postać

Bayonetta

Bayonetta (2009) PlatinumGames
Bayonetta 2 (2014) PlatinumGames
Bayonetta

Bayonetta, której prawdziwe imię brzmi Cereza, to główna bohaterka składającej się z dwóch części serii gier o tym samym tytule: "Bayonetta" i "Bayonetta 2". Jest wiedźmą posiadającą zdolności zmiennokształtne. Korzysta zarówno z broni palnej, jak i magicznych ataków pozwalających wzywać demony z piekła, gdy musi rozprawić się ze swoimi przeciwnikami, którymi są najczęściej zastępy aniołów. Nie jest to jednak jedyna broń, jaką posługuje się protagonistka. Niemniej istotny jest jej seksapil, który Bayonetta skrzętnie wykorzystuje do własnych celów. Bohaterka ma kostium utkany z własnych włosów, ale jeśli trzeba to chętnie go porzuca.

Bayonetta to postać niezwykle temperamentna, z sarkastycznym poczuciem humoru, niezmiernie inteligentna oraz nad wyraz ceniąca samą siebie. Należy do pradawnego klanu wiedźm Umbran, którego praktykantki podpisują kontrakt z piekłem dający im potężną siłę, wiedzę i możliwość wzywania demonów w zamian za ich duszę. Wiedźmy Umbran wraz z niebiańskimi Lumen Sages strzegły równowagi na ziemi, ale ta została naruszona, gdy doszło do wojny między obiema frakcjami.

Więcej Mniej
twórca Hideki Kamiya data powstania 29 października 2009 pochodzenie Japonia
Bayonetta 2
Zwiastun nr 2 - E3 2014 1:42
Anarchy Reigns
Zwiastun nr 7 1:22
Bayonetta
Zwiastun nr 1 - wersja PC 1:15
Checkpoint
Checkpoint Nintendo Direct, "Hot Wheels", "Kena" i "Far Cry 6"
Bayonetta jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.