Postać

Donkey Kong

Donkey Kong jest bohaterem serii gier o tym samym tytule. Pochodzi z gatunku Kong, rasy ponadprzeciętnie inteligentnych małp. Większość czasu spędza na wyspie Donkey Kong, gdzie umila sobie czas zrywając banany i odpoczywając z przyjaciółmi. Gdy wymaga tego sytuacja, Donkey bez wahania rzuca się w wir walki, by ratować przyjaciół i chronić ukochaną wyspę. Największą krzywdą, jaką można mu wyrządzić jest kradzież bananów. Jego domeną jest przede wszystkim brutalna siła i Jest jednym z najsilniejszych przedstawicieli swojej rasy. Jego umiejętności bojowe są niesamowite. Bez problemu stawia czoła większym i potężniejszym przeciwnikom, takim jak Chunky Kong lub Sumo Kong. Zdarza mu się użyć tak dużej siły, że przy uderzeniu powstaje fala dźwiękowa. Na pewnym etapie swojego życia był w stanie nawet zepchnąć swoim ciosem księżyc z orbity.

Potrafi grać na bongosach, z których nie tylko wydobywa przyjemne dźwięki, ale używa ich również do rozwiązywania zagadek i atakowania wrogów. Jego najlepszym przyjacielem jest Diddy Kong. Donkey stanowi dla mniejszej małpki wzór do naśladowania. Często zabiera Diddyego na swoje wyprawy i wzajemnie ratują się z tarapatów. Candy Kong jest najbliższą przyjaciółką i zarazem dziewczyną Donkeya. Goryl uwielbia ją za jej słodki, dobrotliwy charakter. Candy potrafi trzymać olbrzyma w ryzach i jako jedna z niewielu jest w stanie zapanować nad jego charakterem.

Donkey miał też kłopotliwą relację z hydraulikiem Mario. Początkowo był jego przeciwnikiem i niezbyt za nim przepadał, jednak z biegiem lat doszli do porozumienia i wykształcili coś na podobieństwo przyjaźni.

Więcej Mniej
twórca Shigeru Miyamoto data powstania 9 lipca 1981
Super Mario Bros. Film
Zwiastun nr 3
Mario Kart 8
Zwiastun nr 2 - Deluxe na Nintendo Switch 1:30
Donkey Kong Country: Tropical Freeze
Zwiastun nr 1 2:34
Movie się
Movie się "Super Mario Bros.Film", "Fast X", "Dzień Matki"
Donkey Kong jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.