Łowcy miodu (2015)

Dokument ukazujący życie pszczół i przedstawiający niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich.

nagrody: 1 nagroda
plakat - Łowcy miodu (2015)
Łowcy miodu (2015): zwiastun nr 2 ...

Bezpretensjonalność "Łowców miodu" – filmu o pszczelarzach i pszczołach, obecnie zagrożonych gatunkach – działa jak kojący okład na opuchliznę po wbitym żądle. To jeden z tych dokumentów edukacyjnych – tak, edukacyjnych! – które bez żenady można pokazywać w szkołach. Nie ma tu obciachowej formy, nie ma pouczeń, jest za to próba naświetlenia problemu przez emocje i doświadczenie.   czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 55%
pokaż:
 
Magdalena Popławska Magdalena Popławskajako: Magdalena Popławska (ona sama)
$related.related Kamil Bajjako: Kamil Baj (on sam)
$related.related Maria Gembalajako: Maria Gembala (ona sama)
$related.related Adam Kolatorjako: Adam Kolator (on sam)

ocena aktorów w filmie

Adam Kolator (on sam)
5,5 2 głosy
2,9 10 głosów

"Łowcy miodu" są pierwszym polskim pełnometrażowym, wysokobudżetowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Dokument Krystiana Matyska pełni również ważną funkcję edukacyjną i interwencyjną: analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Razem z aktorką Magdaleną Popławską podążamy poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą? "Łowcy miodu" piszą wspólną historię człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych, skończywszy na nepalskich kontynuatorach starodawnych tradycji zbierackich.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Łowcy miodu

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Mayfly
studio:
 • Arkana Studio
 • ARTE G.E.I.E (
  • koprodukcja
  )
 • Polski Instytut Sztuki Filmowej
(więcej...)
inne tytuły:
(więcej...)
 • Zdjęcia do filmu nakręcono w Polsce, jak też w Lamjungu (Nepal), na Uralu,  Baszkirii (Rosja), Paryżu (Francja) oraz na Ukrainie. 
 • Obowiązkowa pozycja dla każdego.

  Ten film powinien trafić do szkół, żeby od małego pokazywać jak ważne są dla naszej ludzkoski pszczoły. Trzeba edukować umiejętnie i tu mamy tego znakomity przykład.

  10
 • Fajny dokument inaczej...

  Miło, że poza super produkcjami przyrodniczymi można spotkać takie perełki. Super ujęcia, ciekawie opowiedziana historia, tak że każdy może wyciągnąć własne wnioski i przemyślenia. Część trzeba dopowiedzieć sobie samemu.

  1
 • Bardzo dobry

  • autor: Marek84
  • 2017-01-04 23:10:22 +0100

  ciekawy, dobre ujęcia, ciekawe miejsca, pomysł. Warto zobaczyć

  2
 • Opis

  Opowieść o odrodzeniu tradycyjnego bartnictwa i tajnikach miejskiego pszczelarstwa. Na dachach warszawskich wieżowców ekolodzy zakładają sztuczne ule. W Nepalu filmowcy odwiedzają naturalne ule ukryte w skalnych rozpadlinach, a w rosyjskiej Baszkirii uczą się drążyć barcie w pniach drzew

  1
 • dachy Paryża

  • autor: potasznia
  • 2017-01-23 23:44:20 +0100
  • ocenił(a) ten film na: 6

  Żenująca Magdalena Popławska w roli przewodniczki. Jedynie sekwencje na dachach Paryża, konkretnie dachu kaplicy Akademii Wojskowej przy Polu Marsowym - w których nie przeszkadzała - wypadły super! Rewelacyjny dialog, no i w jednej minucie pokazać tak celnie kulturową różnicę między krajami - mistrzostwo :)

  1
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o