postać

Luigi

Luigi jest jednym z głównych bohaterów serii gier "Mario". Wraz z tytułowym bohaterem zostaje podrzucony przez bociana na wyspę Yoshi. Niedługo potem młodszy z braci zostaje porwany a Mario niezwłocznie rusza Luigi'emu na ratunek. Informacje co do prawdziwego pochodzenia rodzeństwa są sprzeczne i niewiele wiadomo o ich pochodzeniu. Luigi ma najprawdopodobniej 25 lat. Nosi charakterystyczną czapkę z literą L, wąs i zielone ogrodniczki. Towarzyszy swojemu bratu w licznych eskapadach.

Jest bardzo nieśmiały i tchórzliwy. Przejmuje się wszystkim i wszystkimi jednakże potrafi przezwyciężyć swoje słabości, gdy wymaga tego sytuacja i ktoś jest w niebezpieczeństwie. Najbardziej boi się duchów. Nic nie przyprawia go o takie ataki paniki, jak konieczność wejścia do nawiedzonego domu. Jego jedynym arsenałem w starciu z fantomami jest latarka i przepychacz do toalety.

Ma również kompleksy na tle starszego brata i źle się czuje, gdy cała uwaga skupiona jest na Mario. Pomimo wspólnego ratowania świata, to właśnie na mniejszego z braci spływa splendor i chwała. Luigi miewa z tego powodu napady depresji i czuje się niepotrzebny.

Posługuje się językiem angielskim z silnym, włoskim akcentem. Lubi rozmawiać i odzywa się o wiele częściej niż Mario. Pomimo dzielących ich różnic, Luigi kocha swojego brata, patrzy na niego z podziwem i ma nadzieję, że sam zostanie w przyszłości takim bohaterem, jak Mario. Jest zakochany z wzajemnością w księżniczce Daisy. Łączy ich wspólne zamiłowanie do golfa i baseballa. Daisy wspiera Luigiego, stanowi dla niego oparcie i motywuje hydraulika do ciągłego rozwoju.

Więcej Mniej
Twórca Shigeru Miyamoto data powstania marca 1983
Super Mario Bros. Film
Zwiastun nr 3
Super Mario Bros. Wonder
Zwiastun nr 1
Paper Mario: The Origami King
Zwiastun nr 1
Movie się
Movie się "Super Mario Bros.Film", "Fast X", "Dzień Matki"
Luigi jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones