postać

Morty Smith

Morty jest wrażliwym i zakompleksionym czternastolatkiem, który dzięki kontaktom ze swoim dziadkiem Rickiem i podróżach po wieloświecie zaczyna nabierać pewności siebie. Jeden z dwójki tytułowych bohaterów serialu animowanego dla dorosłych pt. "Rick i Morty", wykreowanego przez Justina Roilanda (podkładającego głos) i Dana Harmon.

Morty nie jest uważany przez swoją rodzinę za inteligentnego nastolatka. Być może dlatego, że rzadko bywa w szkole, towarzysząc swojemu dziadkowi w międzywymiarowych i międzyczasowych podróżach, a może dlatego, że jest bardzo nieśmiały i niepewny. Mimo tego, że Rick traktuje wnuka jako gorszego od siebie, wiedząc, że chłopak nigdy nie pojmie wykładanych mu skomplikowanych teorii, to o troszczy się o niego. Morty natomiast nie jest głupi – wielokrotnie wykazuje się sprytem oraz pomysłowością, stać go na akty odwagi, chociaż bardzo często się boi. Jego kompleksy podbija niepewność związana z dziewczynami, zwłaszcza z Jessicą, za którą szaleje. Morty ma problemy z agresją, która niekiedy zaskakuje nawet samego Ricka i która wykracza poza zwykłą histerię. Potrafi być równie cyniczny, co dziadek, wykazuje dużą refleksyjność i samoświadomość, zwłaszcza w kontekście zachowań, planów i poczynań Ricka.

Inspiracją dla jego postaci był Marty McFly z "Powrotu do przyszłości". Morty jest niski, ubrany najczęściej w żółtą koszulkę i ma wyjątkowo dużą głowę ze starannie uczesanymi włosami.

Więcej Mniej
twórca Justin Roiland data powstania 2 grudnia 2013 pochodzenie USA
Rick i Morty
Zwiastun nr 3 (sezon 5, polski) 1:42
Serial Killers
Serial Killers Rick i Morty - sezon 5
Morty Smith jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.