postać

Agent 47

Hitman: Agent 47 (2015) Twentieth Century Fox Film Corporation

Agent 47 to główny bohater z serii gier "Hitman". Jest wysoce wykwalifikowanym zabójcą. Jego genetycznie zmodyfikowany umysł i ciało sprawiają, że nie ma równych w swoim fachu, co czyni go nie tylko najlepszym, ale także najbardziej dyskretnym zabójcą na świecie. Agent 47 został stworzony przez profesora Otto Wolfganga Ort-Meyera. Z tyłu głowy ma wytatuowany kod kreskowy oraz numer seryjny – 640509-040147. Pracuje pod różnymi pseudonimami. Najbardziej znanym z nich jest Tobias Rieper, ale na uwagę zasługują także Mr. Metzger (z niem. rzeźnik) oraz Dr. Corpes (anagram od corpse, z ang. zwłoki). Głosu użycza mu David Bateson (Disco robaczki, Ale cyrk 3D). Także jego postać została wyrenderowana z twarzy aktora.

Agent 47 urodził się w 1964 roku. Pierwsze 30 lat spędził zamknięty w ośrodku badawczym, gdzie wspólnie z innymi klonami był poddawany ciężkim szkoleniom, treningom i zabiegom medycznym. Wiedzę czerpał z książek. Ma 192 cm wzrostu i niebieskie oczy. Jest łysy i posiada charakterystyczną, bladą cerę. Ubiera się w rozpoznawalny sposób, czyli czarny garnitur, białą koszulę i czerwony krawat. Wśród jego ulubionych broni są garota, pistolet AMT Hardballer i karabin wyborowy Walther WA 2000. Preferuje dyskretne i podstępne zabijanie bez pozostawiania śladów. Stroni od zabijania osób postronnych, ale kiedy trzeba to zrobić, nie zawaha się, jeżeli odstąpienie od zabójstwa ma skomplikować mu wykonanie zadania. Gdy jest to możliwe, pozoruje wypadki albo fałszuje poszlaki, celowo myląc służby.

Agent 47 nie wykazuje większych emocji jako zabójca, choć pojawiają się w nim ślady moralności. Rozmawiając z inną osobą, potrafi doskonale ukryć swoje prawdziwe intencje i bez problemu ją oszukać. Jedną z jego wielu zalet jest bycie ekspertem w konwersacji. Agent 47 wykazuje nietypową dla niego wrażliwość w stronę zwierząt oraz jest pełny wstrętu wobec wykorzystywania niewinnych ludzi.

Więcej Mniej
data powstania 19 listopada 2000 pochodzenie Rumunia znany też jako Hitman
Hitman III
Zwiastun nr 4 2:32
Hitman 2
Zwiastun nr 12 (polski) 1:00
Hitman
Zwiastun nr 8 (polski) 0:30
Checkpoint
Checkpoint "Hitman 3", next-genowy "Control" i polskie "The Medium" 20:07
Test wiedzy

Płatni zabójcy

Weźcie udział w naszym quizie i przekonajcie się, co wiecie o filmowych specjalistach od mokrej roboty.
Agent 47 jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.