Dom z papieru. Dziennik Profesora. Escape book
od 16 października 2020 do 29 października 2020 1604012399000
do wygrania: 3 egzemplarze książki "Dom z papieru. Dziennik Profesora."
Wszystkich miłośników serialu "Dom z papieru" zapraszamy do udziału w konkursie, który przygotowaliśmy wspólnie z Wydawnictwem Pascal. Dla zwycięzców zabawy mamy trzy egzemplarze książki typu escape book - "Dom z papieru. Dziennik Profesora". Aby mieć szansę na ich zdobycie musicie udzielić odpowiedzi na pytanie zamieszczone obok. Nagrody powędrują do autorów najciekawszych z nich.

Sergio Marquina, lepiej znany jako Profesor – mózg największego napadu w dziejach Hiszpanii, jako chłopiec spędził wiele miesięcy w szpitalu Świętego Jana Bożego w San Sebastián. Tam poznał Jera Lamarkę, z którym połączyła go przyjaźń.

Gdy Jero przeżywał ciężkie chwile, Sergio, który już wtedy wyróżniał się błyskotliwym intelektem, wymyślał gry, by zająć umysł przyjaciela. Czasem z kolei oczy Sergia zasnuwała mgła – a wtedy Jero pokazywał mu, jak składać figurki origami.

Minął już jakiś czas od napadu na Mennicę Narodową. Dzisiaj, kiedy Jero kończy sprzątać warsztat motocyklowy, który musi zamknąć, nieoczekiwanie otrzymuje przesyłkę. W środku znajduje list bez podpisu, notes, zamkniętą na kłódkę blaszaną puszkę, zdjęcie maski Dalego i czerwonego ptaszka z papieru.

Jero nie ma wątpliwości. Gdzieś tam Sergio schował dla niego część łupu, jego nową szansę. Musi tylko odczytać ślady, które do niego prowadzą.

A ty?

Potrafisz rozwikłać zagadkę?
pytanie konkursowe

Która scena z serialu "Dom z papieru" jest Twoją ulubioną?

Uzupełnij pole odpowiedzi

Musisz być zalogowany aby wziąć udział w konkursie