i Artur Vill

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    Shaun Galinak, Dave Hale (IV), Jason Johnston (II), Carl Kaphan i Keith Daniel Klohn
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
  • Auta 3
    Auta 3 (2017)
    Amit Baadkar, Greg Gladstone, Stephen Marshall (IV), Jon Reisch (I) i Tim Speltz
  • Gru, Dru i Minionki
    Gru, Dru i Minionki (2017)
    Bruno Chauffard, Frank Baradat, Nicolas Brack i Milo Riccarand
  • Kraina Lodu. Przygoda Olafa
    Kraina Lodu. Przygoda Olafa (2017)
    Christopher Hendryx, Dan Lund (I), Mike Navarro (I), Hiroaki Narita i Stephen Chitwood

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Samuraj Jack
    Samuraj Jack (2001)
    Craig Kellman za odcinek "XCVI"
    Młody samuraj przemierza krainy przyszłości, by odnaleźć i pokonać odwiecznego wroga, zmiennokształtnego pana ciemności Aku.
nominacje
  • Buddy Błyskawica
    Buddy Błyskawica (2017)
    Ryan Wiesbrock, Becky Van Cleve, Rob Ronning, Nikki Ric i Felicia Rose za odcinek "Buddy Double/Beaver Dam Fast Pizza"
  • Danger & Eggs
    Danger & Eggs (2015)
    Mike Owens (II) za odcinek "Tube of Pain/Broccoli"
  • Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
    Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii (2016)
    Jules Rigolle, Alfredo Torres (III), Yingjue Linda Chen, Rustam Hasanov (I) i Alfonso Blaas za odcinek "Escape from the Darklands"
  • Zanim żyli długo i zaplątani
    Zanim żyli długo i zaplątani (2017)
    Shane Prigmore, Bobby Pontillas, Taylor Krahenbuhl i Mayumi Nose

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    Daniel Arriaga (I), Daniela Strijleva, Greg Dykstra, Alonso Martinez, Zaruhi Galstyan
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    Greg Snyder (I), Tim Fox (XXX)
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż w produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Samuraj Jack
    Samuraj Jack (2001)
    za odcinki XCIII, XCIV i XCIX
    Młody samuraj przemierza krainy przyszłości, by odnaleźć i pokonać odwiecznego wroga, zmiennokształtnego pana ciemności Aku.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    Kristin Anderson-Lopez, Robert Lopez (IV), Germaine Franco (I)
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria

wygrane

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz

wygrane

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Rick i Morty
    Rick i Morty (2013)
    za odcinek "The Ricklantis Mixup"
    Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    Danielle Feinberg, Bryn Imagire, Nathaniel McLaughlin, Ernesto Nemesio
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
  • Balerina
    Balerina (2016)
    Florent Masurel, Pierre-Antoine Moelo, Julien Meillard, Jean-Jacques Cournoyer
  • Fernando
    Fernando (2017)
    Tom Cardone, Arden Chan, Andrew Hickson, Mike Lee (XXIV), Jason Sadler
  • Mary i kwiat czarownicy
    Mary i kwiat czarownicy (2017)
    Tomotaka Kubo, Tomoya Imai, Satoko Nakamura (I)
  • Żywiciel
    Żywiciel (2017)
    Julien Regnard, Daby Zainab Faidhi

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
  • Samuraj Jack
    Samuraj Jack (2001)
    za odcinek XCIII
    Młody samuraj przemierza krainy przyszłości, by odnaleźć i pokonać odwiecznego wroga, zmiennokształtnego pana ciemności Aku.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding

wygrane
  • Coco
    Coco (2017)
    Dean Kelly (VII)
    Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje

Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej

wygrane
nominacje

Najlepszy niezależny film animowany

nominacje