PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672723}

Ósmoklasiści nie płaczą

Achtste Groepers Huilen Niet
7,7 24 733
oceny
7,7 10 1 24733
Ósmoklasiści nie płaczą
powrót do forum filmu Ósmoklasiści nie płaczą

Dla Akkie

ocenił(a) film na 8

Zauważyliście, że na końcu filmu był napis: "Dla Akkie"? Czy to znaczy, że historia jest na faktach, bądź
zainspirowana czyimś życiem? Niezwykle ciężko coś znaleźć w internecie na ten temat, może dlatego, że to
jednak holenderski film, bardzo piękny swoją drogą :)

ocenił(a) film na 10
BlackDandelion

nie jestem pewna ale wydaje mi się, że film jest stworzony na podstawie czyjejś książki i fabuła filmu nie jest całkiem zgodna tylko podkoloryzowana na potrzeby filmu, chodzi mi tutaj o wątek Akkie i Joepa.

ocenił(a) film na 8
casablanca1209

A pamiętasz może tytuł książki?

ocenił(a) film na 10
BlackDandelion

niestety nie :/ szperałam o tym jakiś rok temu więc wątpie żebym znowu na to natrafiła.

ocenił(a) film na 8
casablanca1209

Okii, w każdym bądź razie dzięki za chęci. Może uda mi się samej ją znaleźć. :)

BlackDandelion

"W każdym razie", nie "w każdym bądź razie"...

ocenił(a) film na 10
casablanca1209

tytuł ksiażki zagraniczny to ,, Achtste-groepers huilen niet" niestety nei wiem jak na Polski bedzie ;)

ocenił(a) film na 6
MalaWrednaBlond

Achste groeprs huilen niet znaczy ósmoklasiści nie płaczą :)

ocenił(a) film na 7
BlackDandelion

To jest ta książka http://www.empik.com/fuer-akkie-vriens-jacques,p1063314013,ksiazka-p
Ale nie wiem czy została wydana po polsku

BlackDandelion

Historia jest oparta na faktach i wydaje mi się, że ten film jest niezwykły z tego względu, że scenariusz do filmu napisał autor książki Jacques Vriens, który był nauczycielem Akkie, a dokładnie Anke. Po dziesięciu latach od śmierci Anke jej rodzice zgodzili się, by napisał książkę i o tyle co film jest naturalnie upiększony, to całość jak najbardziej prawdziwa.
Wzruszająca i bardzo smutna historia, mocno mnie to dotknęło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones