Film

Teret

2018 1 godz. 38 min.
5,6 584
oceny
5,6 10 584
258
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
{"id":"808092","linkUrl":"/film/%C5%81adunek-2018-808092","alt":"Ładunek","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/80/92/808092/7845167.2.jpg"}
Kierowca ciężarówki musi przewieźć tajemniczą przesyłkę podczas bombardowań w byłej Jugosławii.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Vlada (Leon Lučev, znany m.in. z "Grbavicy" Jasmili Žbanić) zarabia na życie jako kierowca ciężarówki. Choć właśnie trwa bombardowanie Serbii przez NATO, ku swojemu zaskoczeniu mężczyzna dostaje kolejne zlecenie. Ma przewieźć tajemniczy ładunek z Kosowa do Belgradu i nie zadawać zbyt wielu pytań. Vlada nie ma pojęcia, co tak naprawdęVlada (Leon Lučev, znany m.in. z "Grbavicy" Jasmili Žbanić) zarabia na życie jako kierowca ciężarówki. Choć właśnie trwa bombardowanie Serbii przez NATO, ku swojemu zaskoczeniu mężczyzna dostaje kolejne zlecenie. Ma przewieźć tajemniczy ładunek z Kosowa do Belgradu i nie zadawać zbyt wielu pytań. Vlada nie ma pojęcia, co tak naprawdę znajduje się w jego ciężarówce. I chyba woli tego nie wiedzieć. Nawiązując do prawdziwych wydarzeń, Ognjen Glavonić w swoim prezentowanym na festiwalu w Cannes pełnometrażowym debiucie - o którego realizację walczył zresztą latami - opowiada o świecie poharatanym wojną. Szarym, zmęczonym, widzianym zza zakurzonej szyby. Jego szorstki film, przywodzący na myśl "Cenę strachu" Henri-Georges'a Clouzota, pulsuje podskórnym napięciem. Napotykani przez Vladę ludzie na przekór wszystkiemu usiłują normalnie żyć, ale od pewnych rzeczy nie da się uciec. Można je tylko ukryć, a potem porządnie wyszorować po wszystkim ręce.

studio
Cinémadefacto / Kinorama / Non-Aligned Films
data produkcji
2018
tytuł oryg.
Teret
inne tytuły
Ładunek Polska
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Udany debiut

  Dolce_far_niente ocenił(a) film na 6

  Kolejna próba rozliczenia z trudną przeszłością, udana. Tym razem rachunku sumienia dokonuje kolejne pokolenie, które ma inną perspektywę. Wolny, introwertyczny, szary, smutny, lecz nie beznadziejny. Lucev lepszy niż w Mężczyźni nie płaczą. Dostał więcej pola dla swego talentu.

  12
  • BDB FILM. Polcecam!!

   adiman ocenił(a) film na 9

   Film, próba rozliczenia przez obecne pokolenie - satrych grzechów narodu... do tego bardzo dobra muzyka filmowa. Naprawde kino warte obejrzenia. Nie przejmowac sie komentarzami osob co ogladaja i podniecaja sie filmami marvela. Mocne kino dramatyczno-obyczajowe.

   6
   • Liam Neeson

    dejvofficial

    Myślałem, że na okładce to Liam Neeson :D

    • Stara prawda.

     Lukasz_Gugulski ocenił(a) film na 7

     Ojczyzna zawsze potrzebuje kierowców, którzy nie pytają, jaki ładunek przewożą.

     • Flaki z olejem

      wyrzyganyszumzotchlani ocenił(a) film na 1

      Nie warto oglądać.

      1