Zach Galifianakis 

Zacharius Knight Galifianakis

8,2
23 208 ocen gry aktorskiej
Zach Galifianakis
Zach Galifianakis urodził się 1 października 1969 roku w Wilkesboro w Północnej Karolinie (USA). Jego dziadkowie ze strony ojca wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Grecji. Po ukończeniu Wilkes Central High School Galifianakis rozpoczął studia na Uniwersytecie Północnej Karoliny. Nie ukończył jednak uczelni.

Jego kariera aktorska rozpoczęła się w telewizji. Galifianakis wcielał się w jednego z bohaterów sitcomu "Boston Common" (1996-1997) i dołączył (jako scenarzysta) do ekipy "Saturday Night Live", ale nie zagrzał tam długo miejsca. Przez dłuższy czas aktor udzielał się jako komik, m.in. w programach "Comedy Central Presents" i "Jimmy Kimmel Live!", miał też własny talk show na kanale VH1, "Late Word with Zach".

Po szeregu epizodycznych i drugoplanowych występów ("Wielki podryw", "Ciśnienie", "Wszystko za życie") przyszła pora na pierwszą rolę główną w niezależnym filmie "Visioneers" (2008). Produkcja trafiła jednak od razu na rynek DVD. W 2008 roku ruszyła też internetowy program "Between Two Ferns with Zach Galifianakis", w którym aktor przeprowadza wywiady ze znanymi osobowościami.

Pozycję gwiazdy przyniosła mu dopiero rola Alana Garnera w hicie "Kac Vegas" (2009). Galifianakis wcielał się w tę postać jeszcze dwukrotnie w filmach "Kac Vegas w Bangkoku" (2011) i "Kac Vegas 3" (2013). Mogliśmy go też zobaczyć w pierwszoplanowych rolach w "Zanim odejdą wody" (2010) i "Wyborczych jajach" (2012). Pojawił się również w serialu HBO "Znudzony na śmierć".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 października 1969

miejsce urodzenia: Wilkesboro, Karolina Północna, USA

wzrost: 170 cm

Złoty Popcorn
Zdobył Złoty Popcorn, 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Quinn Lundberg (od 11.08.2012), 2 synów: syn (ur. 07.09.2013) i Rufus Emmanuel (ur. 07.11.2016)
Zach Galifianakis wystąpił w teledysku Kanye'a Westa "Can't Tell Me Nothing". Utwór ten znajduje się na soundtracku filmu "Kac Vegas".
W 2005 roku wystąpił w teledysku Fiony Apple pt. "Not About Love".
Ukończył Wilkes Central High School (Karolina Północna, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

to nie jest aktor

użytkownik usunięty

w każdym filmie jest po prostu sobą

Dziwnie wygląda na tym zdjęciu. Jakby miał brodę posypaną złotym pyłkiem.

Po Kac Vegasach i innych komedyjkach myślałem, że potrafi grać tylko w jeden sposób, a tu takie miłe zaskoczenie po obejrzeniu Birdmana.

I bardzo dobry aktor.

Jak się na niego patrzy to już się chce śmiać :))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones